Euroklapa

Skomentuj (3)
7 maja mieszkańcy Kazimierza mieli szansę spotkać się z urzędnikami Parlamentu Europejskiego. Goście zarezerwowali rejs statkiem po Wiśle, podczas którego chcieli przybliżyć zasady funkcjonowania Parlamentu. Niestety nikt z władz miasta nie powitał delegacji, zaś informacja o imprezie nie została przekazana mieszkańcom.
Europarlamentarzyści byli niepocieszeni. Przecież bardzo chcieli poznać tak znane miasteczko i do tej wizyty nastawiali się szczególnie. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano kolorowe foldery o Unii Europejskiej, dla dzieci komiksy w przystępny sposób tłumaczące zasady funkcjonowania unijnych urzędów. Główną atrakcją miał być rejs po Wiśle. Niestety statek popłynął prawie pusty.

Szkoda, że już w tydzień po przystąpieniu Polski do Unii, Kazimierz zmarnował swoją szansę zaprezentowania się międzynarodowej społeczności. Mamy nadzieję, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • krzyś
  Powtarzam bałagan, niekompetencja i wstyd.
  Sami pracujemy na ten bajzel, można wiele mówić na władze, ale jakie społeczeństwo taka władza, przynajmniej odkąd są wolne wybory.
  Pierwszy walę się w pierś.
 • Karol
  Były również polskie Eurokrówki - pycha! A atmosfera europejska. Byli przedstawiciele Austrii, Grecji, Holandii, Szkocji, Belgii, Włoch. No i tłumacz - można było "pogadać". Europarlamentarzystów zauroczył Kazimierz. Szkoda, że Kazimierzaków było mniej niż palców u jednej ręki...
 • mieszkaniec
  ja nic nie wiedziałem, a chętnie bym się przepłynął... i jeszcze komiksy były za darmo....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę