Kazimierska Wakacyjna Scena Bluesa

Skomentuj (4)

W najbliższy piątek, 18 lipca w hotelu „Zajazd Piastowski” odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa. Tym razem wystąpi Murphy Blues i Adam Blues Band.

Przed nami kolejny koncert z cyklu Wakacyjna Scena Bluesa. Występy odbywają się w hotelu „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym, jest to nowe miejsce na mapie wydarzeń bluesowych.

 

- W piątkowe wieczory wakacji zapraszamy na scenę bluesową – zachęcają organizatorzy. - Ciekawe koncerty plenerowe, nocne klubowe granie połączone z jam sessions, znane zespoły i nowe brzmienia, zawsze doskonała atmosfera. Do zobaczenia w lipcu i sierpniu na Wakacyjnej Scenie Bluesa w Kazimierzu Dolnym.

 

Występ rozpocznie się 18 lipca o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny. Tym razem na scenie pojawią się Murphy Blues i Adam Blues Band.

 

Murphy Blues to grupa muzyczna, która powstała pod koniec 1988 r. z inicjatywy Ryszarda Kadziaka. Muzycy wykonują standardy bluesowe oraz kompozycje własne. Artystycznie inspirują się twórczością Tadeusza Nalepy, ale także Johna Mayalla. Liderem zespołu jest Ryszard Kadziak. Jest to postać szczególnie związana z bluesem w Kłobucku, gdzie od 1998 organizuje Festiwal Blues nad Okszą, którego jest pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym.

 

Obecny skład grupy:

Ryszard Kadziak - gitara, wokal, harmonijka

Rafał Skęda - gitara basowa

Jarosław Desperak - perkusja

 

Zespół Adam Blues Band jest nieco młodszy, gdyż działa od 2010 roku. Muzycy wykonują muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka lat 70-tych.

 

- Grupa prezentuje na koncertach głównie utwory autorskie – piszą organizatorzy. - Wielowątkowe, zmieniające tempo kompozycje i teksty śpiewane po polsku to cechy charakterystyczne prezentowanego repertuaru. Liderem zespołu jest Adam Bartoś - wokalista, autor tekstów i muzyki, laureat bluesowych festiwali. Gra na gitarze i harmonijce ustnej. W 2013 roku ukazała się jego płyta z autorskimi utworami pt. „Dokąd pójdę”. Z Adamem od dawna współpracuje Tomek Żurek, gitarzysta bluesowy ze Śląska, od kilku lat mieszkający w Lublinie. Skład uzupełniają Tomek „Fazi” Gąsior, perkusista posługujący się wieloma stylami muzycznymi, oraz kontrabasista Seweryn Antoń.

 

Organizator Wakacyjnej Sceny Bluesa: Hotel „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym i Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.

Partnerzy projektu: Scena Bluesowa Lublin i firma BH Solutions.

Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy i Nasze Miasto.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Redakcja
  Szanowni Państwo ten news był opublikowany na początku tygodnia. W zwiazku z dużą ilościąnewsów uznaliśmy za stosowne zmieniać dwukrotnie jego datę, by był lepiej widoczny wśród wielu newsów, które ostatnio publikujemy. Szczegółowe informacje o Wakacyjnej Scenie Bluesa są też w dziale Zapowiedzi.
 • Blues Sister
  Informacje były 18 kwietnia i 28 czerwca.
 • blues brother
  Istotnie, organizatorom i medialnemu sponsorowi jakoś szczególnie nie zależy na publiczności.
  Nawet teraz nie informują o terminach następnych koncertów. Można byłoby coś mieć na uwadze w przyszłości. Sformułowanie "do zobaczenia w lipcu i sierpniu" to trochę za mało.
  Po co pisać w artykule publikowanym 18 lipca (piątek) "w najbliższy piątek", skoro to DZISIAJ.
  Dzisiaj jest dzisiaj a najbliższy piątek jest... no właśnie, kiedy?
 • Kinga
  Szkoda, że wcześniej nie było tej informacji, bo szukałam pomysłu na dzisiejszy wieczór... No ale co zrobić, może wybiorę się na ten koncert w sierpniu

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę