Kazimierz otwiera żłobek

Od 1 września ruszy w Kazimierzu żłobek dla dzieci. Przyjmie 25 maluchów z gminy Kazimierz Dolny.
W końcu udało się. Długo oczekiwany żłobek w Kazimierzu staje się faktem. Pierwsze dzieci przyjmie już w sierpniu. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony nabór. Planowane jest utworzenie 2 oddziałów.
Żłobek zostanie ulokowany w prawym skrzydle Gminnego Zespołu Szkół na parterze.
- Wśród pomieszczeń będą dwie sale zabawowe oraz jedna duża sala do odpoczynku, która pełnić będzie również funkcję stołówki, kuchnia, łazienka, miejsce do przewijania, gabinet pielęgniarki, psychologa, logopedy, terapeutów i dietetyka – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Pomieszczenia dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Prace adaptacyjne ruszą w połowie czerwca, tuż po opróżnieniu tych pomieszczeń przez szkołę.
- Żłobek będzie bezpłatny przez dwa lata – mówi burmistrz Pomianowski. – Biuro koordynujące projekt ma dofinansowanie na kolejne 2 lata, więc już teraz zakładamy, że będzie to okres czteroletni.
Pieniądze na organizację i prowadzenie żłobka gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego z projektu „Wspieramy Mamy”. To kwota 235 tys. na organizację i blisko 2 mln zł na funkcjonowanie przez dwa pierwsze lata.
- Pozyskane dofinansowanie pozwoli na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci oraz wymogów budowlanych, na zakup i zamontowanie wyposażenia, w tym m. in. mebli, wyposażenia wypoczynkowego, sanitarnego, zabawek, pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, specjalistycznego sprzętu oraz narzędzi do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – mówi burmistrz Pomianowski.
Kadrę w każdym z dwóch oddziałów stanowić będą dwie osoby posiadające kwalifikacje opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego lub pedagoga opiekuńczo - wychowawczego oraz jedna osoba do pomocy. Posiłki dla dzieci dowożone będą w formie cateringu.
Żłobek będzie czynny przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30.00-16.30 przez cały rok z przerwą wakacyjną w miesiącu sierpniu.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę