WalkWisła 2017 - samotnie wzdłuż Wisły

Nie straszny mu mróz, śnieg i lód. Już trzy tygodnie samotnie podróżuje wzdłuż Wisły, od jej źródeł do ujścia. We wtorek dotarł do Kazimierza, a dziś rusza dalej.

Maciej Boinski, fotograf i podróżnik z Nakła nad Notecią, ma już na swoim koncie trzy rzeki: rodzimą Noteć, Wartę oraz Brdę. Teraz przyszedł czas na Królową Polskich Rzek. Wyprawa ta trwać ma 2 miesiące, a do pokonania jest 1047 km. Jednak Pan Maciej postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i podróżuje w zimie. 

- Lubię wyzwania i spędzanie czasu na łonie natury, jak nie ma za dużo ludzi i jestem sam – mówi podróżnik. - Lubię takie ekstremalne warunki. Wszystkie noce śpię w namiocie i nie sprawia mi to większego problemu. Na razie najniższą temperaturą, przy jakiej spałem było  minus 27 stopni. Wtedy to już musiałem rozpalić ognisko. 

Samotnie, z całym potrzebnym dobytkiem w plecaku, Pan Maciej pokonuje ok. 18 – 20 km dziennie. Pomimo mrozów i ciężkich warunków udało mu się jednak wyprzedzić harmonogram o cztery dni. Niemały udział w powodzeniu wyprawy ma fakt, że podróżnikowi chętnie pomagają osoby, które śledzą jego poczynania. 

- To jest fajne, że dużo ludzi czyta moją codzienną relację na Facebooku i mnie wspiera. Nieraz jest to bardzo ważne, ponieważ ja idę pierwszy raz wzdłuż Wisły, a ludzie, którzy tutaj mieszkają, znają drogi, dojścia, skróty i tak dalej. To naprawdę mi pomaga – mówi Maciej Boinski. - No i co jakiś czas muszę też mieć umówiony nocleg i tu chylę czoła Fundacji Rok Wisły, która pomaga mi znaleźć takie noclegi. 

To właśnie w ramach obchodu Roku Wisły odbywa się wyprawa. W tym roku mija 550 lat od ustanowienia wolnej żeglugi na Wiśle i z tej okazji w całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia i uroczystości skupione wokół Wisły.

Maciej Boinski wyruszył z Kazimierza z samego rana. Kolejnym przystankiem w jego podróży będzie Gołąb, następnie Dęblin, gdzie przejdzie on na lewy brzeg rzeki, a później Warszawa. Od Kazimierza do połowy trasy pozostało mu już 50 km, czyli ok 3 dni podróży. Tak więc półmetek już blisko, a wiadomo - od połowy jest już z górki.

Osoby chcące pomóc Panu Maciejowi w podróży, zapewnić miejsce do rozbicia namiotu lub dostęp do prądu, mogą kontaktować się z fundacją Rok Rzeki Wisły, na adres: kontakt@rokwisly.pl

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę