W Synagodze - WpółDrogi Festival

Skomentuj (2)

W kazimierskim kalendarzu kulturalnym pojawiła się nowa pozycja. Już w przyszłym tygodniu, podczas długiego weekendu majowego, odbędzie się pierwsza edycja „Wpółdrogi” Festival.

Organizatorem festiwalu „Wpółdrogi” jest Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz, a wydarzenie będzie, jak określają to jego twórcy – okazją do spotkania się w pół drogi muzyki różnorodnej pod kątem artystów, ich osobowości, gatunku muzycznego czy klimatu.

W ramach festiwalu w kazimierskiej Synagodze odbędą się cztery kameralne koncerty. Każdego dnia będzie można posłuchać innego rodzaju muzyki w wykonaniu różnych artystów.

Program

30 kwietnia - Koncert "Zielono mi"
Anna Sokołek - koncert pamięci Agnieszki Osieckiej

Koncert „Zielono mi” będzie poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie wykonanych zostanie wiele znakomitych utworów skomponowanych do tekstów poetki, ukazujących jej kunszt poetycki i mistrzostwo słowa. Koncert wzbogacą historie o życiu i twórczości poetki opowiedziane przez Marka Makucha.

1 maja - Koncert Street Whispers - od Skopje do Buenos Aires

Muzyczna podróż do legendarnego świata muzyki klezmerskiej, poprzez rytmiczne i pełne wdzięku melodie bałkańskie po największe przeboje mistrzów tanga: Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Wszystkie utwory przedstawione zostaną w autorskich, pełnych wirtuozerii aranżacjach wydobywających niepowtarzalne brzmienie tria Street Whispers. Występowi będzie towarzyszyć opowieść o historii powstania i kontekście utworów.

2 maja - Saxtet - największe standardy jazzowe

Kwartet saksofonowy tworzą: Agnieszka Dobrowolska – saksofon altowy, Józef Nikiel – saksofon sopranowy, Arkadiusz Jaros – saksofon tenorowy, Bogusław Wróblewski – saksofon barytonowy
W repertuarze koncertu znajdują się: Alternatywy 4, Blue Monk, Chinese Rag, Gershwin’s Lullaby, If I Were A Rich Man, I Got Rhythm, In The Mood, Jazz Mosaics, Libertango, Oh, Lady Be Good!, Ragtime Suite, Pan-Am Rag, Something Doing, The Cascades, Satin Doll.

3 maja - Marcin Król & Karolina Hordyjewicz – „Muzyka polska”

Ostatni dzień „Wpółdrogi” Festival to koncert z okazji 3 maja. "Muzyka polska" to projekt, w którym znalazły się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów, wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki. Czy różnorodność pochodzenia słyszalna jest w ich twórczości? Czy kompozytorzy czerpią ze swoich rodzimych tradycji, czy może wręcz przeciwnie? Projekt " Muzyka Polska" to muzyczna odpowiedź na te pytania.

 

Data:  30 kwietnia - 3 maja 2017.
Godz. 18.00
Miejsce: Stara Synagoga ul. Lubelska 4 Kazimierz Dolny
Wstęp:
30 zł / koncert, 100 zł / 4 dniowy karnet na 4 koncerty

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę