Bądź "za czymś". Teraz

Dobiegł końca festiwal Kazimiernikejszyn. Za nami też pełne energii spotkanie z Szymonem Hołownią.

Kazimiernikejszyn za nami, ale najwżniejsze, ze z nami wciąż pozostały: miłość, piękno i dobro, a także energia do tego, by zmieniać świat na lepsze.A to - jak twierdzi Szymon Hołownia - jest możliwe. Wystarczy zacząć... od siebie.

 

-Zmiana daje radość. Pomagajcie, żeby poczuć się fajnymi ludźmi.

 

Punktem wyjścia wystąpienia Szymona Hołowni w Kazimierzu była jego najnowsza książka „Boskie zwierzęta”, ale rozważania poszły w kierunku ekologii i zmiany nawyków, nie tylko żywieniowych, lecz dotyczących niemarnowania żywności czy ograniczania zużycia plastiku. Czy jeden czlowiek może zmienić świat? Nie ma sensu się nad tym zastanawiać, powątpiewając - dowodził Hołownia. Trzeba działać. Na tyle, ile jesteśmy w stanie. Tylko takie podejście do rzeczywistości prowadzi do zmiany.

 

Jeżeli jesteś "przeciwko czemuś", musisz zacząć angażować się "za czymś" - mówił Szymon Holownia. - Musisz zrobić to dzisiaj.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę