W Święto Mikołaja

Skomentuj (13)

zobacz więcej (28)

Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku Świątecznego. W samo południe imienin Mikołaja na kazimierskim Rynku, tuż obok pięknej zielonej choinki pojawił się święty Mikołaj…

Kazimierski Jarmark Świąteczny to już tradycja. W końcu impreza odbywa się po raz ósmy. Nie dziwi więc fakt, że ma ona swoich oddanych fanów, którzy uczestniczą w jarmarku co roku. Szczególnie jeśli chodzi o tych najmłodszych uczestników, dla których najważniejszym punktem programu jest wizyta świętego Mikołaja.

Tym razem ulubieniec maluchów zawitał do Kazimierza Dolnego w samo południe. W związku z brakiem śniegu na miejsce dotarł bryczką. Jednak środek transportu nie ma tu nic do rzeczy. Najważniejszy był bowiem worek z prezentami, na które tak bardzo czekały dzieci.

- Hej, hej! Przybył do Was Święty Mikołaj! – takimi okrzykami brodaty Pan w czerwonym surducie powitał zebrany przy choince tłum. – Choć przybywam do Was tylko raz do roku, pamiętajcie, że Mikołaj jest z Wami zawsze. Wystarczy spojrzeć na tą piękną kamienicę przy Rynku. Wasz ulubieniec jest tu cały czas, nie znika nawet na chwilę.

Tuż przy pięknej Mikołajowej kamienicy i zielonej, pachnącej lasem choince dzieciaki doczekały się spotkania z brodatym przybyszem. Mikołaj obdarowywał wszystkich smakołykami. I tych malutkich, i tych całkiem sporych. A obdarowywać było kogo!

Jednak wizyta Świętego Mikołaja nie była jedyną atrakcją pierwszego dnia Jarmarku Świątecznego. Oprócz tego na kazimierskim Rynku odbył się także występ chóru „Canto Cantare” z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaś przedstawienie dla dzieci „W pracowni Elfów” czy koncert zespołu „Terefere” w Klubojadalni „Przystanek Korzeniowa”.

A co zaplanowano na drugi dzień imprezy? Poniżej program.

 

Niedziela 7 grudnia

10.00 – Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarku – Rynek
10.00 – Warsztaty “Dokarmiajmy zwierzęta zimą – Muzeum Nadwiślańskie –  oddział Muzeum Przyrodnicze
12.00 – 14.00  – Zwiedzanie Kazimierza z Biurem Turystyki Kulturowej Krajka, udział bezpłatny – zbiórka w KOKPiT
12.00  – Kino Za Rogiem: „O północy w Paryżu”, bilet: 5zł/os – KOKPiT
13.30 – 14.30  – Warsztaty dekoracji świątecznych – bombki patchworkowe – prowadzenie: Dorota Opolska-Maksym, opłata: 5zł/os – I KOKPiT
14.30  – Wspólne Pośpiewanki – piosenki i przyśpiewki ludowe, udział bezpłatny –  prowadzenie: Ewelina Burek – KOKPiT
15.30  – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko Jarmarku
16.00  – Wigilia Miejska I Rynek
17.00 – Zakończenie 8 Jarmarku Świątecznego

Podczas trwania Jarmarku dobrą atmosferę na Rynku zapewnią animatorzy zabaw

 

W dniach 5-6 grudnia 2014 roku w Kazimierzu Dolnym przeprowadzony zostanie "Konkurs na najpiękniejsze stoisko Jarmarku" – nagrodą w tegorocznym konkursie jest trwająca przez miesiąc kampania promocyjno-reklamowa na portalu www.KazimierzDolny.pl oraz www.kokpit.com.pl ufundowana przez Kazimierski Portal Internetowy oraz  Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki.

 

KOKPiT – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, ul Lubelska 12

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Mama
  Prowadzący tegoroczną imprezę to porażka na całej linii! Puścili jakieś "nowoczesne" kawałki i myśleli że są fajni, dzieciakami nie miał kto się zająć brak animatora z prawdziwego zdarzenia.W tamtym roku było fajniej.
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek>
  Woj pomysl niezły, podszyty jest ironia. Mój natomiast PROZA ŻYCIA biednej spoleczności Kazimierza.Kupowałeś np. bandaż w aptece, w Rynku?. Zamierzałem wpisać miast " bandaża" prezerwatywę, ale w tym przypadku musiałbym sie rownież zapytać o Twoją zdolność kredytową.
 • Gosia
  To jest ten Duch Pomysłów w narodzie! Jestem za!
 • Tadek
  Pójdźmy dalej tym tropem. Ponieważ niektórzy twierdzą, że noclegi w Kazimierzu są za drogie, postawmy trzeci namiot, w którym będzie można przenocować o połowę taniej, niż np. w Królu Kazimierzu! Dobre?
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola. Mam jeszcze pomysł na ograniczenie GRABIEŻY w aptekach naszego miasteczka, ale nie wiem czy TY o tym nie pisałaś.
  Mam propozycję
  Publicznym jest, że nasze apteki w porownaniu z aptekami z Pulaw to istni GRABIEŻCY. Jeszcze niedawno leki w aptece w Przychoni były o wiele niższe nizli tej w Runku. Dzisiaj ceny sa jednakowe. Zakladam, że właściciele ZAPRRZYJAZNILI sie, bo wykluczam ZMOWĘ CENOWĄ, bo jakże to?. W Kazimierzu?. Niemożliwe to jest.Ceny tych samych lekarstw w Puławach sa tańsze w granicach 30 - 50 procent, a nawet 60 ciu.
  Mam propozycję.
  Obok namiotu cyganek z napisem " Baba - Jaga" rozłożyć drugi z napisem " Obniżanie cen na leki". Polegałoby to natym, że pośrednik przyjmowałby recepty od biednych chorych, jezhał z nimi do Puław, tam je realizował, wracał i przekazywalby lekarstwa, W zamian pobieralby prowizje 5 procent. Jestem przekonany, że działalność ta pozwoliłaby mu na utrzymanie rodziny.
  ps. dzisiaj byłem świadkiem, kiedy moco chora kobieta, po wyjsciu z Przychodni powiedziała:" muszę jechać autobusem do Puław wykupić leki. Wprawdzie mam pieni.adze, ale za nie w Kazimierzu lekarstw tych nie wykupie. W Puławach tak.
 • Gosia
  @ Pijany! Jestem z Tobą. Idziemy szukać tej Baby?
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola
  Możesz przytoczyć co napisałaś i gdzie to napisałaś?. Ja przynajmniej tego nie czytałem. Rozumiem, że UKRADŁEM Twój pomysł. Czy tak ?
  ps. " mój" namiot, coby sie różnił od namiotu @ Loli niech ma logo 'Baby Jagi"> A, tak odnosnie tej " Baby ... " z podcieni. Ukradli ją , czy co?.
 • lola
  kilka dni wczesniej zamiescilam komentarz pod art.o.bezpieczenstwie na temat co zrobic z cygankami ,a teraz czytam to samo prawie jako pomysl Pijanego ,mam rozumiec ze ciasteczko z wrozba mnie ominie?A powaznie ,niech ktos cos zrobi z cygankami ,ten "konkurs"to pomysl ,sypcie propozycjami a wlodarze niech wezma je pod uwage.
 • Wróżbita Maciej
  A co będzie nagrodą? Ciasteczko z wróżbą? :)
 • Mieszkanka
  Genialny pomysł @ Pijanego.
  A może ogłosimy konkurs " Jak poradzić sobie z Cygankami".
 • pijany znad Grodarza
  Cyganki PRZECHODZIŁY siebie. To naprawdę staje się problemem. Ich natręctwo jest okropne. Może Miasto niech Im zakupi namiot, rozbije go pod studnią, opatrzy napisem WRÓŻBY, zaopatrzy w kasę fiskalną i wszystko stanie się UCYWILIZOWANE.
 • krystyna
  A był burmistrz??
 • obserwator
  Czemu nie ma zdjęć z otwarcia Jarmarku?Ni ma burmistrza Kazimierza.Rok temu Pan Grzegorz Dunia był na pierwszym Planie.Ooooo nie ładnie redakcjo!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę