Wakacyjna Scena Bluesa w sierpniu

Koncerty, które odbywają się w Zajeździe Piastowskim w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa to nie lada gratka nie tylko dla fanów bluesowych brzmień, ale dla wszystkich, którzy chcą spędzić piątkowe wieczory w towarzystwie muzyki na najwyższym poziomie.

Trzy sierpniowe weekendy, trzy niesamowite spotkania z muzyką. Organizatorzy Wakacyjnej Sceny Bluesa zadbali o różnorodność koncertów, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fani bluesa będą mogli rozkoszować się świetnymi wykonaniami, a tym, którym ten gatunek muzyczny jest obcy rozkochać się w cudownych brzmieniach rodem z południa USA.

 

Już 1 sierpnia wystąpi zespół Highway, który w swoich utworach łączy rock lat 70 - tych, bluesa, boogie, a czasem nawet i muzykę country. Efektywne połączenie tych stylów muzycznych w niepowtarzalną mieszankę gwarantuje „przejażdżkę” na najwyższych obrotach. Zespół powstał w czerwcu 2001, nagrał 3 płyty studyjne i koncertowe DVD na 10-lecie zespołu.

Dwa tygodnie później, w sobotę, 16 sierpnia usłyszymy inne dwie propozycje muzyczne. Tego wieczoru na Wakacyjnej Scenie Bluesa wystąpią Łukasz Jemioła oraz zespół Levi.

Łukasz Jemioła pochodzi z Limanowej, mieszka w Lublinie. Interesuje się głównie muzyką ludową – amerykańską oraz polską, szczególnie folklorem miejskim. Gitarzysta, wokalista – samouk. Używa techniki fingerpicking. Laureat kilku konkursów piosenki autorskiej.

Po występie nietuzinkowego wokalisty usłyszymy zespół Levi, którego członkowie poznali się dość nietypowo – za pośrednictwem jednego z muzycznych portali internetowych. Wspólnym mianownikiem, który ich połączył, był Kraków i oczywiście blues. Levi jako zespół w pełnym składzie zadebiutował w 2013 r. na Galicja Blues Festival. Już ich pierwszy występ okazał się zarazem ogromnym sukcesem, gdyż zwyciężyli we wszystkich kategoriach, a także otrzymali zaproszenie na prestiżowy festiwal Sziget w Budapeszcie. W ich wykonaniu oprócz bluesa można usłyszeć również elementy soulu, funku, jazzu i gospel.

Ostatnią propozycją, którą przygotowali organizatorzy Wakacyjnej Sceny Bluesa jest występ Magdy Piskorczyk 29 sierpnia.

Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej. Prezentuje Afro Groove, czyli wielobarwne, dynamiczne i bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" ("czarny głos w białym kostiumie").

Każdy z koncertów będzie rozpoczynał się o godz. 19, w klubie Baszta, usytuowanym na pierwszym piętrze Hotelu Zajazd Piastowski na ul. Słonecznej 3. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


Tekst: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę