Aktualności dla "wiatrakowo"

Przez lata myślałam, że w Kazimierzu Kamienny Dół jest tylko jeden. Przecież to nazwa własna. A ta z definicji ma charakter jednostkowy, unikatowy. A tu nagle okazało się, że „niejednemu psu na imię Burek”! I Kamienne Doły są dwa! Jeden z nich znajduje się tuż przed spichlerzem Pod Żurawiem, a drugi na przeciwległym końcu miasta. Gdzie? Poprowadzę, zapraszam.

Kazimierz w wielu odsłonach i jego niedalekie okolice zostały zgłoszone do konkursu dla internautów organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Głosować można do południa 25 września.

„Pamiętam swoją pierwszą wiosnę 1899 r. Jestem długowiecznym drzewem. Jestem Lipą”, „Przed jesienią 1937 roku wydałem pierwsze owoce. Mogę żyć nawet 500 lat. Jestem Orzechem”. Takie tabliczki zapraszają do przyjrzenia się okolicznej faunie i florze w Wiatrakowie. Czy rzeczywiście znamy drzewa i ptaki z naszego sąsiedztwa?

Wiatrakowo na weekend

Przed nami bardzo długi weekend majowy. Można więc maksymalnie go wykorzystać i spędzić niezwykłe chwile w wyjątkowym miejscu. Takim miejscem, bez wątpienia jest Wiatrakowo – siedlisko położone nieopodal Kazimierza Dolnego, które zaprasza wszystkich na wyjazd z jogą.

Pokaż stopkę