Warsztaty archeo dla seniorów

Skomentuj (2)

Zabawa w archeologów, nie tylko dla najmłodszych. Warsztaty archeologiczne dla seniorów w Grodzisku Żmijowiska rozpoczynają się już 22 lipca.

Muzeum Nadwiślańskie organizuje warsztaty archeologiczne dla seniorów w ośrodku archeologii doświadczalnej - Grodzisko Żmijowiska. Są one adresowane do członków wszelakich grup zrzeszających seniorów oraz do osób indywidualnych i grup, których członkowie mają powyżej 55 lat.  Bezpłatne zajęcia będą odbywały się codziennie od 22 lipca do 1 sierpnia w godzinach 10-16. 

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać, jak żyli Słowianie oraz inne ludy we wczesnym średniowieczu.  Program warsztatów wypełniony jest zajęciami nie tylko kulinarnymi, ale i też technicznymi. Każdy będzie miał okazję poznać słowiańskie przepisy oraz przygotować na ich podstawie potrawy. Do dyspozycji uczestników będą repliki sprzętów stosowanych w tamtym okresie. Ponadto seniorzy będą mieli okazję wykonać samodzielnie naczynia ceramiczne przy zastosowaniu średniowiecznych technik garncarskich. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli również możliwość zwiedzenia otwartego muzeum tematycznego - Grodzisko Żmijowiska.

Zajęcia poprowadzą: Paweł Lis - kierownik oddziału Grodzisko Żmijowiska; Hanna Lis - animator programu badawczego archeologii doświadczalnej „Pożywienie wczesnośredniowiecznych Słowian” oraz Marta i Krzysztof Wasilczykowie – animatorzy archeologii doświadczalnej "Wczesnośredniowieczny warsztat garncarski”.

Zgłoszenia zarówno grupowe jak i indywidualne są przyjmowane do 18 lipca pod adresem mailowym: archeologia@mnkd.pl

 

Tekst: Mateusz Łysiak

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Tadek
    U mnie działa Wakacyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Chyba też Cię nie przyjmą! :)
  • czarnamamba
    A coś dla młodszej grupy wiekowej, tak koło 30? Szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na weekend w okolicach Kazimierza, a to co mnie zainteresowało, to niestety nie jest dostępne... Nie myślałam, że jeszcze jestem na coś za młoda ;)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę