Wąskotorówka na torach jeszcze w kwietniu

Skomentuj (1)

Co roku Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa wyjeżdża na tory wraz z początkiem maja. Tym razem pojawi się nieco wcześniej, bo już 29 kwietnia. Na tym jednak niespodzianki się nie kończą...

Popularność Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej z roku na rok jest coraz większa. I choć oferta od wielu lat pozostaje niezmienna, co niedzielę, przez cały sezon wagony kolejki pękają w szwach. Najbliższe lata przyniosą jednak trochę nowości. Jakich? Tych najbardziej wyczekiwanych.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w 2020 roku Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa pojedzie do Nałęczowa – zapowiadają zarządcy.

A będzie to możliwe dzięki realizacji projektu unijnego, którego wartość opiewa na ponad 8 mln zł, z czego aż 5,5 mln zł to dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Partnerami są gminy Nałęczów, Wąwolnica, Poniatowa i Karczmiska.

- Prace podzielone zostały na kilka etapów, które będą realizowane przez trzy lata – mówi Stanisław Ogonek, kierownik kolejki. – Na ten rok zaplanowano remont mostów i wiaduktów, m.in. w Opolu Lubelskim, Kęble i Wąwolnicy.

Kolejne etapy to m.in. budowa stacyjek plenerowych w Opolu Lubelskim, Niezabitowie, Wąwolnicy, Kęble i Nałęczowie. By zobaczyć pierwsze efekty prac musimy więc jeszcze poczekać. Jednak już w najbliższy weekend wąskotorówka znów wyruszy na tory. Tym razem nawet wcześniej niż zazwyczaj, bo 29 kwietnia. Dodatkowy kurs – jak zawsze – 3 maja, a potem już tradycyjnie, w każdą niedzielę. Start o godzinie 11.00  z Karczmisk.

Zmianom uległ jednak cennik. Niestety w tym roku najmłodsi podróżnicy nie pojadą kolejką za darmo. Nie ma już bezpłatnych wejściówek dla dzieci do 6 roku życia. Jak wobec tego wygląda cennik?
Dorośli za przejazd całą trasą (Karczmiska – Opole Lubelskie/Poniatowa – Karczmiska – Polanówka (ognisko) – Karczmiska) zapłacą 22 zł, bilet zniżkowy dla dzieci wynosi zaś 14 zł. Jak tłumaczą zarządcy kolejki, zmiany te są spowodowane realizacją unijnego projektu.

Jest też dobra wiadomość: wprowadzone zostaną bilety rodzinne: 2+1 i 2+2. Na czym to polega? Trzyosobowa rodzina za wycieczkę zapłaci 50 zł, zaś czteroosobowa – 58 zł (tu za każde kolejne dziecko zapłacimy 5 zł).

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Groch
    Unia nakazuje znieść bezpłatne wejscia dla najmłodszych?! Od kiedy? O takich ulgach dla najmłodszych jak w krajach starej Unii można w Polsce jedynie pomarzyć! Bujda na resorach szanowni zachłanni zarządcy....

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę