Wszystkich Świętych (fotoreportaż)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (40)

Zwykle pusta ulica Cmentarna w dzień Wszystkich Świętych zmienia się w główną arterię Miasteczka. Ludzie idą i idą, niosąc kwiaty i znicze, które zaraz zapłoną na grobach bliskich. I rozmawiają. Śmierć i życie – główne tematy tego czasu. Z przewagą spraw doczesnych. Czy to źle?

Święty to taki człowiek, przez którego przechodzi światło – powiedziało kiedyś jakieś dziecko, obserwując świętych na kościelnych witrażach. Dzień Wszystkich Świętych to dobra okazja do rozważań o świętości nas samych. Cmentarz tonie w morzu kwiatów i płomieni świec. Światło. Świętość. Czy o tym rozmyślamy wędrując między grobami i pochylając się, by zapalić u bliskich kolejną świecę?

Fotoreportaż Mateusza Stachyry

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • julka
  muszę z przykrością stwierdzić,że poza świętem, cmentarz w Kazimierzu jest jednym z mniej zadbanych w Polsce, a szkoda
 • Zbigniew
  Wierzę, że pamiętano i nadal ta pamięć bedzie trwała nie tylko od święta, o wszystkich, którzy zginęli, bądź zmarli. Pozwalam sobie zacytować epitafium z cmentarza wojennego I wojny światowej: "Za życia skłóceni, śmiercią pogodzeni, razem złożyli tu kości. Gdyż nie ważne kim byli, co dotychczas znaczyli, lecz, że dochowali wierności". Proponuję by tak zostało.
 • AUska
  totoreportaz jak zwykle UDANY
  dzieki ze zrobil to fotograf utalentowany
  co widzi to co wazne, ciekawe
  oddaje atmosfere , miejca tej chwily DZIEKI

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę