Do Mięćmierza na razie tylko przez Okale

Mięćmierz w końcu zostanie połączony ze światem w sposób cywilizowany. Trwają prace przy ostatnim leśnym odcinku drogi przez Albrechtówkę.

Pod koniec minionego tygodnia na drodze Słoneczna – Mięćmierz przystąpiono do prac budowlanych. Wyrównano pobocza i naniesiono pierwszą warstwę tłucznia. W ten wtorek na jezdni leżała już pierwsza warstwa asfaltu.

- Zakres robót jest od końca nawierzchni bitumicznej, wykonanej w ubiegłym roku, do ośrodka wypoczynkowego w Albrechtówce – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach Anna Nizioł. – Ma być nawierzchnia bitumiczna, pobocza ziemne i oznakowanie.

Czy można przy tej okazji liczyć, że wjeździe do Mięćmierza pojawi się przy niebieski znak D-40: strefa zamieszkania, który chroniłby pieszych? Mieszkańcy skarżą się bowiem, że przez wieś często urządzane są prawdziwe rajdy quadami, motorami czy autami. Zmotoryzowani poruszają się tędy naprawdę z dużą prędkością, stanowiąc poważne zagrożenie.

- Informuję, że zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu nie przewiduje wprowadzenia znaku D-40 strefa zamieszkania - odpowiada Anna Nizioł. - Bedą wyprofilowane pobocza gruntowe służące do ruchu pieszych. Co do rajdów quadami, motorami czy autami poruszających się z nadmierną prędkością Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach widzi potrzebę, aby Policja zajęła się tym tematem i podjęła wzmożone kontrole prędkości. Nowa, równa nawierzchnia na pewno będzie kusić niektórych kierowców o szybką jazdę niekoniecznie zgodną z przepisami ruchu drogowego, co może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Prace przy nowej drodze nie potrwają długo.

- Być może w przyszłym tygodniu będzie położona warstwa ścieralna. Jeszcze kolejny tydzień będą trwały prace nad ułożeniem poboczy. Przewidujemy jeszcze dwa tygodnie – mówi Anna Nizioł.

Mimo, że już teraz droga przez las do Mięćmierza wygląda obiecująco, nie można po niej jeszcze jeździć. Obowiązuje zakaz ruchu. Przez okres robót jedyna droga do wioski prowadzi przez Okale.

- Wreszcie doczekaliśmy sie drogi z prawdziwego zdarzenia – mówią mieszkańcy. – Biorac pod uwagę, ile warstw zostalo naniesionych, będzie to jedna z najlepszych nawierzchni w Kazimierzu. Oby ta droga służyła jak najdłużej.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę