Aktualności dla "Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym"

Z fizyką za pan brat

Wstęgę Möbiusa, iluzję kranu, zabawkę "Ptaszek schodzący po słupie", niemożliwy trójkąt, rurę dźwiękową oraz zegar słoneczny zobaczymy wraz z początkiem przyszłego roku w kazimierskim Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”.

Już po raz dwudziesty – jubileuszowy - odbyły się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Z kazimierskiego Rynku w 10 różnych biegach wystartowało łącznie 342 młodych biegaczy.

Jak zwykle zdążyły. Kasztanowce zakwitły na maturę. A ta trwa właśnie w Koszczycu nad Wisłą.

Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce 13 lat temu. Kazimierz włączył się w tę akcję w 2004 r. XV Między narodowy Maraton Pisania Listów Amnesty International kończy się dziś w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Aura nie była łaskawa dla młodych biegaczy. XIX edycja Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego odbyła się w rzęsistym deszczu. Mimo to na starcie stanęło 300 uczestników z okolicznych szkół wszystkich typów – od szkół podstawowych po ponadgimnazjalne.

O sytuacji w podległych Starostwie Powiatowemu w Puławach instytucjach oświatowych na terenie gminy Kazimierz Dolny debatowali radni Rady Powiatu na tzw. wyjazdowym posiedzeniu Komisji Edukacji Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym wraz z rokiem szkolnym zakończyła się realizacja rocznego projektu dofinansowanego ze środków unijnych „Od ucznia do profesjonalnego pracownika”, w ramach którego uczniowie doskonalili umiejętności uzyskane w szkole i zdobywali nowe kwalifikacje.

Tradycyjnie – na 3 trasach, w 10 biegach – pobiegli uczestnicy Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Imprezę rozegrano po raz osiemnasty.

Dziś pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Polska na Stadionie Narodowym już o 18.00 zagra z Grecją. Kibicujmy naszym z Koko Euro Fono!

Ponad 330 gimnazjalistów w terenu powiatu puławskiego wzięło udział w IX Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Młodzież wędrowała po trasach Kazimierskiego  Parku Krajobrazowego opisanych na naszym portalu.

Pamięć ofiar Oświęcimia i innych niemieckich obozów koncentracyjnych uczczono podczas niedzielnych uroczystości w kościele świętej Anny.

Choć prognozy pogody póki co są optymistyczne, chłodne dni zbliżają się coraz większymi krokami. Jak więc wykorzystać polską złotą jesień? Spacerując i podziwiając, nie tylko przyrodę, ale i również kazimierską architekturę.  ATRAKCJE NA WEEKEND

Pokaż stopkę