Tur de Kazimierz Dolny w Klimatach

zobacz więcej (8)

Kazimiernikejszyn to koncerty, spotkania nie tylko z gośćmi festiwalowymi, ale także z ludźmi, dzięki którym Kazimiernikejszyn jest festiwalem, który nie ma sobie równych, jedynym na świecie! Tu po prostu trzeba być. I czuć ten klimat.

Dla wielu festiwalowych gości Kazimiernikejszyn to okazja, by wyjść poza tłum zobaczyć więcej. Wielu takich mija się nie tylko po drodze do kamieniołomów – gdzie tłum właśnie ciągnie na koncerty – ale i dalej – w Mięćmierzu – gdzie w czwartek miało miejsce spotkanie z Ryszardem Dąbrowskim – autorem rysunków do Dziadowskiej gry planszowej Tur de Kazimierz Dolny. Ryszard Dąbrowski, polski scenarzysta i rysownik komiksowy, autor cyklów o Likwidatorze i Redaktorze Szwędaku, miłośnik okolic Kazimierza Dolnego i fan Dziadów Kazimierskich pokazuje na nich niezwykle barwny baśniowy świat Dziadów Kazimierskich. To Kazimierz z Górą Trzech Krzyży, zamkiem i basztą  czy studnią, lessowym wąwozem, z Dziadem Kazimierskim, Cyganką Basią, Białą Damą, kundelkiem kazimierskim, wspomnieniem Rynkowej, Knajpą Artystyczną. To barwny kalejdoskop miejsc i postaci – tak typowych dla Kazimierza. Autorem gry jest Anna Śniechórska – Janik z Knajpy Artystycznej. Bohaterem – Dziady Kazimierskie.

- Byliśmy totalnie zaskoczeni, kiedy Ania przedstawiła nam praktycznie gotowy już produkt gry z prośbą byśmy go przetestowali. Testy wypadły znakomicie. Ryliśmy jak dzicy – do łez – mówi wokalista Dziadów Kazimierskich Włodek Dembowski. – Śmiech, wzruszenie, wdzięczność. Szok.

- Pierwszy raz graliśmy w tę grę jadąc pociągiem na koncert, na futerale od gitary – wspomina Sergiusz Odorowski z Dziadów Kazimierskich. – To była wersja demo na posklejanych kartkach. Płakaliśmy ze śmiechu!

Podobnie odbierają grę ci, którzy już w nią grali.

- Gra jest niesamowitą przygodą, która ma mnóstwo różnych wariantów – odkrywa sieje dopiero w trakcie. Trzeba być gotowym na różnego rodzaju wyzwania, na przykład by zaśpiewać czy zatańczyć! – mówi Sylwia Mańko z Warszawy.

- Najważniejszą zaletą tej gry jest to, że jest ona o lokalnych miejscach. Dzieje się tutaj, a nie gdzieś na pustyni czy w puszczy – mówi fotografik Tomek Sikora. – Fantastyczna rzecz, także reklamowo.

Co jeszcze przed nami? Wiele ciekawych wydarzeń!

 

Piątek, 19 lipca
Godz. 11.00 – 18.00 – Strefa Rakieta: Oddechowisko, Manufaktura Korabki, Jurta Dobra Aura, Bumper Balls, Czas na P., Warsztaty Śmiechu...
Godz. 12.00 – 18.00 – Strefa Nudy
Godz. 14.00 – 17.00 – Mała Strefa
Godz. 12.00 - 17.30Przegoście: Aga Kozak, brat Łukasz Woźniak, Magdalena Dembowska oraz Janusz Zagórski
Godz. 13.03 – Niespodziewane Koncerty/Rynek: Teściowa Śpiewa
Godz. 19.00 – Koncerty: Damian Syjonfam, Bubliczki, Organek, Krzysztof Zalewski/Kamieniołomy

Sobota, 20 lipca
Godz. 11.00 – 18.00 – Strefa Rakieta: Oddechowisko, Manufaktura Korabki, Jurta Dobra Aura, Bumper Balls...
Godz. 12.00 – 18.00 – Strefa Nudy
Godz. 14.00 – 17.00 – Mała Strefa
Godz. 13.30 - 17.15Przegoście: Agnieszka Cegielska oraz Szymon Hołownia
Godz. 12.02 – Niespodziewane Koncerty/Rynek: Aida Dzieciom
Godz. 15.55 – Koncert: Dziady Kazimierskie i Rury Wydechowe/Restauracja Manes, Janowiec
Godz. 19.00 – Koncerty: Bitamina, Mela Koteluk, The Dumplings, Kult/Kamieniołomy

Niedziela, 21 lipca
Godz. 12.12 – RKS (Rekordowy Klub Śmiechu)/Rynek
Godz. 12.33 – Koncert/Rynek: The Bartenders

 

Na stronie Festiwalu Kazimiernikejszyn znajdziecie szczegółowy program wydarzeń, opis przygód, informacje o artystach i przegościach oraz mapkę.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę