Zimiernikejszyn 2019 (aktualizacja)

Skomentuj (7)

Nieco ponad dwa tygodnie dzieli nas od tegorocznej edycji Zimiernikejszyn. Jakie atrakcje tym razem przygotowali organizatorzy?

Tegoroczna edycja Zimiernikejszyn odbędzie się w dniach 25 – 27 stycznia, czyli za nieco ponad dwa tygodnie. Najwyższy czas zaplanować sobie czas na przyjazd do Kazimierza Dolnego. Będzie się działo!

- ZIMIErnikejszyn 2019! Ostatni łykend stycznia! Szykujcie kamasze, przebrania, coś do śmiania i do tańcowania – piszą organizatorzy [pisownia oryginalna].

Dacie radę się przygotować w tak krótkim czasie? Na pewno. Po zapoznaniu się z programem imprezy nie będziecie mieć już żadnych wątpliwości, o ile wcześniej je mieliście. Na Zimiernikejszyn po prostu trzeba być!

W piątek (25 stycznia) w Trzecim Księżycu wystąpi „gorąca i rozbrajająca” Teściowa Śpiewa.

- Na otwarcie ZIMIErnikejszyn wielka balanga!!!! Teściowa zaprasza do Tanga!!!! Zero nudy!! Będzie grubo!!! Nawet chudym!!! – zapowiadają organizatorzy [pisownia oryginalna].

Na tym jednak nie koniec. Na pierwszy dzień imprezy zaplanowano także spotkanie z Przegościem Piotrem Żurkiem, by się „podocierać i lepiej poznać”.

- Nałogowo zmieniam nieznajomych w znajomych – takie hobby. Zaczepiam obcych ludzi, nieakceptowalnie skracam dystans i wypytuję – każdy człowiek to wszechświat wspomnień i przeżyć, wydobywam je i chronię przed zniknięciem – upubliczniając – taka archeologia wspomnień – pisze Piotr Żurek na swoim profilu na FB. – Niektóre opowieści są niesamowite, inne zwyczajne, wszystkie warte zachowania… Chciałbym podzielić się z wami moimi ulicznymi spotkaniami, opowiedzieć o niezwykłych ludziach, których mijamy co dzień...

W piątek przed północą odbędzie się Nocna Paprowędrówka w poszukiwaniu Białego Promienia Księżyca... Start spod Trzeciego Księżyca.

W sobotę (26 stycznia) w magiczną podróż na słoneczną Kubę zabierze nas Sunnyland, który pojawi się w Zajeździe Piastowskim. Oprócz tego wieczorem spotkamy tam  też Brodaczy Live ACT, Endo&Frenchy oraz Kubę Kozaka, który przejmie w swoje ręce imprezę po koncertach. Kim jest Kuba Kozak? To dyskdżokej, znawca i specjalista w dziedzinie polskiej muzyki rozrywkowej, obecnie poszukujący inspiracji w muzyce świata, podróżując od Bałkanów, przez Zachodnią Saharę do Ameryki Południowej.

Tego samego dnia, jednak w innym miejscu i czasie, w Trzecim Księżycu dowiecie się, jak popaść totalnie w speedriding, czyli wybuchowe połączenie narciarstwa freeride z lataniem nad skałami przy prawie 100km/h. Otóż kolejnym Przegościem będzie Karol Marcinkowski – czołowy polski speedridingowiec.

Podczas Zimiernikejszyn, jak co roku, odbędzie się także impreza na Stacji Narciarskiej Kazimierz. Zjazdy w przebraniach zaplanowano na sobotę, w godzinach 12.12 – 14.14.

Oprócz tego w programie znajdują się jeszcze dwa spotkania z Przegośćmi. Pierwszym z nich jest Michał El Magiko Niewęgłowski.

- Inicjator i współorganizator Kazimiernikejszyn, współtwórca aplikacji Intů, robił też szereg innych rzeczy, ale to już następnym razem – piszą organizatorzy. – Śmieszą go żarty Paprodziada, choć nie wszystkie rozumie od razu. W sobotę przed imprezą na stoku poprowadzi set medytacyjno – rozrywkowy. "Dojdź do siebie" – będzie to mix dobrej zabawy i głęboko relaksującej medytacji prowadzony w sposób lekki i konkretny zarazem.

Kolejnym Przegościem będzie Marcin Osman – przedsiębiorca, wydawca, autor czterech książek. Jak piszą organizatorzy, „fan Paprodziada i wszystkiego co ŁąkiŁanowe”. Spotkanie odbędzie się w Trzecim Księżycu.
- Jak zarabiać na swojej pasji? Jesteś artystą, masz talent, umiesz coś, czego nie umie ktoś inny Alenie masz z tego pieniędzy? Wpadnij na spotkanie, a Marcin pokaże Ci, jak kreatywnie i sprytnie połączyć Twoją pasję z tym, czego dzisiaj Ci brak, czyli... pieniędzmi! Będzie baaaaardzo interaktywnie i... niewygodnie, ale na luzie, bez spinki! – zapowiadają organizatorzy.

Równie ciekawie zapowiada się trzeci i ostatni dzień imprezy.

- Niedzielny deser na ZIMErnikejszyn!!! Pokaz tajnych, niepublikowanych filmów z WTE Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej!!! Oraz Śmiechoteka z MC Paczuchą i Pleń, czyli wielkie przytulanie na pożegnanie!!! - piszą organizatorzy. – Jeśli będzie śniegu kupa, to w Przystanku Korzeniowa wraz ze zjazdami na dętkach, jeśli bezśniegowo, to Trzeci Księżyc.

Szczegółowy program Zimiernikejszyn 2019

 

PIĄTEK 25.01

14.14
- OTWARCIE WYSTAWY STARYCH SPRZĘTÓW ZIMOWYCH w Szkole Podstawowej /wjazd free/
17.77 - PRZEGOŚĆ PIOTR ŻUREK/Trzeci Księżyc wjazd free/
19.19 - TEŚCIOWA ŚPIEWA - koncert
20.20 - ENDO & FRENCHY - afterparty
23.23 - Nocna Paprowędrówka.
Wszystkie sytuacje odbywają się w Trzecim Księżycu na Małym Rynku. Wstęp na koncert i afterparty 15 zł.

SOBOTA 26.01


10.33 - PRZETUBYLEC. SPACER Z KAZIMIERSKIM PRZEWODNIKIEM I PRZYJACIELEM MARCINEM PISULĄ. Barwne opowieści o tradycjach łyżwiarskich Kazimierza i nie tylko /zbiórka pod studnią "Artystyczną", free/
11.11 - PRZEGOŚĆ - MICHAŁ EL MAGIKO NIEWĘGŁOWSKI/ArtLoch wjazd free, na trzeźwo/
12.12 - 14.14 -  IMPREZA NA STOKU!! ZJAZDY W PRZEBRANIACH!!! /Stacja Narciarska Kazimierz wjazd free/
15.15 - PRZEGOŚĆ - KAROL MARCINKOWSKI/Trzeci Księżyc wjazd free/
17.17 - PRZEGOŚĆ - MARCIN OSMAN/Trzeci Księżyc wjazd free/
19.19 - BRODACZE LIVE ACT - koncert
20.20 - ENDO, FRENCHY i SYLWIA DYNEK
20.55 - SUNNYLAND - koncert
23.23 - DJ KOZAK - afterparty
Cała impreza od 19.19 odbywa się w Zajeździe Piastowskim wjazd 35zł.

NIEDZIELA 27.01

13.13 - POKAZ TAJNYCH FILMÓW Z WTE - Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
15.15 - ŚMIECHOTEKA z MC PACZUCHĄ - pożegnalne śmianko i przytulanko /Trzeci Księżyc albo Przystanek Korzeniowa wjazd free/
18.00 - KATOLE BEZ SPINKI - Msza w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Gość
  Przegoście! Swoją drogą, ciekawe co chłopaki biorą...😀
 • Wujek
  zdziecinnienie robotę by sobie znaleźli jakąś normalną pracę nieroby
  • Z Młynarskiego
   (...)w czoło się pukają
   Ci wszyscy mądrzy i stateczni,
   Co w żadnej bajce nie zagrają,
   Bowiem nie byli nigdy dziećmi...
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! W artykule - zgodnie z sugestią naszych Czytelników - zostały wprowadzone zmiany. Za uwagi dziękujemy.
 • A takto
  O ten poziomsposób "dziennikarstwa" mnie idzie.Jak można usunąć część tekstu artykułu, do której odnosi się komentarz, i nie zostwić śladu po edycji! Wam kury szczać prowadzać... (jak mówił Marszałek) bo do pisania artykułów się autor nie nadaje!
 • Takto
  Jak to program nie jest znany? Wszędzie go dziś pełno na fb, na stronie UM był już wczoraj!
  • Jakto
   Takto- o co Ciebie siem rozchodzi?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę