Literackie soboty w KOKPiT

Skomentuj (2)

To będzie już czwarte spotkanie z książką pod kierunkiem profesor Zofii Mitosek w nowej lokalizacji. Najbliższa Literacka sobota w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki poświęcona będzie książce Jana Potockiego "Rękopis znaleziony w Saragossie".

Chociaż powieść opisująca 66 dni niesamowitych przygód francuskiego oficera Alfonsa von Wordena powstała na początku XIX wieku, do dziś nie traci nic ze swojego blasku i wciąż zapala wyobraźnię kolejnych czytelników.

- Po blisko dwóch miesiącach lektury w końcu dołączam do grona osób, które przeczytały "Rękopis znaleziony w Saragossie". I jednocześnie trochę tego żałuję - brakować mi będzie nocy spędzanych w krainie widm, zbójców i pięknych dam – czytamy w jednej z opinii czytelników portalu LubimyCzytać.pl – "Rękopis..." to po prostu arcydzieło pisane pięknym językiem, z niesamowitym klimatem, książka, z której wiele można się dowiedzieć, a to wszystko niepozbawione humoru.

Czy zgodzą się z tą opinią kazimierscy miłośnicy książek? To okaże się już w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16.00.

Książkę do spotkania można przeczytać także bezpośrednio w Internecie.


Kolejne Literackie soboty:

27 maja – Maja Wolny, Czarne liście (akcent kazimierski)
24 czerwca – Marek Krajewski, Mock
29 lipca – Jacek Hugo Bader, Skucha
26 sierpnia – Magdalena Grzebałkowska, Beksińscy.  Portret podwójny

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę