W 76. rocznicę rzezi wołyńskiej

zobacz więcej (16)

W kościele farnym uczczono pamięć Polaków zamordowanych na Wołyniu.

W minioną niedzielę w kościele farnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym odprawiona została msza święta dla uczczenia pomordowanych Polaków w 76. rocznicę rzezi wołyńskiej. Po mszy pod tablicą wołyńską w lapidarium za farą, uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze. Padło też wiele ciepłych słów...

- Jest to absolutnie ważne i istotne wydarzenie, które upamiętnia tragiczny i niezwykle bolesny czas w naszej polskiej historii – mówi Dariusz Wróbel, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. - Nie możemy o tym zapomnieć. Tego typu spotkania czy materialne pamiątki, jak na przykład tablice, są najlepszym sposobem podtrzymania tej jakże ważnej i cennej pamięci.

Podziękowania skierowane zostały także dla Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy za zaangażowanie, poświęcenie i trud odwiedzania zarówno ważnych dla nas Polaków miejsc, jak i samych Polaków mieszkających na Ukrainie. Natomiast prezes stowarzyszenia - Henryk Kozak, dziękował księdzu proboszczowi, Tomaszowi Lewniewskiemu a także całej parafii za współpracę na polu upamiętniania ofiar rzezi wołyńskiej i pomocy Polakom na Ukrainie. Stowarzyszenie nadało ks. Lewniewskiemu tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, a parafii w Kazimierzu tytuł Członka Wspierającego.

Fragment uroczystości zobaczyć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę