Ulica Lubelska dwukierunkowa?

Skomentuj (36)

O tym, że ulica Lubelska jest ulicą jednokierunkową wiedzą wszyscy. Zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Kazimierz goście. Teraz pod znakiem zakazującym wjazdu na ulicę od strony Rynku pojawiła się tabliczka „Nie dotyczy mieszkańców ul. Krzywe Koło”.

Kazimierz Dolny jest dość specyficznym miastem poprzecinanym wąskimi uliczkami. Turyści odwiedzający miasto kilka razy do roku, nawet jeśli ponarzekają przez chwilę na ciasnotę, za chwilę pojadą dalej i zapomną o tych drobnych niedoskonałościach Kazimierza. Nieco gorzej mają mieszkańcy tej jakże uwielbianej przez turystów miejscowości. Oni są zmuszeni przez cały rok zmagać się z trudnościami, czasem wynikającymi z ukształtowania terenu, czasem z przepisów prawa.

Ulica Lubelska znana jest zapewne większości gości odwiedzających Kazimierz Dolny. Długa, jednokierunkowa ulica wiodąca od budynku szkoły aż do Rynku. Jadąc tędy, mijamy po drodze wiele kwater prywatnych, pensjonatów czy galerii, ale także ośrodek zdrowia, Kościół św. Anny czy Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Wielką zaletą tej drogi jest to, że na prawie całej jej długości możemy zaparkować samochód. Za darmo. Komu więc miałoby przeszkadzać to, że jest ona jednokierunkowa?

Mieszkańcy ulicy Krzywe Koło (łączącej ul. Zamkową z ul. Lubelską) od lat walczyli o to, by od Rynku móc dojechać do swoich domów ul. Lubelską. Jednak do tej pory spotykali się z odmową ze strony władz. Aż do teraz. Od niedawna pod znakiem zakazujący wjazdu na ul. Lubelską od strony Rynku wisi tabliczka z informacją: „Nie dotyczy mieszkańców ul. Krzywe Koło”.

- Ta organizacja ruchu została zmieniona na prośbę mieszkańców ul. Krzywe Koło – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Pojawiła się też propozycja od mieszkańców, by zamknąć ruch ulicą Lubelską. Tak, by przejezdna była ona tylko dla mieszkańców ulicy i gości przyjeżdżających do pensjonatów mieszczących się przy niej. Zapomina się tu o tym, że ludzie muszą dojechać do przychodni, a przecież osoby niepełnosprawne tylko od strony ulicy Lubelskiej mają możliwość dotarcia do ośrodka zdrowia. Nie będziemy więc zamykać ulicy Lubelskiej. Ma ona służyć dojazdowi do kościoła, do Rynku, do przychodni czy ośrodka kultury. Ma służyć wszystkim.

Skoro ulica Lubelska pozostaje otwarta, pamiętajmy, że jadąc w kierunku Rynku, od momentu skrzyżowania z ulicą Krzywe Koło obowiązuje ruch dwukierunkowy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (36)

 • Janek
  W tym mieście jest wolna amerykanka,każdy robi co chce.
 • Paweł
  Ogródek Panów S zepchnął targ już na studnię,dlaczego Pan burmistrz pozwolił na poszerzenie i wydłużenie ?
 • Hanna Darek Mroczek
  Zrewidujcie Wielebni swojego portalu oprogramowanie, bo posty raz ukazują się, a raz nie. Oczekujemy tego od Was jako beneficjentów naszych usług od 10 lat :)
 • Hanna Darek Mroczek
  Jak to jest z tym portalem, czemu likwidujecie wypowiedzi. Cenzurujecie wypowiedzi, co to jest ?
 • Janusz
  Drogo panie Krzysiek W po co ten cały zamęt ,przecież dojazd na ul. Krzywe Koło był dogodny z dwóch kierunków ,teraz jest zamęt i to tylko z powodu jednego pana który notabene już nie prowadzi pojazdów mechanicznych po ostatnim zaparkowani w Grodarzu,pytanie do pana ile osób miało problem z wjazdem na ul.Krzywe Kolo
 • Krzysiek W
  "Dlaczego nie znak B31, tylko odwrócony D5? Byłoby normalnie" Obiecuję, że przedyskutuję to z osobami zajmującymi się zatwierdzaniem zmian organizacji ruchu i będzie wszystko jasne.
 • Krzysiek W
  Ale jaka destabilizacja..., że kilka osób z Krzywego Koła będzie mogło sobie dojechać bez problemu od Rynku? Przesadzacie... Nikt nikogo w błąd nie wprowadził - do zmiany organizacji ruchu zawsze dołączane są mapy z rozmieszczeniem znaków i ich rodzajem.
  • stryj
   kilka osób ? chyba tylko jedna
 • obserwator
  Brawo Kołek...
 • Iza
  To są kpiny,żeby dla jednego pana o lasce/który już nie jeżdzi samochodem robić reorganizację ruchu.
 • M.Dab
  Dobra zmiana ogarnia wszystkie sfery życia. Iluż to mieszkańców ma Krzywe Koło żeby destabilizować życia całego miasteczka. Wszyscy się przyzwyczaili do Lubelskiej. I taka wariacja. JA rozumiem że jest jeden krzykacz plotkarz i kłamca ale nie mozna ulegać temu że jest jaki jest i robić co mu się w tej głowie uwidzi.
 • Krzysiek W
  Gdyby znak D-5 ustawiony został przed skrzyżowaniem z Krzywym Kołem, nie byłby widoczny właśnie dla osób zjeżdżających Krzywym Kołem.
 • Krzysiek W
  A przepraszam, sprawdziłem, znak D-5 stoi prawidłowo. Tak jednak zostało zaakceptowane przez Starostę - by nie trzeba było wstawiać dodatkowych słupków, bo przecież w Kazimierzu znaków mamy i tak zanadto. Powinien zostać także przeniesiony znak strefa zamieszkania, który stoi przy studni. Zauważcie, że tak naprawdę znak ten dotyczy wyłącznie mieszkańców Krzywego Koła, którzy dokładnie wiedzą czego sprawa dotyczy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę