Zimiernikejszyn 2019 (aktualizacja)

Skomentuj (7)

Nieco ponad dwa tygodnie dzieli nas od tegorocznej edycji Zimiernikejszyn. Jakie atrakcje tym razem przygotowali organizatorzy?

Tegoroczna edycja Zimiernikejszyn odbędzie się w dniach 25 – 27 stycznia, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Najwyższy czas zaplanować sobie czas na przyjazd do Kazimierza Dolnego. Będzie się działo!

- ZIMIErnikejszyn 2019! Ostatni łykend stycznia! Szykujcie kamasze, przebrania, coś do śmiania i do tańcowania – piszą organizatorzy [pisownia oryginalna].

Dacie radę się przygotować w tak krótkim czasie? Na pewno. Po zapoznaniu się z programem imprezy nie będziecie mieć już żadnych wątpliwości, o ile wcześniej je mieliście. Na Zimiernikejszyn po prostu trzeba być!

W piątek (25 stycznia) w Trzecim Księżycu wystąpi „gorąca i rozbrajająca” Teściowa Śpiewa.

- Na otwarcie ZIMIErnikejszyn wielka balanga!!!! Teściowa zaprasza do Tanga!!!! Zero nudy!! Będzie grubo!!! Nawet chudym!!! – zapowiadają organizatorzy [pisownia oryginalna].

Na tym jednak nie koniec. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowano także spotkanie z Przegościem Piotrem Żurkiem, by się „podocierać i lepiej poznać”.

- Nałogowo zmieniam nieznajomych w znajomych – takie hobby. Zaczepiam obcych ludzi, nieakceptowalnie skracam dystans i wypytuję – każdy człowiek to wszechświat wspomnień i przeżyć, wydobywam je i chronię przed zniknięciem – upubliczniając – taka archeologia wspomnień – pisze Piotr Żurek na swoim profilu na FB. – Niektóre opowieści są niesamowite, inne zwyczajne, wszystkie warte zachowania… Chciałbym podzielić się z wami moimi ulicznymi spotkaniami, opowiedzieć o niezwykłych ludziach, których mijamy co dzień...

W piątek przed północą odbędzie się Nocna Paprowędrówka w poszukiwaniu Białego Promienia Księżyca... Start spod Trzeciego Księżyca.

W sobotę (26 stycznia) w magiczną podróż na słoneczną Kubę zabierze nas Sunnyland, który pojawi się w Zajeździe Piastowskim. Oprócz tego wieczorem spotkamy tam  też Brodaczy Live ACT, Endo&Frenchy oraz Kubę Kozaka, który przejmie w swoje ręce imprezę po koncertach. Kim jest Kuba Kozak? To dyskdżokej, znawca i specjalista w dziedzinie polskiej muzyki rozrywkowej, obecnie poszukujący inspiracji w muzyce świata, podróżując od Bałkanów, przez Zachodnią Saharę do Ameryki Południowej.

Tego samego dnia, jednak w innym miejscu i czasie, w Trzecim Księżycu dowiecie się, jak popaść totalnie w speedriding, czyli wybuchowe połączenie narciarstwa freeride z lataniem nad skałami przy prawie 100km/h. Otóż kolejnym Przegościem będzie Karol Marcinkowski – czołowy polski speedridingowiec.

Podczas Zimiernikejszyn, jak co roku, odbędzie się także impreza na Stacji Narciarskiej Kazimierz. Zjazdy w przebraniach zaplanowano na sobotę, w godzinach 12.12 – 14.14.

Oprócz tego w programie znajdują się jeszcze dwa spotkania z Przegośćmi. Pierwszym z nich jest Michał El Magiko Niewęgłowski.

- Inicjator i współorganizator Kazimiernikejszyn, współtwórca aplikacji Intů, robił też szereg innych rzeczy, ale to już następnym razem – piszą organizatorzy. – Śmieszą go żarty Paprodziada, choć nie wszystkie rozumie od razu. W sobotę przed imprezą na stoku poprowadzi set medytacyjno – rozrywkowy. "Dojdź do siebie" – będzie to mix dobrej zabawy i głęboko relaksującej medytacji prowadzony w sposób lekki i konkretny zarazem.

Kolejnym Przegościem będzie Marcin Osman – przedsiębiorca, wydawca, autor czterech książek. Jak piszą organizatorzy, „fan Paprodziada i wszystkiego co ŁąkiŁanowe”. Spotkanie odbędzie się w Trzecim Księżycu.
- Jak zarabiać na swojej pasji? Jesteś artystą, masz talent, umiesz coś, czego nie umie ktoś inny Alenie masz z tego pieniędzy? Wpadnij na spotkanie, a Marcin pokaże Ci, jak kreatywnie i sprytnie połączyć Twoją pasję z tym, czego dzisiaj Ci brak, czyli... pieniędzmi! Będzie baaaaardzo interaktywnie i... niewygodnie, ale na luzie, bez spinki! – zapowiadają organizatorzy.

Równie ciekawie zapowiada się trzeci i ostatni dzień imprezy.

- Niedzielny deser na ZIMErnikejszyn!!! Pokaz tajnych, niepublikowanych filmów z WTE Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej!!! Oraz Śmiechoteka z MC Paczuchą i Pleń, czyli wielkie przytulanie na pożegnanie!!! - piszą organizatorzy. – Jeśli będzie śniegu kupa, to w Przystanku Korzeniowa wraz ze zjazdami na dętkach, jeśli bezśniegowo, to Trzeci Księżyc.

Szczegółowy program Zimiernikejszyn 2019

 

PIĄTEK 25.01

14.14
- OTWARCIE WYSTAWY STARYCH SPRZĘTÓW ZIMOWYCH w Szkole Podstawowej /wjazd free/
17.77 - PRZEGOŚĆ PIOTR ŻUREK/Trzeci Księżyc wjazd free/
19.19 - TEŚCIOWA ŚPIEWA - koncert
20.20 - ENDO & FRENCHY - afterparty
23.23 - Nocna Paprowędrówka.
Wszystkie sytuacje odbywają się w Trzecim Księżycu na Małym Rynku. Wstęp na koncert i afterparty 15 zł.

SOBOTA 26.01


10.33 - PRZETUBYLEC. SPACER Z KAZIMIERSKIM PRZEWODNIKIEM I PRZYJACIELEM MARCINEM PISULĄ. Barwne opowieści o tradycjach łyżwiarskich Kazimierza i nie tylko /zbiórka pod studnią "Artystyczną", free/
11.11 - PRZEGOŚĆ - MICHAŁ EL MAGIKO NIEWĘGŁOWSKI/ArtLoch wjazd free, na trzeźwo/
12.12 - 14.14 -  IMPREZA NA STOKU!! ZJAZDY W PRZEBRANIACH!!! /Stacja Narciarska Kazimierz wjazd free/
15.15 - PRZEGOŚĆ - KAROL MARCINKOWSKI/Trzeci Księżyc wjazd free/
17.17 - PRZEGOŚĆ - MARCIN OSMAN/Trzeci Księżyc wjazd free/
19.19 - BRODACZE LIVE ACT - koncert
20.20 - ENDO, FRENCHY i SYLWIA DYNEK
20.55 - SUNNYLAND - koncert
23.23 - DJ KOZAK - afterparty
Cała impreza od 19.19 odbywa się w Zajeździe Piastowskim wjazd 35zł.

NIEDZIELA 27.01

13.13 - POKAZ TAJNYCH FILMÓW Z WTE - Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
15.15 - ŚMIECHOTEKA z MC PACZUCHĄ - pożegnalne śmianko i przytulanko /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
18.00 - KATOLE BEZ SPINKI - Msza w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Gość
  Przegoście! Swoją drogą, ciekawe co chłopaki biorą...😀
 • Wujek
  zdziecinnienie robotę by sobie znaleźli jakąś normalną pracę nieroby
  • Z Młynarskiego
   (...)w czoło się pukają
   Ci wszyscy mądrzy i stateczni,
   Co w żadnej bajce nie zagrają,
   Bowiem nie byli nigdy dziećmi...
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! W artykule - zgodnie z sugestią naszych Czytelników - zostały wprowadzone zmiany. Za uwagi dziękujemy.
 • A takto
  O ten poziomsposób "dziennikarstwa" mnie idzie.Jak można usunąć część tekstu artykułu, do której odnosi się komentarz, i nie zostwić śladu po edycji! Wam kury szczać prowadzać... (jak mówił Marszałek) bo do pisania artykułów się autor nie nadaje!
 • Takto
  Jak to program nie jest znany? Wszędzie go dziś pełno na fb, na stronie UM był już wczoraj!
  • Jakto
   Takto- o co Ciebie siem rozchodzi?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę