Wtorek na Dwóch Brzegach

Czego szuka w kinie Andrzej Chyra? Co charakteryzuje twórczość Leosa Caraxa? Jakie utwory grają Dziady Kazimierskie? Odpowiedzi na te pytania już dziś na Dwóch Brzegach.

Demoniczny Gerard z „Długu”, nieustępliwy „Komornik”, szczęśliwie ocalały porucznik z „Katynia” – podczas spotkania z publicznością Andrzej Chyra opowie o najważniejszych ekranowych i scenicznych wcieleniach. Bohater tegorocznej sekcji „I Bóg stworzył aktora” pracował u boku największych aktorskich gwiazd oraz z najwybitniejszymi reżyserami, m.in. z Feliksem Falkiem, Andrzejem Wajdą czy Jerzym Stuhrem.

W Cafe Kocham Kino publiczność spotka się z A. Sans Pantling, reżyserką „Pieśni Odkupienia” i prof. Robakowskim, który z porozmawia z wielbicielami „Sztuki video”.

Nowy dzień na Dwóch Brzegach to także kolejne premiery. Po świetnie przyjętych na Berlinale i w Cannes filmach „Śpioch” i „Biegacz” Benjamin Heisenberg powraca z „Superegos” – komedią o duecie psychoanalityka i drobnego przestępcy, zrealizowaną w konwencji buddy movie. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć również „The Dog”, dokument opowiadający o Johnie Wojtowiczu, pierwowzorze bohatera słynnego „Pieskiego popołudnia” Sidneya Lumeta.

Był już wykład Allana Starskiego, spotkanie Tadeuszem Sobolewskim, czas na kolejną „Lekcję Kina”. Na Dwóch Brzegach w ramach tej sekcji pokażemy premierowo dokument „Mr X” Tessy Louise-Salomé poświęcony Leosowi Caraxowi. Autor „Holy Motors” i „Kochanków na moście” jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem tajemniczych francuskich filmowców. Jego dzieła są wieloznaczne, a on sam rzadko udziela wywiadów. „Mr X” to wyjątkowa okazję, by lepiej poznać tego niezwykłego artystę.

Literackie Dwa Brzegi to propozycja dla wielbicieli literatury. W Kuncewiczówce o 17:00 będzie na nich czekać Małgorzata Szejnert.

"I tak oto w Kazimierzu tym do rymu sam się klei rym" – Dwa Brzegi prawdopodobnie nie mogłyby się odbyć bez koncertu Dziadów Kazimierskich. Ich bezpretensjonalnej, żywiołowej i przy tym szalenie dowcipnej muzyce dajemy się porwać, nie zdając żadnych pytań.

Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów pokażemy 90 fabuł i 60 filmów konkursowych.

Zachęcamy do odwiedzenia e­-sklepu na dwabrzegi.pl. Mały-­wielki festiwal potrwa do 10 sierpnia.

 

PROGRAM FILMOWY

 

PROGRAM WYDARZEŃ POZAFILMOWYCH


Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę