Aktualności dla "11 listopada"

Jak co roku 11 listopada kazimierzacy zgromadzili się w farze na mszy za ojczyznę, by potem przejść przez rynek pod mury klasztoru i złożyć wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Amerykanie na swoje święto narodowe - Dzień Dziękczynienia podają indyka. A jak my w naszej polskiej kuchni czcimy nasze narodowe święto - Święto Niepodległości 11 listopada?

11 listopada – Święto Tej, Co Nie Zginęła – jest tradycyjnie okazją do oddania hołdu tym, którzy dla Niej złożyli w ofierze to, co najcenniejsze. Do zachęty do wspólnego budowania w Jej imię.

Ponury jesienny listopad ma także jasne akcenty. Jednym z nich jest – w barwach biało - czerwonych – Święto Niepodległości. Wywieśmy flagi narodowe! Niech nas też nie zabraknie podczas uroczystości!

11 listopada jest dla nas Polaków jednym z najważniejszych dni w roku. Obchodzimy bowiem wtedy Święto Niepodległości. W Kazimierzu Dolnym co roku przygotowywane są specjalne uroczystości. Tak było również w ostatnią niedzielę.

 

Święto Niepodległości w Kazimierzu upłynęło pod znakiem 105 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Na rynku uroczyście wręczono medale zasłużonym dla pożarnictwa oraz przekazano kluczyki do nowych samochodów strażackich.

Pokaż stopkę