Piosenki Agnieszki Osieckiej w Kazimierzu (wideo)

Skomentuj (6)

zobacz więcej (11)

W Kazimierzu trwa właśnie nowe wydarzenie, które zagościło w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Miasteczka. „WpółDrogi” Festival to okazja do spotkania się różnych gatunków muzyki i osób. Pierwszy koncert poświęcono twórczości Agnieszki Osieckiej.  

- Czego potrzeba, żeby piosenka była dobra, żeby została w was? Musi mieć tekst, nie ten który jest, ale ten, który coś mówi. Jeśli te wartości literackie uzupełnia warstwa muzyczna, to mamy do czynienia z arcydziełem, z perełką. Teraz takich tekstów już nie ma. Dlatego jeśli mamy tę możliwość, to sięgajmy po arcydzieła i pielęgnujmy je w sobie – tymi słowami na koncert zaprosił widzów Marek Makuch.

I rzeczywiście na osoby, które w niedzielne popołudnie przyszły do Dawnej Synagogi Beitenu, czekała prawdziwa muzyczna uczta. Agnieszka Osiecka, autorka ponad 2 tys. tekstów, postać bardzo ważna w dziejach polskiej piosenki, pozostawiła po sobie bogaty dorobek artystyczny, a także historię niezwykłego życia. W muzyczną podróż zabrali widzów Anna Sokołek oraz Dominiki Dudzik, wykonując piosenki takie jak: napisany w hołdzie dla Agnieszki Osieckiej utwór „Łatwoplani”, „Uciekaj, moje serce”, „Okularnicy”, „Nie jesteś sama”, „Polska Madonno” czy też „Na zakręcie”. Całości dopełniły historie o życiu i twórczości poetki opowiadane przez Marka Makucha.

To był dopiero początek festiwalu. Już dziś wieczorem odbędzie się koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu tria Street Whispers. We wtorek będzie można posłuchać saksofonowego jazzu kwartetu Saxtet, a na zakończenie pierwszej edycji "WpółDrogi” Festival wystąpią Karolina Hordyjewicz i Marcin Król, którzy zaprezentują utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych.

Data:  30 kwietnia - 3 maja 2017.
Godz. 18.00
Miejsce: Stara Synagoga ul. Lubelska 4 Kazimierz Dolny

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę