Literackie soboty w KOKPiT

Skomentuj (2)

To będzie już czwarte spotkanie z książką pod kierunkiem profesor Zofii Mitosek w nowej lokalizacji. Najbliższa Literacka sobota w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki poświęcona będzie książce Jana Potockiego "Rękopis znaleziony w Saragossie".

Chociaż powieść opisująca 66 dni niesamowitych przygód francuskiego oficera Alfonsa von Wordena powstała na początku XIX wieku, do dziś nie traci nic ze swojego blasku i wciąż zapala wyobraźnię kolejnych czytelników.

- Po blisko dwóch miesiącach lektury w końcu dołączam do grona osób, które przeczytały "Rękopis znaleziony w Saragossie". I jednocześnie trochę tego żałuję - brakować mi będzie nocy spędzanych w krainie widm, zbójców i pięknych dam – czytamy w jednej z opinii czytelników portalu LubimyCzytać.pl – "Rękopis..." to po prostu arcydzieło pisane pięknym językiem, z niesamowitym klimatem, książka, z której wiele można się dowiedzieć, a to wszystko niepozbawione humoru.

Czy zgodzą się z tą opinią kazimierscy miłośnicy książek? To okaże się już w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16.00.

Książkę do spotkania można przeczytać także bezpośrednio w Internecie.


Kolejne Literackie soboty:

27 maja – Maja Wolny, Czarne liście (akcent kazimierski)
24 czerwca – Marek Krajewski, Mock
29 lipca – Jacek Hugo Bader, Skucha
26 sierpnia – Magdalena Grzebałkowska, Beksińscy.  Portret podwójny

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę