6. Święto Wina w Janowcu

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

Inscenizacje historyczne, występy kapel i zespołów ludowych, koncert Joanny Słowińskiej, a także degustacja dań kuchni regionalnej, a przede wszystkim – degustacja win regionu Małopolskiego Przełomu Wisły to tylko niektóre atrakcje VI Święta Wina w Janowcu.

Już po raz szósty Zamek w Janowcu zawładną winiarze Małopolskiego Przełomu Wisły i zaproszeni przez nich goście.  W najbliższą sobotę 23 maja będzie tam historycznie i współcześnie, ludowo i jak najbardziej regionalnie.

Program:

godz. 12.00 –
Msza św. w intencji winiarzy za wstawiennictwem św. Urbana, patrona winnic oraz poświęcenie wina nowego rocznika 2014

godz. 12.40 –
barwny pochód uliczkami Janowca na Zamek

godz. 13.00 –
oficjalne rozpoczęcie Święta Wina na dziedzińcu zamkowym

godz. 13.00-18:00 –
degustacja win regionu Małopolskiego Przełomu Wisły przy stoiskach poszczególnych winnic / panele dyskusyjne poświęcone winu

od godz. 13.30 –  program artystyczny / występy kapel i zespołów ludowych, m.in. Janowiacy / inscenizacje historyczne Kockiej Chorągwi Firlejów

godz. 13.00-19.00 –  Jarmark Janowiecki/ degustacja kuchni regionalnej / prezentacja wyrobów rzemiosła lokalnego / piknik w parku

od godz. 13.30 –  Strefa Dzieci / gry i zabawy dla najmłodszych, m.in. Kuchnia Alchemika / bajkowe postaci z Magicznych Ogrodów

godz. 18.00 – punkt kulminacyjny: ogłoszenie win, które otrzymały Znak Karty Winnic MPW

godz. 18.10 –  koncert Joanny Słowińskiej z zespołem

Wstęp na dziedziniec zamkowy i wystawy na podstawie biletu do Muzeum (bilet normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny 30 zł). Do degustacji win uprawnia karnet w cenie 10 zł (do nabycia na dziedzińcu zamkowym). Wstęp wolny na Jarmark Janowiecki, do Strefy Dzieci oraz na koncert Joanny Słowińskiej.

Na imprezę zapraszają: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wraz ze Stowarzyszeniem Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły oraz Gminą Janowiec.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Zabytki

Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę