Wieści ze Staufen

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Staufen (partnerskie miasto Kazimierza Dolnego) i francuskie Bonneville obchodziły w tym roku czterdziestolecie współpracy. W uroczystościach, które odbyły się 26 i 27 lipca, wzięli udział przedstawiciele władz Kazimierza Dolnego oraz miast partnerskich Bonneville – Racconici z Włoch i Terra z Nigru.

Porozumienie o współpracy podpisali w 1963 roku ówczesny burmistrz Bonneville - Pierre Fallion i burmistrz Staufen - Dr. Eckart Ulmann.

W ramach obchodów czterdziestolecia odprawiono msze św. w kościele katolickim i ewangelickim, na Placu Schladerer’a zorganizowano festyn. W programie nie zabrakło również koncertów.

Miejscową tradycją jest, że ważne uroczystości odbywają się 26 lipca (imieniny Anny). Św. Anna jest bowiem patronką miasta Staufen.

W przyszłym roku mija dziesięć lat współpracy Staufen i Kazimierza Dolnego.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę