Radni zdecydowali o losie Rynkowej

Skomentuj (32)

zobacz więcej (10)

W sprawie Rynkowej zapadła ostateczna decyzja. Radni byli w zasadzie jednogłośni.

Na ostatniej sesji radni pochylali się między innymi nad dalszymi losami Rynkowej, która w chwili obecnej pozostaje zamknięta. Dzięki długim dyskusjom na komisjach, na sesji żadnych debat już nie było.

- O wszystkich „za” i „przeciw” rozmawialiśmy już wielokrotnie – mówi Piotr Guz, przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. – Teraz nadszedł czas na głosowanie.

Radni w zasadzie jednogłośnie zadecydowali, że lokal należący do miasta, w którym dotychczas mieściła się kawiarnia Rynkowa, zostanie wystawiony do przetargu nieograniczonego. Będzie mógł w nim udział każdy.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Harry
  słuchajcie......poczytałem TAK DOKLADNIE----o niejakim hrabim potockim--i to jest POTEZNA SCIEMA !!!----za hrabim stoja banki chińskie+niejaki Izrael paz!(lub Krzysztof pazik...klient ma dwie rozne PRAWNE osobowości!!)
  ponadto obiawil się Krol Wielkiej Lechii(czyli polski)--niejaki nikodemowicz andrzej(qurna---cudotworca od zdrowia......i Krol....qurna....w jednej osobie.!!)...słuchajcie.......jest może i kijowo--ale jest po polsku!!
  Bron Bog nie głosujcie na Z A D N E G O z tych palantow!!
 • Zdzisław Lewków.
  Trudno nie zgodzić się z HARYM Esterka to był lokal może nie taki jak obecne lokale wiadomo z czasem wszystko się zmienia a Esterka miała swój swojski styl i charakter może trochę siermiężny, ale to były inne czasy. A Król Kazimierz piękny lokal może trochę za daleko od centrum ale nadający się na spotkania bez zbyt wścibskich pań. No cóż jak zauważył Maurycy z Bochotnicy, Król Kazimierz nie jest może na każda kieszeń, ale dzięki temu nie ma tam obszczymurków Dziwne jest tylko to, ze tyle lat marnuje się miejsce po Esterce, podobnie jest z willą Grafa, przez słabe rządy popadła w ruinę i jak zwykle nie ma za to odpowiedzialnych. A pamiętam za mojej bytności w Kazimierzu była w pełnej używalności. ale władzom kazimierskim od zarania dziejów najlepiej wychodzi psucie. Pozdrawiam.
  • Harry
   Drogi Zdzislawie!!
   Otoz uważam,ze Kazimierz jest zbyt malym miasteczkiem,zeby pozwalac sobie na szczególne wybrzydzanie.....co nie oznacza,ze ma się ponizac--ABSOLUTNIE--jest ZDECYDOWANIE zabytkiem klasy -- ZERO --......jednak
   czy to interesuje wszystkich odwiedzających...??...ja mam ducha trochę takiego punkowo--artystycznego.....jednak moi znajomi z alzacji(na pol Niemcy--na pol zabojady)maja już ZUPELNIE inny punkt widzenia...i może nie do końca....interesuje ich XV-to wieczna Polska..?...bo ich bardziej będzie krecilo to,co ja im przedstawie.....a ja im opowiem o Koperniku....czy Cieszkowskim punkcie odniesienia do danej rzeczywistości(bo Kanta...czy Heideggera znaja już.....)i nie po to przyjechali nad wistule,zeby miesic to samo "G"....po prostu....ja im puszcze "KSU".....czy tez jazz "Ptaszyna"Wroblewskiego...(przy browcu)....i w tym (ostatnim)wypadku,Kazimierz jest troche siermiężny--sorry--ale taka jest naga prawda
   pozdro!--Harry Rintellen.
 • klient609814
  Nareszcie radni zmądrzeli,lokal miasta i koniec.Poprzedni urzytkownik chciał sprzedać co ?.
 • ulala
  Jaki ten Harry musi byc stary ,on pamieta Esterkę i Krola Kazimierza .
  • Harry
   ;).... w pewnym sensie...nawet dosłownie...jednak te nazwy posiadaly pewna wardosc doslowna!!
   (a stary--to jest pies...i tyle w temacie!!)
  • Olala
   Pies to jest mądry, a reszty to się domyśl...
  • Harry
   domyślam się!!
   JA---jestem NORMALNY--i dobrze wychowany....a reszte....dośpiewaj sobie sam(a)
 • Olo
  Mam tylko nadzieję, że do tego przetargu stanie wielu chętnych, rzetelnych inwestorów, a nie tylko syn jednego z radnych, że się nie zawahają zamieszać w ustawce urzędników.
 • Maurycy z Bochotnicy
  Przy tak "wysokim i regularnie uiszczanym czynszu" który przez ostatnie ćwierć wieku zasilał kasę gminy, kilka miesięcy bez dochodu z lokalu to chyba nie jest duży problem. A poza tym naprawdę trzeba się cieszyć, że ktoś wreszcie zauważył, że są ludzie, którzy patrzą "władzy" na ręce i zaczął się z nimi liczyć. I piszę to mimo, że starą "Rynkową" lubiłem mimo (a może za) jej dziadostwo i będę zawsze ciepło wspominać...
  • Harry
   Polemizowalbym tutaj,z Toba....ponieważ TO(swego rodzaju zaprzaństwo--ale swojskie)cechowalo Esterke(o ile pamiętasz takowa?)....Rynkowa była szpanerska bardziej w swoim wydziwieku "egzystencjonalno--rozrywkowym".....mowiac szczerze,to już wole Senatorska....mimo jej PRZESADNEJ swojskości.....wg.mnie(co już pisałem)powinna powstać jakas
   knajpka,gdzie można by było"wszystko"...a jednocześnie....byłoby CZYSTO
   w sensie atmosferycznym....(won z wytatulowancami i tam innymi dredami...czy jak im tam)....jest co prawda "Krol Kazimierz"...ale BARDZO daleko(szczególnie po pary głębszych)....powtarzam....z tego co ja pamiętam......realistyczny ton,rynkowi nadawala ZAWSZE Esterka(qurna,nie zostały nawet fundamenty)
  • Maurycy z Bochotnicy
   Harry mało, że stary to i dobrze sytuowany jest - skoro w Królu Kazimierzu przeszkadza mu tylko jego lokalizacja... A poza tym i tak dobrze, że Harry nie jest taki niemłody żeby Berensa pamiętać.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Tak - bardzo "realistyczny ton nadawała Esterka" Do dzisiaj pamiętam, jak koleś po sąsiedzku zwymiotował na stół w trakcie konsumpcji...
  • dosc skandali w kazimierzu
   Czynsz byl diabelsko niski za rynkowa. Skandaliczny! Wiecej placa za byle nore w zasobie gminnym na bocznych dzielnicach w wiekszych miastach.
  • Harry
   hahahhaahaha:))))))))))))))))))))))))))))...Maurycy...ja cie lubie!!
   "Bernesa"co prawda nie pamiętam....i toooo....nie to,ze nie pamiętam--tylko W OGOLE nie znalem!!...do Kazimierza zaczalem uczeszczasc we wczesnych latach 80--tych....i tak....do ....ja wiem.....początku lat 90--tych
   Miałem tam dwie dziewczyny(Kazimierzanki).....obcykane knajpy....plaza naturystyczna....ogniska nad Wistula....i P O T E Z N E dysputy filozoficzne
   (się pare razy zostało na noc,i dosłownie na krawężniku--przy winie--przedyskutowaliśmy cala noc....jakies laski się tam znalazły....i było extra!!)
   Dzis Kazimierz ....niestety już nie ten!!
 • miasto
  Radni i burmistrz przestraszyli się ludzi i prokuratora. Tylko czy burmistrz nie mógł po prostu zrobić to, co do niego należało? Zrobić od razu parę dni po tym jak Ziółkowi umowę wypowiedział, bo musiał! Teraz lokal tyle miesięcy stać będzie pusty, a gmina tracić! Kto za to zapłaci? Burmistrzostwo z własnej kieszeni?
  • Pss
   Burmistrz i ci, co go do tego namówili? Ile gmina straci na braku najmu? I to ma burmistrzowi ujść na sucho?
 • ulala
  Wszyscy jednogłośnie? nawet ten radny od którego to wszystko się zaczęło?
  • Rycho
   W tekście napisano .." w zasadzie jednogłośnie.." ???????
 • zdumienie
  Co za niesamowita decyzja, zgodna prawem !
  • Rycho
   i sprawiedliwością :-))
 • Gylo
  Burmistrzu wstyd
 • Gutek
  Będzie sklep z pamiątkami Smoleńsko - PiSowskimi !
  • Kajtek
   I słusznie, potrzebny od zaraz!
  • Sprzedawca pamiątek
   i upamiętniające Żołnierzy Wyklętych
  • Maurycy z Bochotnicy
   Cokolwiek tam nie będzie - bardzo dobrze, że prawo zostało uszanowane, bo na co innego od początku się zanosiło. Dobra Zmiana!
  • Harry
   z tematem Zolnierzy Wykletych--to z szacunkiem proszę!!
   Gdyby nie TO Wojsko,to dziś mielibysmy tu afryke bis!!
   To wlasnie ci zolnierze i ich Praca(i poswiecenie)daja dzis rezultaty....nie wierzycie??A to przeleccie się na ju tuba i zobaczcie,co się dzieje w paryzu czy Amsterdamie!!W Niemczech tez jest coraz"weselej"!!
   No.....chyba ze wy tu macie po 12/15/16...wiosenek....to nic nie mowilem!!
  • Maurycy z Bochotnicy
   Nic dodać, nic ująć.
  • Harry
   Dzieki Moryc za poparcie i uznanie...
   pozdro!!
  • Olala
   Pełen szacun dla żołnierzy wyklętych za mord na ludności białoruskiej i zupełnie nieważne, ze były tam dzieci i kobiety w ciąży... pozdro, Harry i Moryc!!! Gratuluję dobrego samopoczucia i dobrego wychowania!!!
  • Maurycy z Bochotnicy
   Do @Olala
   Gratuluję odwagi publicznego głoszenia takich poglądów! Bo Harry, ja i pewnie wielu, wielu innych szanuje żołnierzy wyklętych właśnie za ich niezłomność, odwagę i bohaterstwo, a nie za godne potępienia występki "czarnych owiec", które przecież w każdym środowisku się znaleźć mogą.
 • Rycho
  klasyk mawiał- "oczywista oczywistość" , a tu ..."Radni w ZASADZIE jednogłośnie zadecydowali.." i to po burzliwych, długich dyskusjach !!!

Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę