Kazimierz otwiera żłobek

Od 1 września ruszy w Kazimierzu żłobek dla dzieci. Przyjmie 25 maluchów z gminy Kazimierz Dolny.
W końcu udało się. Długo oczekiwany żłobek w Kazimierzu staje się faktem. Pierwsze dzieci przyjmie już w sierpniu. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony nabór. Planowane jest utworzenie 2 oddziałów.
Żłobek zostanie ulokowany w prawym skrzydle Gminnego Zespołu Szkół na parterze.
- Wśród pomieszczeń będą dwie sale zabawowe oraz jedna duża sala do odpoczynku, która pełnić będzie również funkcję stołówki, kuchnia, łazienka, miejsce do przewijania, gabinet pielęgniarki, psychologa, logopedy, terapeutów i dietetyka – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Pomieszczenia dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Prace adaptacyjne ruszą w połowie czerwca, tuż po opróżnieniu tych pomieszczeń przez szkołę.
- Żłobek będzie bezpłatny przez dwa lata – mówi burmistrz Pomianowski. – Biuro koordynujące projekt ma dofinansowanie na kolejne 2 lata, więc już teraz zakładamy, że będzie to okres czteroletni.
Pieniądze na organizację i prowadzenie żłobka gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego z projektu „Wspieramy Mamy”. To kwota 235 tys. na organizację i blisko 2 mln zł na funkcjonowanie przez dwa pierwsze lata.
- Pozyskane dofinansowanie pozwoli na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci oraz wymogów budowlanych, na zakup i zamontowanie wyposażenia, w tym m. in. mebli, wyposażenia wypoczynkowego, sanitarnego, zabawek, pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, specjalistycznego sprzętu oraz narzędzi do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – mówi burmistrz Pomianowski.
Kadrę w każdym z dwóch oddziałów stanowić będą dwie osoby posiadające kwalifikacje opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego lub pedagoga opiekuńczo - wychowawczego oraz jedna osoba do pomocy. Posiłki dla dzieci dowożone będą w formie cateringu.
Żłobek będzie czynny przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30.00-16.30 przez cały rok z przerwą wakacyjną w miesiącu sierpniu.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę