Aktualności dla "Święto Niepodległości"

Z powodu pandemii 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kazimierzu uczczono skromnie: mszą św. w intencji Ojczyzny w farze i złożeniem biało – czerwonych kwiatów w miejscu pamięci pod murami klasztoru.

Maraton „Sto pieśni na stulecie”, polonez na Rynku, wspólne malowanie flagi przez dzieci, prezentacja pamiątek sprzed stu lat, wykłady, koncerty, wystawy, konkursy, imprezy sportowe i inne. W Kazimierzu trwa budowanie listy wydarzeń uświetniających stulecie niepodległości Polski.

99 lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Kazimierz celebrował tę rocznicę u stóp klasztoru w odnowionym niedawno miejscu pamięci narodowej.

W roku 2018 przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, która powoli przygotowuje się do obchodów tego wyjątkowo ważnego święta. Przygotowania rozpoczynają się także w Kazimierzu Dolnym.

To już 98 lat, jak możemy się cieszyć faktem politycznej niezależności. I właśnie tę wolność Kazimierz świętował jak zwykle w przestrzeni miejskiej pomiędzy dwoma świątyniami.

Święto Niepodległości tradycyjnie w Kazimierzu celebrowane było w dwóch miejscach: w Farze i miejscu pamięci narodowej pod murami Klasztoru.

11 listopada jest dla nas Polaków jednym z najważniejszych dni w roku. Obchodzimy bowiem wtedy Święto Niepodległości. W Kazimierzu Dolnym co roku przygotowywane są specjalne uroczystości. Tak było również w ostatnią niedzielę.

 

Święto Niepodległości w Kazimierzu upłynęło pod znakiem 105 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Na rynku uroczyście wręczono medale zasłużonym dla pożarnictwa oraz przekazano kluczyki do nowych samochodów strażackich.

Pokaż stopkę