Aktualności dla "miasta partnerskie"

Kazimierz dla Staufen

W Staufen – mieście partnerskim Kazimierza Dolnego w Niemczech – otwarto plac zabaw dla dzieci – który sponsorowany był w części przez nasze Miasteczko. Adnotacja na temat ukazała się w lokalnych mediach w Staufen.

Kazimierzacy gościli w partnerskim mieście Staufen w południowo – zachodnich Niemczech. Czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jaki i do zwiedzenia miasta. Z koncertem przed ratuszem wystąpiła kazimierska kapela Zgoda.

Jubileusz 50-lecia współpracy między partnerskim miastem Kazimierza Dolnego – Staufen w Niemczech i jego francuskim partnerem Bonneville był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Staufen.

Działające w Kazimierzu Dolnym, Szklarskiej Porębie i Worpswede kolonie artystyczne podjęły współpracę w dziedzinie kultury i realizacji wspólnych projektów z udziałem artystów, muzeów i stowarzyszeń. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisano w niemieckim Worpswede.

Wizyta ze Staufen

Z wizytą partnerską gościła w Kazimierzu w ostatni weekend delegacja niemiecka. Za dwa lata w naszym Miasteczku będziemy uroczyście obchodzić 20 - lecie współpracy między Kazimierzem i Staufen.

W ubiegły weekend w Kazimierzu Dolnym gościła delegacja ze Staufen. Centralnym punktem wizyty był rozegrany w piątek międzynarodowy mecz między reprezentacjami drużyn oldbojów obu miast partnerskich.

Historia partnerstwa pomiędzy Kazimierzem Dolnym, a niemieckim miasteczkiem Staufen liczy sobie ponad dziesięć lat, lecz dopiero teraz zadzierzgnięte zostały kontakty sportowe. W ostatni piątek na boisku miejskim „za wałem” spotkali się oldboje FC Grunern i Orłów Kazimierz.

Gratulacje ze Staufen

29 grudnia 2006 r. w kazimierskim magistracie miało miejsce uroczyste przekazanie gratulacji od władz partnerskiego miasta Staufen dla nowego burmistrza Grzegorza Duni. Życzenia i upominki wręczyli Beata i Adam Rosłońcowie, którzy reprezentowali Kazimierz podczas kiermaszu świątecznego w Staufen 10 grudnia ubiegłego roku.

Pokaż stopkę