Temat na weekend: Co robić w Kazimierzu (23-24 maja)?

W wiosenne weekendy w Kazimierzu Dolnym zawsze wiele się dzieje. Jeśli planujecie wypoczynek w naszym miasteczku, koniecznie sprawdźcie ATRAKCJE NA WEEKEND! DZIADY KAZIMIERSKIE. REAKTYWACJA. 

Turyści odwiedzający Kazimierz zwykle kierują swoje kroki na zamek, basztę i nad Wisłę. Chętnie wyruszają też na podbój szlaków turystycznych, zarówno pieszo, jak i rowerem. Jednak weekend w Kazimierzu Dolnym to również koncerty i wystawy – przekonajcie się jakie!

 

Piątek, 22 maja


godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Obława” reż. Marcin Krzyształowicz
Weekend w Kazimierzu Dolnym warto rozpocząć od obejrzenia dobrego filmu, dlatego warto wybrać się do plenerowego kina, działającego na tyłach restauracji Stara Łaźnia (ulica Senatorska). Wstęp wolny.

 

Sobota, 23 maja

 

godz. 12:00 VI Święto Wina w Janowcu – zamek w Janowcu

Już po raz szósty janowieckim zamkiem zawładną winiarze Małopolskiego Przełomu Wisły wraz ze swoimi gośćmi. Czeka nas barwna, wypełniona atrakcjami impreza, podczas której będzie można spróbować regionalnych win oraz dań kuchni regionalnej. Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

godz. 12:00 Kino za Rogiem: „Karol, który został świętym” reż. O. Corradi, G. Sadurski – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska Kazimierz Dolny
Film dla dzieci, który przybliża postać Ojca Świętego. Łączy animacje, kino aktorskie oraz materiały archiwalne. W przystępny sposób opowiada o dzieciństwie i młodości późniejszego papieża. Bilet: 8 zł.

godz. 14:00 Otwarcie wystawy „Z Krzemieńca do Kazimierza” – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
Zapraszamy do udziału w wernisażu wystawy, prezentującej prace twórców Krzemienieckiej Kolonii Artystycznej.

godz. 16:00 Kino za Rogiem: „Szef” reż. Jon Favreau – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
Komedia dla wielbicieli kuchni – po stracie posady w renomowanej restauracji, mistrz otwiera bar szybkiej obsługi na kółkach. W filmie wystąpiła plejada gwiazd: Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofía Vergara, Oliver Platt oraz sam reżyser Jon Favreau. Bilet 8 zł.

godz. 18:00 Kino za Rogiem: „Hannah Arendt” reż. Margarethe von Trotta – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
Film biograficzny przedstawiający sylwetkę jednej z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku. W roli tytułowej - Barbara Sukowa. Bilet: 8 zł.

godz. 19:19 Koncert The Dama & Jean Pierre acustic jazz – Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa
Kolejny świetny koncert w Korzeniowej! W sobotę będzie można usłyszeć Joannę Markowską i Macieja Muszyńskiego, absolwentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wstęp 15 złotych.

godz. 20:30 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Miasto 44” reż. Jan Komasa
Zapraszamy do plenerowego kina na tyłach restauracji Stara Łaźnia (ul. Senatorska). Wstęp wolny.

godz. 20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza – miejsce zbiórki to studnia na Rynku
Propozycja dla osób, które lubią historie z dreszczykiem. W programie wycieczki: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami oraz, tylko dla pełnoletnich, kieliszek kazimierskiej nalewki. Cena: dorośli 42 zł, dzieci 5 zł, młodzież 21 zł.

 

Niedziela, 24 maja


godz. 11:00 Przejazd kolejką wąskotorową –  Karczmiska – Opole – Karczmiska – Polanówka
Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć, jak podróżowano kilkadziesiąt lat temu. Trasa turystyczna liczy 30 kilometrów, a obsługują ją zarówno otwarte, jak i zamknięte wagony. Chętni mogą wykupić bilet obejmujący piknik przy ognisku.

 

Godz. 18.00 – Dziady Kazimierskie. Reaktywacja - koncert w Mięćmierzu. 

Zapraszamy na weekend do Kazimierza!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę