W 76. rocznicę rzezi wołyńskiej

zobacz więcej (16)

W kościele farnym uczczono pamięć Polaków zamordowanych na Wołyniu.

W minioną niedzielę w kościele farnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym odprawiona została msza święta dla uczczenia pomordowanych Polaków w 76. rocznicę rzezi wołyńskiej. Po mszy pod tablicą wołyńską w lapidarium za farą, uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze. Padło też wiele ciepłych słów...

- Jest to absolutnie ważne i istotne wydarzenie, które upamiętnia tragiczny i niezwykle bolesny czas w naszej polskiej historii – mówi Dariusz Wróbel, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. - Nie możemy o tym zapomnieć. Tego typu spotkania czy materialne pamiątki, jak na przykład tablice, są najlepszym sposobem podtrzymania tej jakże ważnej i cennej pamięci.

Podziękowania skierowane zostały także dla Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy za zaangażowanie, poświęcenie i trud odwiedzania zarówno ważnych dla nas Polaków miejsc, jak i samych Polaków mieszkających na Ukrainie. Natomiast prezes stowarzyszenia - Henryk Kozak, dziękował księdzu proboszczowi, Tomaszowi Lewniewskiemu a także całej parafii za współpracę na polu upamiętniania ofiar rzezi wołyńskiej i pomocy Polakom na Ukrainie. Stowarzyszenie nadało ks. Lewniewskiemu tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, a parafii w Kazimierzu tytuł Członka Wspierającego.

Fragment uroczystości zobaczyć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę