WpółDrogi Festival: Iza Szafrańska

Skomentuj (2)

zobacz więcej (7)

Koncertem „Żydowska ulica” zakończył się III WpółDrogi Festival w Kazimierzu. Pięć dni wypełnione muzyką skrzypiec, pieśniami bardów i żydowskiej ulicy przeszły do historii. Do zobaczenia za rok.

Synagoga wypełniona po brzegi wchłaniała mniej lub bardziej tradycyjne pieśni żydowskie „Żydowskiej ulicy” wykonywane mocnym jasnym głosem przez Izabelę Szafrańską. Niezależnie od miejsca powstania i języka wykonania słychać w nich było tęsknotę autorów za często nigdy nie widzianym Izraelem i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć. Hebrajski, polski, ladino wyrażały od wieków wciąż te same emocje związane z ludzką egzystencją, wspólne dla każdej nacji i dla każdego czasu. Klimat, jaki podczas koncertu stworzyła artystka, sprawił, że w sobotni wieczór synagoga stała się jednak odrębnym światem.

Występ zakończyły owacje na stojąco. I bisy. Pozostał niedosyt. Na jego spełnienie trzeba jednak poczekać do kolejnej edycji festiwalu. Za rok.

Organizator: Fundacja ArtBiz

 

Fragmenty koncertu na Facebooku:
cz.1 >>>

cz.2 >>>

cz.3 (Rebeka) >>>

cz. 4 >>>

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Harry
    wstyd,Kazimierzu..W S T Y D....!!
    • Olala
      Nie rozumiem, koncert byl świetny. Mógłbyś sobie darować bezpodstawne krytykanctwo. Czy w ogóle byłeś na tym koncercie, czy krytykujesz z czystej przyjemności wypuszczenia szczypty jadu? Jeśli tak jest, to dopiero wstyd.

Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę