Wojna o klucze

Skomentuj (19)

Rynkowa. Towarzyskie serce Miasteczka. Były wielkie plany, a tym czasem lokal wciąż stoi zamknięty. Nie ma żadnego remontu, bo dzierżawca… nie oddał kluczy.  Sprawa trafiła do sądu.

2 października ubiegłego roku Rynkowa zamknęła swoje podwoje. Pod koniec października radni zdecydowali, że lokal należący do miasta, w którym dotychczas mieściła się kawiarnia, zostanie wystawiony do przetargu nieograniczonego. I co? Lokal wciąż stoi zamknięty i nie widać, by się w tej sprawie coś działo. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 1 marca radni pytali, co dalej z Rynkową.

- Rynkowa jest nadal formalnie w posiadaniu byłego dzierżawcy – odpowiadał radca prawny gminy mecenas Jarosław Nogalski. – Pomimo naszych wezwań, także tych formalnych, pisemnych, dzierżawca nie zdał nam tej nieruchomości. Nie przekazał kluczy do lokalu.

W związku z tym gmina złożyła w styczniu tego roku pozew do Sądu Rejonowego w Puławach o wydanie nieruchomości. Planowane jest także złożenie drugiego pozwu o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu.

- Z racji proceduralnych i technicznych wolałbym z tym pozwem poczekać do chwili zdania lokalu, aby podliczyć posiadacza nieruchomości w jednej sprawie sądowej i nie mnożyć tych postępowań – mówił mecenas Nogalski. – Jeżeli chodzi o ewentualne roszczenia byłego dzierżawcy w stosunku do gminy z tytułu poniesionych nakładów na cele remontowe czy modernizacyjne, czekamy na ruch ze strony przeciwnej, ale to będzie już odrębna sprawa sądowa.

Sąd zbierze się w sprawie Rynkowej nie wcześniej niż w kwietniu.

 

Zapis wideo z sesji Rady Miejskiej 1 marca 2018 znajduje się na profilu Kazimierskiego Portalu Internetowego na Facebooku: https://www.facebook.com/kazimierzdolnypl/videos/2126796927347289/

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (19)

Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę