W Święto Mikołaja

Skomentuj (13)

zobacz więcej (28)

Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku Świątecznego. W samo południe imienin Mikołaja na kazimierskim Rynku, tuż obok pięknej zielonej choinki pojawił się święty Mikołaj…

Kazimierski Jarmark Świąteczny to już tradycja. W końcu impreza odbywa się po raz ósmy. Nie dziwi więc fakt, że ma ona swoich oddanych fanów, którzy uczestniczą w jarmarku co roku. Szczególnie jeśli chodzi o tych najmłodszych uczestników, dla których najważniejszym punktem programu jest wizyta świętego Mikołaja.

Tym razem ulubieniec maluchów zawitał do Kazimierza Dolnego w samo południe. W związku z brakiem śniegu na miejsce dotarł bryczką. Jednak środek transportu nie ma tu nic do rzeczy. Najważniejszy był bowiem worek z prezentami, na które tak bardzo czekały dzieci.

- Hej, hej! Przybył do Was Święty Mikołaj! – takimi okrzykami brodaty Pan w czerwonym surducie powitał zebrany przy choince tłum. – Choć przybywam do Was tylko raz do roku, pamiętajcie, że Mikołaj jest z Wami zawsze. Wystarczy spojrzeć na tą piękną kamienicę przy Rynku. Wasz ulubieniec jest tu cały czas, nie znika nawet na chwilę.

Tuż przy pięknej Mikołajowej kamienicy i zielonej, pachnącej lasem choince dzieciaki doczekały się spotkania z brodatym przybyszem. Mikołaj obdarowywał wszystkich smakołykami. I tych malutkich, i tych całkiem sporych. A obdarowywać było kogo!

Jednak wizyta Świętego Mikołaja nie była jedyną atrakcją pierwszego dnia Jarmarku Świątecznego. Oprócz tego na kazimierskim Rynku odbył się także występ chóru „Canto Cantare” z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaś przedstawienie dla dzieci „W pracowni Elfów” czy koncert zespołu „Terefere” w Klubojadalni „Przystanek Korzeniowa”.

A co zaplanowano na drugi dzień imprezy? Poniżej program.

 

Niedziela 7 grudnia

10.00 – Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarku – Rynek
10.00 – Warsztaty “Dokarmiajmy zwierzęta zimą – Muzeum Nadwiślańskie –  oddział Muzeum Przyrodnicze
12.00 – 14.00  – Zwiedzanie Kazimierza z Biurem Turystyki Kulturowej Krajka, udział bezpłatny – zbiórka w KOKPiT
12.00  – Kino Za Rogiem: „O północy w Paryżu”, bilet: 5zł/os – KOKPiT
13.30 – 14.30  – Warsztaty dekoracji świątecznych – bombki patchworkowe – prowadzenie: Dorota Opolska-Maksym, opłata: 5zł/os – I KOKPiT
14.30  – Wspólne Pośpiewanki – piosenki i przyśpiewki ludowe, udział bezpłatny –  prowadzenie: Ewelina Burek – KOKPiT
15.30  – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko Jarmarku
16.00  – Wigilia Miejska I Rynek
17.00 – Zakończenie 8 Jarmarku Świątecznego

Podczas trwania Jarmarku dobrą atmosferę na Rynku zapewnią animatorzy zabaw

 

W dniach 5-6 grudnia 2014 roku w Kazimierzu Dolnym przeprowadzony zostanie "Konkurs na najpiękniejsze stoisko Jarmarku" – nagrodą w tegorocznym konkursie jest trwająca przez miesiąc kampania promocyjno-reklamowa na portalu www.KazimierzDolny.pl oraz www.kokpit.com.pl ufundowana przez Kazimierski Portal Internetowy oraz  Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki.

 

KOKPiT – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul Lubelska 12

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Mama
  Prowadzący tegoroczną imprezę to porażka na całej linii! Puścili jakieś "nowoczesne" kawałki i myśleli że są fajni, dzieciakami nie miał kto się zająć brak animatora z prawdziwego zdarzenia.W tamtym roku było fajniej.
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek>
  Woj pomysl niezły, podszyty jest ironia. Mój natomiast PROZA ŻYCIA biednej spoleczności Kazimierza.Kupowałeś np. bandaż w aptece, w Rynku?. Zamierzałem wpisać miast " bandaża" prezerwatywę, ale w tym przypadku musiałbym sie rownież zapytać o Twoją zdolność kredytową.
 • Gosia
  To jest ten Duch Pomysłów w narodzie! Jestem za!
 • Tadek
  Pójdźmy dalej tym tropem. Ponieważ niektórzy twierdzą, że noclegi w Kazimierzu są za drogie, postawmy trzeci namiot, w którym będzie można przenocować o połowę taniej, niż np. w Królu Kazimierzu! Dobre?
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola. Mam jeszcze pomysł na ograniczenie GRABIEŻY w aptekach naszego miasteczka, ale nie wiem czy TY o tym nie pisałaś.
  Mam propozycję
  Publicznym jest, że nasze apteki w porownaniu z aptekami z Pulaw to istni GRABIEŻCY. Jeszcze niedawno leki w aptece w Przychoni były o wiele niższe nizli tej w Runku. Dzisiaj ceny sa jednakowe. Zakladam, że właściciele ZAPRRZYJAZNILI sie, bo wykluczam ZMOWĘ CENOWĄ, bo jakże to?. W Kazimierzu?. Niemożliwe to jest.Ceny tych samych lekarstw w Puławach sa tańsze w granicach 30 - 50 procent, a nawet 60 ciu.
  Mam propozycję.
  Obok namiotu cyganek z napisem " Baba - Jaga" rozłożyć drugi z napisem " Obniżanie cen na leki". Polegałoby to natym, że pośrednik przyjmowałby recepty od biednych chorych, jezhał z nimi do Puław, tam je realizował, wracał i przekazywalby lekarstwa, W zamian pobieralby prowizje 5 procent. Jestem przekonany, że działalność ta pozwoliłaby mu na utrzymanie rodziny.
  ps. dzisiaj byłem świadkiem, kiedy moco chora kobieta, po wyjsciu z Przychodni powiedziała:" muszę jechać autobusem do Puław wykupić leki. Wprawdzie mam pieni.adze, ale za nie w Kazimierzu lekarstw tych nie wykupie. W Puławach tak.
 • Gosia
  @ Pijany! Jestem z Tobą. Idziemy szukać tej Baby?
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola
  Możesz przytoczyć co napisałaś i gdzie to napisałaś?. Ja przynajmniej tego nie czytałem. Rozumiem, że UKRADŁEM Twój pomysł. Czy tak ?
  ps. " mój" namiot, coby sie różnił od namiotu @ Loli niech ma logo 'Baby Jagi"> A, tak odnosnie tej " Baby ... " z podcieni. Ukradli ją , czy co?.
 • lola
  kilka dni wczesniej zamiescilam komentarz pod art.o.bezpieczenstwie na temat co zrobic z cygankami ,a teraz czytam to samo prawie jako pomysl Pijanego ,mam rozumiec ze ciasteczko z wrozba mnie ominie?A powaznie ,niech ktos cos zrobi z cygankami ,ten "konkurs"to pomysl ,sypcie propozycjami a wlodarze niech wezma je pod uwage.
 • Wróżbita Maciej
  A co będzie nagrodą? Ciasteczko z wróżbą? :)
 • Mieszkanka
  Genialny pomysł @ Pijanego.
  A może ogłosimy konkurs " Jak poradzić sobie z Cygankami".
 • pijany znad Grodarza
  Cyganki PRZECHODZIŁY siebie. To naprawdę staje się problemem. Ich natręctwo jest okropne. Może Miasto niech Im zakupi namiot, rozbije go pod studnią, opatrzy napisem WRÓŻBY, zaopatrzy w kasę fiskalną i wszystko stanie się UCYWILIZOWANE.
 • krystyna
  A był burmistrz??
 • obserwator
  Czemu nie ma zdjęć z otwarcia Jarmarku?Ni ma burmistrza Kazimierza.Rok temu Pan Grzegorz Dunia był na pierwszym Planie.Ooooo nie ładnie redakcjo!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę