Zimiernikejszyn czas start!

Przed nami kolejna edycja zimowej wersji Festiwalu Kazimiernikejszyn. W programie moc atrakcji. Zimiernikejszyn startuje w najbliższy piątek, 27 stycznia! Rezerwujcie czas!

Co na nas czeka tym razem? Pierwszego dnia, w piątek 27 stycznia odbędzie Rynkoteka, wernisaż zdjęć Sylwestra Doraczyńskiego oraz paprospacer z ogniskiem. Oprócz tego wieczorem w Trzecim Księżycu wystąpi grupa Brodacze Live Act.

- Zapraszamy na kosmiczną podróż w samym centrum wszechświata - Kazimierzu Dolnym! – zapraszają organizatorzy. – Biodra i gira same się gibią, a o dobry vibe zadbają poznańscy elektro-brodacze.

Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień imprezy, czyli sobota 28 stycznia. W programie m.in.: słuchowisko Jacka Johna, wernisaż obrazów Pauliny Kosowskiej, impreza z didżejem i konkurs na zjazd w przebraniu czy impreza kasetowa.

Podczas zajęć rozwojowo-relaksacyjnych, które odbędą się w Hotelu Zajazd Piastowski, dowiemy się, jak zarządzać stresem i odprężać się, m.in. w takich sytuacjach jak egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne, przemówienia przed audytorium czy trudne życiowe sytuacje. Udział w warsztatach pozwoli Wam otworzyć się na siebie i swoje naturalne potrzeby oraz zwiększyć pewność siebie.

Kolejny wyjątkowy punkt programu to spotkanie ze Zbigniewem IceLordem Falkowskim.

- Jest to niezwykły człowiek z epoki lodowcowej, niezłomny krzewiciel powrotu do natury, naczyń połączonych i resetu, dla którego nie ma granic i rzeczy niemożliwych, który przesiedział w lodzie ponad 2 godziny, Superbohater z Darlandii, który z siłą lodołamacza podąża za swoją pasją i równie przekonująco o niej opowiada – czytamy w zapowiedziach.

Późnym popołudniem w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaplanowano czytanie sceniczne sztuki Mai Wolny „Syn Mistrza”. 

- Pełna groteskowego humoru, oparta na faktach historia stawia pytania o przywilej nieśmiertelności artysty i non omnis moriar zwykłego człowieka – zapowiadają organizatorzy. A występują aktorzy Teatru Klepisko: Paula Czarnecka, Michał Jóźwik, Patryk Pawelec, Oskar Rybaczek i Jan Tuźnik.

Nieco później koncert w Trzecim Księżycu. Henry No Hurry to solowy projekt Wawrzyńca Dąbrowskiego, wokalisty Henry David's Gun i Letters From Silence. To melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s Gun, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.

- Projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski – zapowiadają organizatorzy. – Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne.

Drugi, dość intensywny dzień zakończy się w Hotelu Zajazd Piastowski, gdzie odbędzie się „energetyczno-bombastyczny koncert”. Wystąpią: November Project, DJ Kozak, DJ Endo, MC Frenchy. Będą nowe utwory, „pulsująca pozytywem energia, gorace rytmy na przekór zimie, a to wszystko w odjazdowo – oldskulowym klimacie kazimierskiego Zajazdu Piastowskiego”.

W niedzielę, ostatniego dnia imprezy odpoczywamy. Dla najbardziej wytrwałych paprospacer. Prawdopodobnie w kierunku Mięćmierza lub Wiatrakowa. I oczywiście z ognichem! 

 


Program tegorocznej imprezy


Piątek 27 stycznia

Godz. 16.16 - Powitalny piknik zabaw (ogniska, śnieżki, frisbi, badmington, tańce, siatkówka)/Miejsce: Rynek
Godz. 16.16 - Rynkoteka – clubbing/Miejsce: Rynkowa
Godz. 18.18 - Wernisaż zdjęć Sylwestra Doraczyńskiego „Tryptyp Dziadowski”/ Miejsce: Art Loch
Godz. 20.33 - Brodacze live act/Miejsce: Trzeci Księżyc
Wstęp: 10zł
Godz. 23.03 - Paprospacer (okolice Plebanki) z ogniskiem/Miejsce: start Trzeci Księżyc

Sobota 28 stycznia
Cały dzień - Słuchowisko Jacka Johna/Miejsce: Art Loch
Godz. 11.11 - YES!+ zajęcia rozwojowo-relaksacyjne/Miejsce: Zajazd Piastowski
Godz. 11.33 - Wernisaż obrazów Pauliny Kosowskiej/Miejsce: Rynkowa i podcienie przy Rynkowej
Godz. 12.00 - "Klepnij się w głowę" - czyli o problemach poprzez teatr – Spektakl - finał warsztatów teatralnych oraz psychoedukacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej/Miejsce: KOKPiT
Godz. 13.13 – 15.15 - Impreza z Djem i konkurs na zjazd w przebraniu/Miejsce: Stacja Narciarska Kazimierz
Godz. 16.16 - Spotkanie ze Zbigniewem IceLordem Falkowskim/Miejsce: KOKPiT
Godz. 16.16 - Impreza Kasetowa/Miejsce: Przystanek Dobra
Godz. 16.16 - Turniej FIFA/Miejsce: Rynkowa
Godz. 17.17 - Czytanie sceniczne sztuki Mai Wolny „Syn Mistrza”/Miejsce: KOKPiT
Godz. 18.00 - Henry No Hurry/Miejsce: Trzeci Księżyc

Wstęp - 10zł
Godz. 19.00 - Spacer z Marcinem Pisulą szlakami dawnych, narciarskich tras biegowych, z dojściem na koncert November/Miejsce: start pod Trzecim Księżycem
Godz. 20.02 - November Project, DJ Kozak, DJ Endo, MC Frenchy/Miejsce: Zajazd Piastowski
Wstęp na koncert i imprezę - 20zł

Niedziela 29 stycznia
Godz. 12.12 – Paprospacer (w kierunku Mięćmierza lub Wiatrakowa) z ognichem!/Miejsce zbiórki: Rynkowa

Jak zapowiadają organizatorzy, oprócz wyżej wymienionych wydarzeń, dostępne też będą stałe atrakcje, m.in.: naśnieżana, czynna do nocy Stacja Narciarska Kazimierz, basen, sauna, kręgielnia, muzea itp. Jeśli będzie śnieg - będą też kuligi i sanki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę