Wieści ze Staufen

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Staufen (partnerskie miasto Kazimierza Dolnego) i francuskie Bonneville obchodziły w tym roku czterdziestolecie współpracy. W uroczystościach, które odbyły się 26 i 27 lipca, wzięli udział przedstawiciele władz Kazimierza Dolnego oraz miast partnerskich Bonneville – Racconici z Włoch i Terra z Nigru.

Porozumienie o współpracy podpisali w 1963 roku ówczesny burmistrz Bonneville - Pierre Fallion i burmistrz Staufen - Dr. Eckart Ulmann.

W ramach obchodów czterdziestolecia odprawiono msze św. w kościele katolickim i ewangelickim, na Placu Schladerer’a zorganizowano festyn. W programie nie zabrakło również koncertów.

Miejscową tradycją jest, że ważne uroczystości odbywają się 26 lipca (imieniny Anny). Św. Anna jest bowiem patronką miasta Staufen.

W przyszłym roku mija dziesięć lat współpracy Staufen i Kazimierza Dolnego.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę