Z Krzemieńca do Kazimierza

W najbliższą sobotę, 23 maja w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nastąpi otwarcie wystawy „Z Krzemieńca do Kazimierza”, prezentującej prace twórców Krzemienieckiej Kolonii Artystycznej.

Nadchodzący weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się bardzo atrakcyjnie. I nie chodzi tu jedynie o pogodę. Nadwiślańskie Miasteczko słynie z różnorodnych wydarzeń kulturalnych, które swym prestiżem i często oryginalnością przyciągają ludzi chcących wziąć udział w spotkaniu ze sztuką. W najbliższą sobotę 23 maja o godzinie 14.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się wernisaż wystawy „Z Krzemieńca do Kazimierza”, prezentującej prace twórców Krzemienieckiej Kolonii Artystycznej.

- Pierwszą dużą wystawą, która uświadomiła artystyczną rangę Krzemieńca, była wystawa zatytułowana „Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą”, zorganizowana w 2010 r. przez Waldemara Odorowskiego i Dorotę Seweryn-Puchalską w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym – piszą organizatorzy. – Przypomniano prawie wszystkich artystów, którzy bywali w Krzemieńcu, a symboliczne miejsce, w którym wystawa była pokazywana, nawiązywało do słów: „tym dla Krakowa był Krzemieniec, czym dla Warszawy Kazimierz nad Wisłą”.

W 2015 roku w nadwiślańskim Miasteczku po raz kolejny pojawi się Krzemieniecka Kolonia Artystyczna. Tym razem dzięki wystawie „Z Krzemieńca do Kazimierza”. Oglądać będziemy mogli prace 12 osób z Ukrainy: Anatola Martyniuka, Włodzimierza Lobunia, Aleksandra Nogi, Igora Fylypiwa, Aleksandry Bilobran, Natalii Puchindy, Iwana Tureckiego, Oksany Witiuk, Anatolija Witiuka, Olgi Tureckiej, Leny Lewskiej. Towarzyszyć im będzie Ryszard Rogala, który blisko współpracuje z Kolonią Artystyczną.

Jak czytamy w zapowiedzi tego wydarzenia, grupa ta prowadzi wspólne plenery i wystawy oraz popularyzuje tradycję kolonii artystycznej w Krzemieńcu w czasach dzisiejszych. I co ważne, tym samym stwierdza, że kolonia w Krzemieńcu żyje i pragnie współpracy z szerokim światem artystycznym na Ukrainie oraz poza jej granicami dla dalszego rozwoju i osiągnięć artystycznych.

Więcej na temat samych prac, jak i artystów czy Kolonii Artystycznej w Krzemieńcu dowiemy się podczas sobotniego wernisażu. Zapraszamy 23 maja o godz. 14.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę