Na Wołyń po raz siódmy

zobacz więcej (6)

21 motocyklistów wyruszyło z kazimierskiego rynku na tereny Ukrainy. W niedzielny poranek rozpoczął się VII Wołyński Rajd Motocyklowy.

Motocykliści skupieni w Stowarzyszeniu Wołyński Rajd Motocyklowy po raz siódmy wyruszyli na Ukrainę, by uczcić tym razem dwie rocznice historyczne: 80. rocznicę II wojny światowej i 76. rocznicę rzezi wołyńskiej. Przed nimi Ziemia Lwowska, Podole i Wołyń. Odwiedzą kwatery żołnierzy polskich i miejsca pamięci ofiar rzezi wołyńskiej, 13 lipca biorąc udział we mszy polowej, a dzień później w uroczystej mszy z udziałem przedstawicieli władz państwowych w katedrze łuckiej.

Po powrocie w planach sprzątanie kolejnych polskich cmentarzy na Wołyniu. Tym razem  w Lubieszowie, gdzie 9 listopada 1943 roku oddział UPA wymordował 300 bezbronnych Polaków, część z nich spalono żywcem,  i Kamieniu Koszyrskim.

- Wolontariusze mile widziani – mówi Henryk Kozak prezes stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. – Na najbliższy wyjazd 24 – 28 lipca są jeszcze dwa wolne miejsca.

Zgłoszenia można wysyłać na adres – wrm.motorajd@gmail.com

 

Relacja na Facebooku>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę