Aktualności dla "ulica Lubelska"

Znowu o Lubelskiej

Problemy z parkowaniem, problemy z przejazdem, miejsce chuligańskich wybryków. Ulica Lubelska ostatnio dość często gości jako temat na naszym portalu.

Boisko w Kazimierzu Dolnym stało się niedawno obiektem zainteresowania na skalę międzynarodową. Materiały na ten temat obiegły Izrael, a potem Polskę. Sprawa, do której wszyscy tutaj jakoś przywykli, odżyła na nowo.

Na ostatnim posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu jednym z poruszanych tematów była kwestia zastawionego placu parkingowego przed szkołą. Sprawę tę rozszerzono na parkowanie i ruch na ulicy Lubelskiej.

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że od dnia 30 sierpnia 2018 r. zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego na ul. Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz ma głos

Mieszkańcy Kazimierza upominają się o swoje prawa. Pierwsze spotkanie pod nazwą Głos Kazimierza miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

O tym, że ulica Lubelska jest ulicą jednokierunkową wiedzą wszyscy. Zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Kazimierz goście. Teraz pod znakiem zakazującym wjazdu na ulicę od strony Rynku pojawiła się tabliczka „Nie dotyczy mieszkańców ul. Krzywe Koło”.

Zimą czas spowalnia na tyle, że chętniej niż zwykle wracamy do wspomnień z dzieciństwa. Tym razem towarzyszyć nam będzie Ewa Pisula - Dąbrowska, która w rozdziale "Sklepik" swojej książki "Dwa brzegi ponad tęczą" opowiada o swoich młodych latach na Lubelskiej.

Projekt przesunięcia kapliczki przy Lubelskiej wciąż budzi emocje. O wartości tego obiektu podczas spotkania Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego przekonywał regionalista, historyk sztuki Kazimierz Parfianowicz.

Na dworze pochmurno, chociaż słońce raz po raz przypomina o swoim istnieniu, przebijając się przez warstwę chmur. Ale już w niedzielę ma nam świecić słońce. Taka pogoda jest w sam raz na wiosenne spacery. Zapraszamy do Kazimierza. Nasz temat na weekend: ulica Lubelska.

Pokaż stopkę