Wieści ze Staufen

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Staufen (partnerskie miasto Kazimierza Dolnego) i francuskie Bonneville obchodziły w tym roku czterdziestolecie współpracy. W uroczystościach, które odbyły się 26 i 27 lipca, wzięli udział przedstawiciele władz Kazimierza Dolnego oraz miast partnerskich Bonneville – Racconici z Włoch i Terra z Nigru.

Porozumienie o współpracy podpisali w 1963 roku ówczesny burmistrz Bonneville - Pierre Fallion i burmistrz Staufen - Dr. Eckart Ulmann.

W ramach obchodów czterdziestolecia odprawiono msze św. w kościele katolickim i ewangelickim, na Placu Schladerer’a zorganizowano festyn. W programie nie zabrakło również koncertów.

Miejscową tradycją jest, że ważne uroczystości odbywają się 26 lipca (imieniny Anny). Św. Anna jest bowiem patronką miasta Staufen.

W przyszłym roku mija dziesięć lat współpracy Staufen i Kazimierza Dolnego.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • lui
    Mam takie pytanie. Czy znane są konkretne przykłady współpracy tamtych miast ze sobą, na czym ta współpraca polegała. U nas dotychczas jedni jeźdżą do drugich i tyle... proszę o listy na luix@poczta.fm (www.andrychow.pl)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę