Polska wygrała „Minimistrzostwa Europy”

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Taki tytuł nosi artykuł opublikowany w lokalnej gazecie "Badische Zeitung" na temat uroczystości stulecia klubu piłkarskiego FC 08 Staufen, na które zaproszono przedstawicieli klubu „Orły Kazimierz”. Zwycięstwo na osłodę po klęsce Polski w dużych mistrzostwach w Austrii i Szwajcarii.

Z okazji 100-lecia istnienia staufeńskiego klubu piłkarskiego w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego – Staufen położonym w Badenii-Wirtembergii w Niemczech zorganizowano pierwsze międzynarodowe zawody sportowe reprezentacji dwu miast partnerskich Staufen. Wzięły w nim udział drużyny oldbojów z francuskiego Bonneville, Kazimierza Dolnego oraz przedstawiciele gospodarzy: jubilat FC 08 Staufen oraz Grunern i Wettelbrunn. Rozegrano serię półgodzinnych spotkań, z których zwycięsko wyszła drużyna kazimierska. Gole dla naszych oldbojów strzelili: Krzysztof Siudaj – 2 bramki w meczu z Bonneville (2: 0 dla Kazimierza), Henryk Kozak – w meczu z Grunern (1: 1), Wojciech Wiak i Krzysztof Siudaj w meczu z FC 08 Staufen (2: 0 dla Kazimierza). W sumie – 5 bramek. To wystarczyło, by zdobyć puchar burmistrza Staufen Michaela Boenitza.

- Przyjechaliśmy, żeby wygrać. I udało się – komentuje zwycięstwo naszych Orłów – radny Piotr Guz.

Drugie miejsce wywalczyli sobie gospodarze – klub FC 08 Staufen, trzecie – Grunern/Wettelbrunn, czwarte – Bonneville.

W ramach programu dwudniowego pobytu sportowcy z Francji byli podejmowani przez komitet partnerski Staufen-Bonneville i klub FC 08 Staufen. Delegacja z miasta nad Wisłą wraz z burmistrzem Grzegorzem Dunią podczas czterodniowego pobytu korzystała z gościnności komitetu partnerskiego Staufen-Kazimierz Dolny i klubu piłkarskiego FC Grunern/Wettelbrunn.  Przed rozpoczęciem turnieju, burmistrz Michael Boenitz spotkał się ze sportowymi delegacjami obu miast partnerskich Staufen w „Stubenhaus”.
 
Jakie są perspektywy dalszej współpracy między Kazimierzem i Staufen? W tej chwili nasze miasto przygotowuje się do uczczenia 15 rocznicy partnerstwa, którą obchodzić będziemy
już za rok. Więcej na ten temat – wkrótce.

Fot. Ernst Dibon
Pomoc w opracowaniu tekstu z Badische Zeitung – Andrzej Pawłowski

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę