Wszystkich Świętych (fotoreportaż)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (40)

Zwykle pusta ulica Cmentarna w dzień Wszystkich Świętych zmienia się w główną arterię Miasteczka. Ludzie idą i idą, niosąc kwiaty i znicze, które zaraz zapłoną na grobach bliskich. I rozmawiają. Śmierć i życie – główne tematy tego czasu. Z przewagą spraw doczesnych. Czy to źle?

Święty to taki człowiek, przez którego przechodzi światło – powiedziało kiedyś jakieś dziecko, obserwując świętych na kościelnych witrażach. Dzień Wszystkich Świętych to dobra okazja do rozważań o świętości nas samych. Cmentarz tonie w morzu kwiatów i płomieni świec. Światło. Świętość. Czy o tym rozmyślamy wędrując między grobami i pochylając się, by zapalić u bliskich kolejną świecę?

Fotoreportaż Mateusza Stachyry

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • julka
  muszę z przykrością stwierdzić,że poza świętem, cmentarz w Kazimierzu jest jednym z mniej zadbanych w Polsce, a szkoda
 • Zbigniew
  Wierzę, że pamiętano i nadal ta pamięć bedzie trwała nie tylko od święta, o wszystkich, którzy zginęli, bądź zmarli. Pozwalam sobie zacytować epitafium z cmentarza wojennego I wojny światowej: "Za życia skłóceni, śmiercią pogodzeni, razem złożyli tu kości. Gdyż nie ważne kim byli, co dotychczas znaczyli, lecz, że dochowali wierności". Proponuję by tak zostało.
 • AUska
  totoreportaz jak zwykle UDANY
  dzieki ze zrobil to fotograf utalentowany
  co widzi to co wazne, ciekawe
  oddaje atmosfere , miejca tej chwily DZIEKI

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę