Jest wyrok w sprawie Rynkowej

Skomentuj (26)

Lokal po kawiarni Rynkowa nadal stoi pusty. Rozmowy na temat tego miejsca nie cichną, a sprawa trafiła do sądu. Jaki będzie jej finał?

W minioną środę, 19 września odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Pośród pytań, jakie radni skierowali do burmistrza i radcy prawnego Urzędu Miasta, pojawiło się zapytanie dotyczące obecnej sytuacji lokalu po kawiarni Rynkowa, który od wielu miesięcy pozostaje pusty. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który – jak się okazuje – wydał już wyrok.

- Jest już wyrok Sądu Rejonowego w Puławach i jest on prawomocny – mówi Jarosław Nogalski, radca prawny. – Sąd już wydał klauzulę wykonalności temu wyrokowi. Teraz muszę w kancelarii komorniczej w Puławach złożyć formalny wniosek o wszczęcie egzekucji i uzgodnić wszelkie czynności, tak abyśmy mogli ten lokal odzyskać w sposób formalny i faktyczny oraz zgodny z wszystkimi przepisami.

Kiedy miasto faktycznie odzyska lokal? Na ten moment dokładna data nie jest znana. Jednak wygląda na to, że stanie się to niedługo.

Skomentuj


Dodane komentarze (26)

 • Janusz Kowalski
  @szydlo. Uciekasz od odpowiedzi, to po pierwsze niegrzeczne, a po drugie klasyczne u osób, które nie wiele mają do powiedzenia...tylko trolują... Co do pytania. Byłem jednym z 2050 osób, którzy wsparli Andrzeja w wyborze na burmistrza .Byłem również jedną z pierwszych osób, którzy rozmawiali z Andrzejem na temat jego kandydowania. Nie wiem, czy to ja ostatecznie przekonałem AP ,czy ktoś inny, nie ma to znaczenia . Uważałem i uważam nadal ,że była to słuszna decyzja. To jak AP się postępował po objęciu stanowiska nie mnie osądzać, nie miałem na to wpływu.
  • Zośka
   Na coś tam lazł. Brak ci tera tego. Ludziska cie na ozory wzieni. Burmiszczem nie będziesz. Ni ni !
  • Szydlo
   W konkrety nie mam zamiaru się bawić,
   i nie oznacza ,że nie mam nic do powiedzenia.Trolować też nie mam zwyczju bo i po co. Gdyby 2049 osób podjęło wtedy słuszną decyzje nie byłoby wielomilionowych kosztow .
  • Przyganiał kocioł garnkowi
   niewiele nie nie wiele
  • Harry
   szanowny panie kowalski..!!
   nie znam ani pana,ani tego pisuly....ale szczegolnie wybijajacej sie aparycji,to p.andrzej nie posiada....(grzecznie rzecz ujmujac)
   pozdr.
  • elo elo
   miał o wiele lepszą tą aparycje jak kandydował. Widać sprawowanie przez niego władzy nie służy... jego aparycji. Dala tego lepiej niech się chłop nie męczy następne 4 lata
 • Janusz Kowalski
  @Wyszło SZYDŁO z worka. Nie knułem przeciwko BGD, i nie knuje przeciwko BAP. Jeśli uważasz ,że upominanie się o dbałość w zarządzaniu gminą jest knuciem, to przepraszam...
  Jednak jakbyś mógł(a),podać jakiś konkret, chętnie się do zarzutów ustosunkuję.
  Ignorancja w zasadzie obu panów kosztowała nas krocie. Wszyscy ponieśliśmy z tego tytułu wielomilionowe koszty.
  • szydlo
   Niech Pan odpowie proszę na pytanie ,Kto wystawił takiego kandydata ?
  • elo elo
   Ja też głosowałem na Pisulę razem z 2050 osobami. Czepiaj się wszystkich 2050.
   Wyszło szydło z worka, co wart jest Pisula, dopiero jak został Burmistrzem.
 • Ino sznur...
  Jasio, Romana, Krzysiek... i wielu innych... Oni uwierzyli Andrzejowi. I z czym zostali???
 • Janusz Kowalski
  @Pijany.... Piszesz enigmatycznie. Ta niegospodarność...MA SWOJE IMIONA I NAZWISKA i nie jest to jedynie sam pan burmistrz. Rada Miejska akceptowała taki stan rzeczy w całej rozciągłości i złożoności tego zagadnienia. Nie mniej muszę wtrącić,że Jasiowi zrobili świństwo...Piszę tu w kontekście, i czasach, kiedy Rynkowa sponsorowała ....samorządowców.
  • Boże, cara chranij !
   W ciurmu wsiech winawatych !
  • pijany znad Grodarza
   Moja " NIEGOSPODARNOŚĆ" dotyczy sprawy. Kto winien, niech rozstrzygnie NIEZAWISLY, NIEZALEŻNY Sąd, w który JESZCZE wierzę, bo zasiadają w nim JESZCE tacy, jak sadzia Tuleya .
  • Wyszło SZYDŁO z worka
   Panie Kowalski a KTO wystawil tak niegospodarnego Pisulę na burmistrza i dlaczego ? z tego co pamiętam to był pan na kazdym zebraniu które dotyczylo Duni .Knuł pan przeciwko Duni teraz knuje pan przeciwko Pisuli .Czy Pana Celem będzie Cel sprzed czterech lat ? "nie dopuścić do wladzy obecnego burmistrza "
  • Saoszjant
   Niemniej .Ni pisaty ni cytaty a marzy mu się burmistrzowanie .Poćwicz trochę ortografię i gramatykę, bo wstyd tak kaleczyć język ojczysty .
 • Janusz Kowalski
  Uważam,że Rada Miejska - solidarnie- z burmistrzem i radcą prawnym powinni zwrócić zaległe pieniądze z tytułu utraconych zysków.Nie znam podobnego przypadku, aby właściciel lokalu szedł do sądu po klucze... Od tego są narzędzia: młotek, szlifierka, piłka do cięcia metalu. Uczyliśmy się o tym w zawodówce... z burmistrzem Andrzejem. Czekamy na ciąg... dalszy .
  • Naszym celem jest nie dopuścić do wlad...
   Dla chcącego nic trudnego,ale w przypadku tak gnuśnego burmistrza jakim jest p.Pisula to cud potrzebny .
  • stolarz
   a ty oddawales diete tak jak obiecywałeś
  • miasteczkowy
   A co pan powie o postawie radnego Kusia w spraie Rynkowej i tego ze znowu kandyduje?
  • pijany znad Grodarza
   Tak. Ta " Rynkowa" to klasyczna NIEGOSPODARNOŚĆ.

Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę