Wakacyjna Scena Bluesa

Wakacyjna Scena Bluesa to nowe miejsce na mapie wydarzeń bluesowych w Polsce. W Zajeździe Piastowskim w Kazimierzu w wakacyjne piątki grać będą bluesowe zespoły. Pierwszy z koncertów już 4 lipca.

W lipcu i sierpniu Zajazd Piastowski zaprasza wszystkich miłośników bluesa na koncerty w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa. Pierwszy z nich już w piątek 4 lipca. Zagrają wtedy grupa Deluxe - jeden niewielu polskich zespołów grających pochodną klasycznego rocka, southern rocka oraz mieszankę różnych styli muzycznych – oraz Romek Puchowski - wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista, kompozytor i free-styler, mistrz techniki slide i improwizacji. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance.

Dwa tygodnie później przez kazimierska publicznością na Wakacyjnej Scenie Bluesa wystąpią: Murphy Blues i Adam Blues Band. Pierwszy z tej pary zespół wykonuje standardy bluesowe oraz kompozycje własne artystycznie inspirując się twórczością Tadeusza Nalepy i Johna Mayalla. Drugi - muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka lat 70-tych.

- Wielowątkowe, zmieniające tempo kompozycje i teksty śpiewane po polsku to cechy charakterystyczne prezentowanego repertuaru – czytamy na stronie zespołu.

Oba koncerty zaczynają się o godzinie 19.00.

Organizator Wakacyjnej Sceny Bluesa: Hotel „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym i Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.
Partnerzy projektu: Scena Bluesowa Lublin i firma BH Solutions.
Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy i Nasze Miasto.

 

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę