Bądź "za czymś". Teraz

Dobiegł końca festiwal Kazimiernikejszyn. Za nami też pełne energii spotkanie z Szymonem Hołownią.

Kazimiernikejszyn za nami, ale najwżniejsze, ze z nami wciąż pozostały: miłość, piękno i dobro, a także energia do tego, by zmieniać świat na lepsze.A to - jak twierdzi Szymon Hołownia - jest możliwe. Wystarczy zacząć... od siebie.

 

-Zmiana daje radość. Pomagajcie, żeby poczuć się fajnymi ludźmi.

 

Punktem wyjścia wystąpienia Szymona Hołowni w Kazimierzu była jego najnowsza książka „Boskie zwierzęta”, ale rozważania poszły w kierunku ekologii i zmiany nawyków, nie tylko żywieniowych, lecz dotyczących niemarnowania żywności czy ograniczania zużycia plastiku. Czy jeden czlowiek może zmienić świat? Nie ma sensu się nad tym zastanawiać, powątpiewając - dowodził Hołownia. Trzeba działać. Na tyle, ile jesteśmy w stanie. Tylko takie podejście do rzeczywistości prowadzi do zmiany.

 

Jeżeli jesteś "przeciwko czemuś", musisz zacząć angażować się "za czymś" - mówił Szymon Holownia. - Musisz zrobić to dzisiaj.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę