Trwa nabór do kazimierskiego żłobka

Planujesz zapisać swoje dziecko do nowo otwartego żłobka w Kazimierzu? Nie zwlekaj z tym zbyt długo. Nabór już ruszył i potrwa do końca lipca lub do wyczerpania wolnych miejsc!
Droga do powstania żłobka w Kazimierzu Dolnym była długa i wyboista. Jednak po wielu miesiącach rozmów, ustaleń i konsultacji, udało się osiągnąć zamierzony cel. Wraz z początkiem września kazimierski żłobek zostanie otwarty.

- Szanowni Państwo, w Kazimierzu będziemy mieli dzięki dofinansowaniu unijnemu żłobek. Ten projekt niektórzy spisali już na straty m.in. z powodu problemów z jego lokalizacją. Szukaliśmy rozwiązań, prowadziliśmy konsultacje, jeździliśmy do urzędów i teraz przygotowujemy się do otwarcia żłobka – pisze na swoim profilu na portalu społecznościowym Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Można już zapisać najmłodszych do korzystania ze żłobka. Zapraszam rodziców i przypominam, że będzie on, dzięki środkom unijnym, bezpłatny.

Jeśli chcemy poznać więcej szczegółów, można je poznać dzwoniąc pod nr 609146745. Natomiast formularze rekrutacyjne są do pobrania na stronie Urzędu Miasta. Dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym. Nabór prowadzony będzie do dnia 31 lipca lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Przypomnijmy, że kazimierski żłobek zostanie ulokowany na parterze w Gminnym Zespole Szkół, w prawym skrzydle. Zaplanowano tam dwie sale zabawowe oraz jedną dużą salę do odpoczynku, która pełnić będzie również funkcję stołówki, a także kuchnię, łazienkę, miejsce do przewijania oraz gabinety - pielęgniarki, psychologa, logopedy, terapeutów i dietetyka. Co ważne, pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prawdopodobnie kazimierski żłobek będzie bezpłatny przez cztery lata. Pieniądze na organizację i prowadzenie żłobka gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego z projektu „Wspieramy Mamy”. Dzięki tym funduszom gmina będzie mogła dostosować pomieszczenia do potrzeb dzieci oraz wymogów budowlanych a także zakupić i zamontować potrzebne wyposażenie.

W żłobku funkcjonować będą dwa oddziały, w sumie 25 dzieci. Kadrę w każdym z dwóch oddziałów stanowić będą dwie osoby posiadające kwalifikacje opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego lub pedagoga opiekuńczo - wychowawczego oraz jedna osoba do pomocy. Natomiast posiłki dla dzieci dowożone będą w formie cateringu.

Żłobek będzie czynny przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30.00-16.30 przez cały rok, z przerwą wakacyjną w miesiącu sierpniu.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę