Partnerska wizyta

Na przełomie kwietnia i maja w naszym regionie gościła delegacja z Berlina Steglitz – partnerskiego miasta Kazimierza Dolnego oraz delegacja z austriackiego miasteczka Gross – Siegharts – zaprzyjaźnionego z pobliską Poniatową.
Głównym powodem przyjazdu było uczestnictwo w lokalnym Forum Gospodarczym dotyczącym szans i zagrożeń małych i średnich przedsiębiorstw polskich w związku z przyłączeniem Polski do Unii Europejskiej. W ramach forum, które odbyło się Poniatowej, polscy i zagraniczni biznesmeni prowadzili rozmowy na temat współpracy gospodarczej.

Austriacki przedsiębiorca Volker Fuchs, właściciel firmy działającej w branży przemysłu lotniczego spotkał się z przedstawicielami dęblińskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej i Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Świdnik.

2 maja zagraniczne delegacje odwiedziły Kazimierz. Po krótkim spotkaniu z władzami miasta w miejskiej Kamienicy Górskich goście zwiedzili rynek a w Kościele Farnym uczestniczyli w koncercie Międzynarodowej Orkiestry Młodzieżowej, składającej się z młodych skrzypków z Berlina – Steglitz, Wilna, Kłajpedy, Lublina i Poniatowej. W koncercie wzięły udział także słynne poniatowskie „Szczygiełki”. Dla uczczenia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej młodzież wykonała „Odę do radości” Ludwika van Beethovena.

Goście w następnych dniach odwiedzili także Lublin i Nałęczów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę