226. rocznica uchwalenia Konstytucji Majowej

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie upamiętniona w Kazimierzu zarówno w czasie lokalnych uroczystości gminnych, kościelnych jak i wydarzeń kulturalnych.

Oficjalne uroczystości miejskie rozpoczną się 3 maja o godzinie 10.30 mszą świętą w Kościele Farnym, po zakończeniu której uczestnicy kolumną marszową przejdą pod mury Klasztoru Ojców Reformatów. Tu w miejscu pamięci narodowej wygłoszone zostaną okolicznosciowe przemówienia przez przedstawicieli władz gminnych i złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

Wieczorem o godzinie 18.00 w Synagodze odbędzie się koncert Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz "Muzyka polska".

"Muzyka polska" to projekt, w którym znalazły się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów, wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki. Czy różnorodność pochodzenia słyszalna jest w ich twórczości? Czy kompozytorzy czerpią ze swoich rodzimych tradycji, czy może wręcz przeciwnie? Projekt " Muzyka polska" to muzyczna odpowiedź na te pytania. Koncert ten kończy majowy „Wpółdrogi” Festival.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w Synagodze przy ul. Lubelskiej (wejście od strony Małego Rynku).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę