Piosenki Agnieszki Osieckiej w Kazimierzu (wideo)

Skomentuj (6)

zobacz więcej (11)

W Kazimierzu trwa właśnie nowe wydarzenie, które zagościło w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Miasteczka. „WpółDrogi” Festival to okazja do spotkania się różnych gatunków muzyki i osób. Pierwszy koncert poświęcono twórczości Agnieszki Osieckiej.  

- Czego potrzeba, żeby piosenka była dobra, żeby została w was? Musi mieć tekst, nie ten który jest, ale ten, który coś mówi. Jeśli te wartości literackie uzupełnia warstwa muzyczna, to mamy do czynienia z arcydziełem, z perełką. Teraz takich tekstów już nie ma. Dlatego jeśli mamy tę możliwość, to sięgajmy po arcydzieła i pielęgnujmy je w sobie – tymi słowami na koncert zaprosił widzów Marek Makuch.

I rzeczywiście na osoby, które w niedzielne popołudnie przyszły do Dawnej Synagogi Beitenu, czekała prawdziwa muzyczna uczta. Agnieszka Osiecka, autorka ponad 2 tys. tekstów, postać bardzo ważna w dziejach polskiej piosenki, pozostawiła po sobie bogaty dorobek artystyczny, a także historię niezwykłego życia. W muzyczną podróż zabrali widzów Anna Sokołek oraz Dominiki Dudzik, wykonując piosenki takie jak: napisany w hołdzie dla Agnieszki Osieckiej utwór „Łatwoplani”, „Uciekaj, moje serce”, „Okularnicy”, „Nie jesteś sama”, „Polska Madonno” czy też „Na zakręcie”. Całości dopełniły historie o życiu i twórczości poetki opowiadane przez Marka Makucha.

To był dopiero początek festiwalu. Już dziś wieczorem odbędzie się koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu tria Street Whispers. We wtorek będzie można posłuchać saksofonowego jazzu kwartetu Saxtet, a na zakończenie pierwszej edycji "WpółDrogi” Festival wystąpią Karolina Hordyjewicz i Marcin Król, którzy zaprezentują utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych.

Data:  30 kwietnia - 3 maja 2017.
Godz. 18.00
Miejsce: Stara Synagoga ul. Lubelska 4 Kazimierz Dolny

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę