Zimiernikejszyn czas start!

Przed nami kolejna edycja zimowej wersji Festiwalu Kazimiernikejszyn. W programie moc atrakcji. Zimiernikejszyn startuje w najbliższy piątek, 27 stycznia! Rezerwujcie czas!

Co na nas czeka tym razem? Pierwszego dnia, w piątek 27 stycznia odbędzie Rynkoteka, wernisaż zdjęć Sylwestra Doraczyńskiego oraz paprospacer z ogniskiem. Oprócz tego wieczorem w Trzecim Księżycu wystąpi grupa Brodacze Live Act.

- Zapraszamy na kosmiczną podróż w samym centrum wszechświata - Kazimierzu Dolnym! – zapraszają organizatorzy. – Biodra i gira same się gibią, a o dobry vibe zadbają poznańscy elektro-brodacze.

Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień imprezy, czyli sobota 28 stycznia. W programie m.in.: słuchowisko Jacka Johna, wernisaż obrazów Pauliny Kosowskiej, impreza z didżejem i konkurs na zjazd w przebraniu czy impreza kasetowa.

Podczas zajęć rozwojowo-relaksacyjnych, które odbędą się w Hotelu Zajazd Piastowski, dowiemy się, jak zarządzać stresem i odprężać się, m.in. w takich sytuacjach jak egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne, przemówienia przed audytorium czy trudne życiowe sytuacje. Udział w warsztatach pozwoli Wam otworzyć się na siebie i swoje naturalne potrzeby oraz zwiększyć pewność siebie.

Kolejny wyjątkowy punkt programu to spotkanie ze Zbigniewem IceLordem Falkowskim.

- Jest to niezwykły człowiek z epoki lodowcowej, niezłomny krzewiciel powrotu do natury, naczyń połączonych i resetu, dla którego nie ma granic i rzeczy niemożliwych, który przesiedział w lodzie ponad 2 godziny, Superbohater z Darlandii, który z siłą lodołamacza podąża za swoją pasją i równie przekonująco o niej opowiada – czytamy w zapowiedziach.

Późnym popołudniem w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaplanowano czytanie sceniczne sztuki Mai Wolny „Syn Mistrza”. 

- Pełna groteskowego humoru, oparta na faktach historia stawia pytania o przywilej nieśmiertelności artysty i non omnis moriar zwykłego człowieka – zapowiadają organizatorzy. A występują aktorzy Teatru Klepisko: Paula Czarnecka, Michał Jóźwik, Patryk Pawelec, Oskar Rybaczek i Jan Tuźnik.

Nieco później koncert w Trzecim Księżycu. Henry No Hurry to solowy projekt Wawrzyńca Dąbrowskiego, wokalisty Henry David's Gun i Letters From Silence. To melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s Gun, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.

- Projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski – zapowiadają organizatorzy. – Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne.

Drugi, dość intensywny dzień zakończy się w Hotelu Zajazd Piastowski, gdzie odbędzie się „energetyczno-bombastyczny koncert”. Wystąpią: November Project, DJ Kozak, DJ Endo, MC Frenchy. Będą nowe utwory, „pulsująca pozytywem energia, gorace rytmy na przekór zimie, a to wszystko w odjazdowo – oldskulowym klimacie kazimierskiego Zajazdu Piastowskiego”.

W niedzielę, ostatniego dnia imprezy odpoczywamy. Dla najbardziej wytrwałych paprospacer. Prawdopodobnie w kierunku Mięćmierza lub Wiatrakowa. I oczywiście z ognichem! 

 


Program tegorocznej imprezy


Piątek 27 stycznia

Godz. 16.16 - Powitalny piknik zabaw (ogniska, śnieżki, frisbi, badmington, tańce, siatkówka)/Miejsce: Rynek
Godz. 16.16 - Rynkoteka – clubbing/Miejsce: Rynkowa
Godz. 18.18 - Wernisaż zdjęć Sylwestra Doraczyńskiego „Tryptyp Dziadowski”/ Miejsce: Art Loch
Godz. 20.33 - Brodacze live act/Miejsce: Trzeci Księżyc
Wstęp: 10zł
Godz. 23.03 - Paprospacer (okolice Plebanki) z ogniskiem/Miejsce: start Trzeci Księżyc

Sobota 28 stycznia
Cały dzień - Słuchowisko Jacka Johna/Miejsce: Art Loch
Godz. 11.11 - YES!+ zajęcia rozwojowo-relaksacyjne/Miejsce: Zajazd Piastowski
Godz. 11.33 - Wernisaż obrazów Pauliny Kosowskiej/Miejsce: Rynkowa i podcienie przy Rynkowej
Godz. 12.00 - "Klepnij się w głowę" - czyli o problemach poprzez teatr – Spektakl - finał warsztatów teatralnych oraz psychoedukacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej/Miejsce: KOKPiT
Godz. 13.13 – 15.15 - Impreza z Djem i konkurs na zjazd w przebraniu/Miejsce: Stacja Narciarska Kazimierz
Godz. 16.16 - Spotkanie ze Zbigniewem IceLordem Falkowskim/Miejsce: KOKPiT
Godz. 16.16 - Impreza Kasetowa/Miejsce: Przystanek Dobra
Godz. 16.16 - Turniej FIFA/Miejsce: Rynkowa
Godz. 17.17 - Czytanie sceniczne sztuki Mai Wolny „Syn Mistrza”/Miejsce: KOKPiT
Godz. 18.00 - Henry No Hurry/Miejsce: Trzeci Księżyc

Wstęp - 10zł
Godz. 19.00 - Spacer z Marcinem Pisulą szlakami dawnych, narciarskich tras biegowych, z dojściem na koncert November/Miejsce: start pod Trzecim Księżycem
Godz. 20.02 - November Project, DJ Kozak, DJ Endo, MC Frenchy/Miejsce: Zajazd Piastowski
Wstęp na koncert i imprezę - 20zł

Niedziela 29 stycznia
Godz. 12.12 – Paprospacer (w kierunku Mięćmierza lub Wiatrakowa) z ognichem!/Miejsce zbiórki: Rynkowa

Jak zapowiadają organizatorzy, oprócz wyżej wymienionych wydarzeń, dostępne też będą stałe atrakcje, m.in.: naśnieżana, czynna do nocy Stacja Narciarska Kazimierz, basen, sauna, kręgielnia, muzea itp. Jeśli będzie śnieg - będą też kuligi i sanki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę