Komornik otworzy Rynkową

Skomentuj (31)

Rynkowa – kultowy lokal przez lata skupiający kazimierzaków i przyjezdnych – wciąż jest zamknięty. Już ponad rok lokal położony w samym centrum Miasteczka stoi pusty. Kiedy to miejsce znowu zacznie tętnić życiem?

Rynkowa zamknęła swoje podwoje jesienią 17 r. Miał być remont i poszerzenie oferty gastronomicznej, a skończyło się na … sprawie w sądzie.

Mimo przychylnego wyroku, który uprawomocnił się jesienią ubiegłego roku, dzierżawca wciąż nie przekazał kluczy gminie. Sprawa została zgłoszona do komornika.

- Komornik w imieniu gminy prowadzi postępowanie mające na celu odzyskanie lokalu – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Komornik musi, tak samo jak gmina, stosować się do przepisów prawa i terminów, które powodują, że procedury wydłużają się w czasie. Z oczywistych powodów nie mogę wypowiedzieć się, kiedy nastąpi finał sprawy.

Burmistrz podkreśla, że gmina – mimo, że to zdaje się to wydłużać czas przywrócenia Rynkowej miastu – musi działać zgodne z prawem.

- Niestety wbrew przekonaniom niektórych osób, gmina nie może zmienić zamków – mówi burmistrz Pomianowski. – Można mieć na temat widoku zamkniętego lokalu różne teorie i opinie. Można tkwić w przekonaniu, że istnieje proste rozwiązanie, nawet jeśli jest to błędne myślenie. Natomiast pewne będzie to, że kiedy wypełnione zostaną wszelkie procedury komornicze i spełnione narzucone przez prawo terminy, bez żadnej zwłoki ogłosimy przetarg. Zależy mi na tym jak mało komu, żeby ten lokal wreszcie przynosił gminie dochody.

Kiedy to jednak nastąpi, nie wiadomo. Teraz wszystko zależy od komornika.

Skomentuj


Dodane komentarze (31)

 • Z Rzeczycy
  Co z kluczami Panie Pomianowski. Gdzie Pańska reakcja. Boi się pan pokazywać. Na zebraniach się nie pojawia wstyd za co pan bierze kasę
 • tomek
  Widocznie za mała była kwota w tym całym bałaganie
 • górnik
  Wszyscy wiedzą jak było. Jasio chcial "przekazać" bez przetargu lokal -nie swój- jednemu radnemu lub jego synom. Miał na to przyzwolenie ówczesnej władzy. Gdyby nie jazgot w internecie juz by było po sprawie i "namaszczeni" dzierżawcy siedzieliby w Rynkowej do końca zycia za smieszny czynsz, który płacił Jasio.
  • piegus
   Kawa na lawe. I jeszcze tu Iwonki sie odzywaja jątrzyć.
  • ???
   Dobrze kopiesz tylko nie trafiasz
  • Ktoś
   Piegus każdy może Kaśki Baśki i Agatki tobie wolno a im nie.
  • też górnik
   Cała prawda !
   Społeczeństwo się zainteresowało.
   Teraz czekamy na przetarg.
 • Marcepan
  Niech odda te klucze i po sprawie. Po co się ładować w koszty i życie na to tracić. Przecież i tak sprawa jest ewidentana. Lokal do gminy wróci tylko pozostaje kwestia czasu. Może Ziółek życie tracić i to przedłużać tylko po co.
 • Roman
  Trudno nie zgodzić się z poniższa konkluzją,
  "Kazimierzak2019-01-08 08:21 odpowiedz
  To proponuję by Pan Pomianowski przeprosił Pisule za to co mówił i wypisywał. Po prostu żenada wielka. Niestety kolejny to dowód, że Pan Pomianowski za bardzo nie wie o co w tej grze chodzi. Jego słowa brzmią w taki sposób, jakby mówił do siebie, swojego alter ego."
 • Cywilizacja
  Głupi i niewykształcony ten Kazimierz jak but.
  • Gość
   Ja bym dodał naiwny, że uwierzył w obietnice i pomówienia Pomianowskiego i jego sponsorów. A teraz trzeba pomagać nieprawdaż. Każdy głos na wagę nie tylko złota
  • Dobre
   Przecież pół miasta mówiło i pisało o dziwnych zwiazkach pana Ziółka z synkiem byłego radnego . A Pisula miał iść im na rękę, bo nagle zdanie zmieniał w sprawie Rynkowej. Już to widzę jakby teraz Pisula walczył o odzyskanie lokalu. Prędzej by się dogadał z korzyścią dla zainteresowanych ale nie dla gminy nawet jakby twierdził, ze to dla jej dobra. Zresztą mógł i tego nie zrobił.
 • Cwane Ziółko
  Myślę, że klucz jest ze złota i Zolek nie chce go oddac i zamek tez jest ze zlota i burmistrz nie chce go wymienić. Niełatwa sprawa!
 • komornik
  :) a ja chcę, aby był PRZETARG, bez względu na to kto go wygra, maksymalne pieniądze trafią do kasy miasta !
 • Agara
  Trzym kciuki by to odebrali a nie jeden facet na zlość całemu miastu.
 • blue
  Myślę, że mu zrobili wodę z mózgu i uwierzył w jakieś opowieści pazernych gości. Dał się podpuści i co on ma z tego. A oni przecież o sobie myśleli, a nie o nim. Szkoda mi chłopa, bo brnie zamiast to zamknąć. On traci nazwisko a gmina dochody. Do kitu tak.
  • !!!
   Chłop ma rozum i nie ma trzech lat. Pracując w urzędzie wiedział na co się porywa. Potrafi też się odciąć. Powinien ponieść za fałszywe oskarżenia karę
  • grzechu
   Tez jestem ciekawy tego kto Ziółka namówił zeby na stare lat po takim czasie w Kazimierzu tak się zachowywać. Kiedyś może to powie. Liczę na no. Na razie jest tak jest jak prawisz i tez sądzę ze szkoda tracić nazwisko.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę