Kazimierska Wakacyjna Scena Bluesa

Skomentuj (4)

W najbliższy piątek, 18 lipca w hotelu „Zajazd Piastowski” odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa. Tym razem wystąpi Murphy Blues i Adam Blues Band.

Przed nami kolejny koncert z cyklu Wakacyjna Scena Bluesa. Występy odbywają się w hotelu „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym, jest to nowe miejsce na mapie wydarzeń bluesowych.

 

- W piątkowe wieczory wakacji zapraszamy na scenę bluesową – zachęcają organizatorzy. - Ciekawe koncerty plenerowe, nocne klubowe granie połączone z jam sessions, znane zespoły i nowe brzmienia, zawsze doskonała atmosfera. Do zobaczenia w lipcu i sierpniu na Wakacyjnej Scenie Bluesa w Kazimierzu Dolnym.

 

Występ rozpocznie się 18 lipca o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny. Tym razem na scenie pojawią się Murphy Blues i Adam Blues Band.

 

Murphy Blues to grupa muzyczna, która powstała pod koniec 1988 r. z inicjatywy Ryszarda Kadziaka. Muzycy wykonują standardy bluesowe oraz kompozycje własne. Artystycznie inspirują się twórczością Tadeusza Nalepy, ale także Johna Mayalla. Liderem zespołu jest Ryszard Kadziak. Jest to postać szczególnie związana z bluesem w Kłobucku, gdzie od 1998 organizuje Festiwal Blues nad Okszą, którego jest pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym.

 

Obecny skład grupy:

Ryszard Kadziak - gitara, wokal, harmonijka

Rafał Skęda - gitara basowa

Jarosław Desperak - perkusja

 

Zespół Adam Blues Band jest nieco młodszy, gdyż działa od 2010 roku. Muzycy wykonują muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka lat 70-tych.

 

- Grupa prezentuje na koncertach głównie utwory autorskie – piszą organizatorzy. - Wielowątkowe, zmieniające tempo kompozycje i teksty śpiewane po polsku to cechy charakterystyczne prezentowanego repertuaru. Liderem zespołu jest Adam Bartoś - wokalista, autor tekstów i muzyki, laureat bluesowych festiwali. Gra na gitarze i harmonijce ustnej. W 2013 roku ukazała się jego płyta z autorskimi utworami pt. „Dokąd pójdę”. Z Adamem od dawna współpracuje Tomek Żurek, gitarzysta bluesowy ze Śląska, od kilku lat mieszkający w Lublinie. Skład uzupełniają Tomek „Fazi” Gąsior, perkusista posługujący się wieloma stylami muzycznymi, oraz kontrabasista Seweryn Antoń.

 

Organizator Wakacyjnej Sceny Bluesa: Hotel „Zajazd Piastowski” w Kazimierzu Dolnym i Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.

Partnerzy projektu: Scena Bluesowa Lublin i firma BH Solutions.

Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy i Nasze Miasto.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Redakcja
  Szanowni Państwo ten news był opublikowany na początku tygodnia. W zwiazku z dużą ilościąnewsów uznaliśmy za stosowne zmieniać dwukrotnie jego datę, by był lepiej widoczny wśród wielu newsów, które ostatnio publikujemy. Szczegółowe informacje o Wakacyjnej Scenie Bluesa są też w dziale Zapowiedzi.
 • Blues Sister
  Informacje były 18 kwietnia i 28 czerwca.
 • blues brother
  Istotnie, organizatorom i medialnemu sponsorowi jakoś szczególnie nie zależy na publiczności.
  Nawet teraz nie informują o terminach następnych koncertów. Można byłoby coś mieć na uwadze w przyszłości. Sformułowanie "do zobaczenia w lipcu i sierpniu" to trochę za mało.
  Po co pisać w artykule publikowanym 18 lipca (piątek) "w najbliższy piątek", skoro to DZISIAJ.
  Dzisiaj jest dzisiaj a najbliższy piątek jest... no właśnie, kiedy?
 • Kinga
  Szkoda, że wcześniej nie było tej informacji, bo szukałam pomysłu na dzisiejszy wieczór... No ale co zrobić, może wybiorę się na ten koncert w sierpniu

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę