Na Wołyń po raz siódmy

zobacz więcej (6)

21 motocyklistów wyruszyło z kazimierskiego rynku na tereny Ukrainy. W niedzielny poranek rozpoczął się VII Wołyński Rajd Motocyklowy.

Motocykliści skupieni w Stowarzyszeniu Wołyński Rajd Motocyklowy po raz siódmy wyruszyli na Ukrainę, by uczcić tym razem dwie rocznice historyczne: 80. rocznicę II wojny światowej i 76. rocznicę rzezi wołyńskiej. Przed nimi Ziemia Lwowska, Podole i Wołyń. Odwiedzą kwatery żołnierzy polskich i miejsca pamięci ofiar rzezi wołyńskiej, 13 lipca biorąc udział we mszy polowej, a dzień później w uroczystej mszy z udziałem przedstawicieli władz państwowych w katedrze łuckiej.

Po powrocie w planach sprzątanie kolejnych polskich cmentarzy na Wołyniu. Tym razem  w Lubieszowie, gdzie 9 listopada 1943 roku oddział UPA wymordował 300 bezbronnych Polaków, część z nich spalono żywcem,  i Kamieniu Koszyrskim.

- Wolontariusze mile widziani – mówi Henryk Kozak prezes stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. – Na najbliższy wyjazd 24 – 28 lipca są jeszcze dwa wolne miejsca.

Zgłoszenia można wysyłać na adres – wrm.motorajd@gmail.com

 

Relacja na Facebooku>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę