Lato w muzeum

Jak zaplanować sobie wakacje wykluczając z nich nudę? Pomysłów może być wiele. Spędzając lato w Kazimierzu Dolnym zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego.

Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach organizowanych w ramach imprezy „Lato w Muzeum Przyrodniczym”.


Za nami już warsztaty z decoupage, zaś przed nami warsztaty poświęcone roślinności Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, podczas których poznamy metodę zdobienia tkanin za pomocą transferu, czyli przenoszenia obrazu na materiał. W sierpniu odbędą się natomiast warsztaty ornitologiczne i wyprawa dla wytrwałych wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Co ważne, udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Pamiętać należy także o tym, że osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w zajęciach tylko pod opieką rodzica bądź opiekuna prawnego, który ponosi pełną odpowiedzialność za małoletniego uczestnika imprezy.

26 lipca, od godziny 10.00 w Muzeum Przyrodniczym odbywać się będą warsztaty poświęcone roślinom, jakie spotkać możemy w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

- Rozpoczniemy je spacerem po wystawach oddziału Muzeum Przyrodnicze – piszą w zaproszeniu organizatorzy. - Po nim uczestnicy wysłuchają prelekcji. Opowiemy o najciekawszych gatunkach roślin, wyjątkowych ze względu na nietypowy rozwój czy niezwykłe powiązania ze światem owadów i grzybów. Przypomnimy o roli wielu roślin w życiu człowieka – ich dawnym i obecnym wykorzystaniu. Zainspirowani różnorodnością kazimierskiej flory, zachowamy jej fragment dla siebie. Uczestnicy warsztatów naniosą wybrane przez siebie grafiki roślin na lniane torby. Wykorzystają w tym celu metodę transferu, czyli przenoszenia obrazu na materiał. Tak ozdobione torby staną się pamiątką wspólnej zabawy i inspiracją do głębszego poznania tajemnic świata roślin.

Jak dodają organizatorzy, warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych przyrodą i zdobnictwem. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 lipca.

Kolejne zajęcia odbędą się 9 sierpnia. Start o godzinie 9.00. Będą to warsztaty ornitologiczne. Celem tych zajęć jest zapoznanie uczestników z bogactwem przyrodniczym doliny Wisły, a w szczególności z awifauną występującą na obszarze Małopolskiego Przełomu Wisły.

- Warsztaty będą składać się z trzech powiązanych ze sobą części – czytamy w zaproszeniu. - W pierwszej uczestnicy warsztatów wezmą udział w prelekcji na temat walorów przyrodniczych doliny Wisły. W części drugiej, wyposażeni w lornetki oraz przewodniki do oznaczania ptaków, wyruszą na krótką wycieczkę po Kazimierzu Dolnym. Podsumowaniem zajęć będzie godzinny rejs statkiem po Wiśle.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane będą w terminie do 5 sierpnia.

Rajd dla wytrwałych to wycieczka przyrodnicza po najdzikszych zakamarkach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wyprawa ta odbędzie się 23 sierpnia. Zbiórka o godz. 9.00 pod stacją narciarską w Kazimierzu Dolnym, ul. Puławska 168. Przewidywany powrót do Kazimierza Dolnego ok. godz. 15.00. Warto wiedzieć, że jest to trasa dla wytrawnych piechurów. Należy więc zabrać solidne obuwie, spodnie z długimi nogawkami, picie, pozytywne nastawienie i szczyptę rozwagi.

- Trasa licząca ok. 8 km będzie wiodła czterema wąwozami w najbliższej okolicy Kazimierza – piszą organizatorzy. - Przejdziemy z przewodnikiem mało znanymi, dzikimi fragmentami wąwozów. Po drodze natkniemy się na błoto, pokrzywy, komary i gęste zarośla. Zapoznamy się z budową geologiczną tego terenu, procesami rzeźbotwórczymi, a także roślinnością charakterystyczną dla lasów grądowych. Za trud, wytrwałość i pot otrzymamy niezapomniane przeżycia, wspaniałe widoki i smak przygody.

Swój udział należy zgłosić do 20 sierpnia 2014 r. W każdym wyżej wymienionym przypadku, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 88 10 326, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy uczestników w przypadku wyczerpania się miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie * Projekt wspierają Zakłady Azotowe w Puławach S.A.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę