Święto Niepodległości i Straży Pożarnej

Skomentuj (2)

zobacz więcej (24)

Święto Niepodległości w Kazimierzu upłynęło pod znakiem 105 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Na rynku uroczyście wręczono medale zasłużonym dla pożarnictwa oraz przekazano kluczyki do nowych samochodów strażackich.

W Święto Niepodległości kazimierski rynek aż poczerwieniał od samochodów strażackich ustawionych w uroczystym szyku. Jako pierwsze prezentowały się dwa zakupione w tym roku nowe wozy: lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy z łodzią motorową oraz nowy samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem na 4 koła wyposażony w nowoczesną autopompę, agregat prądotwórczy i  maszt oświetleniowy. Pierwszy z nich otrzymali strażacy z Kazimierza, drugi – druhowie z Bochotnicy, którzy z kolei przekazali swój wóz bojowy po kapitalnym remoncie i karosażu kolegom z Rzeczycy . Sprzęt dla Kazimierza za ponad 150 tys. zł zakupiono w całości za środki zewnętrzne, auto dla bochotnickiej OSP za 650 tys. zł pozyskano m.in. dzięki wsparciu Wspólnoty Gruntowej z Bochotnicy, która przekazała na ten cel 100 tys. zł. Auta zgodnie z tradycją zostały poświęcone, a po uroczystym przekazaniu dokumentów i kluczyków powitały zebranych dźwiękiem strażackich syren.


Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia wyróżniającym się strażakom. Z rąk prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu burmistrza Grzegorza Duni i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Puławach Grzegorza Podhajnego złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie: Łukasz Czapla, Marek Lasota, Tomasz Owczarek, Jerzy Twardowski, Stanisław Wolski. Srebrne - Wiktor Fernezy, Stanisław Górecki, Krzysztof Górecki, Adam Kuś, Jacek Olejnik, Tomasz Pielak i Karol Walencik. Brązowe zaś – Krzysztof Danisz, Marek Nicpoń, Dominik Rabiński, Łukasz Stypuła i Maciej Wojtanowicz.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę