Święto Niepodległości i Straży Pożarnej

Skomentuj (2)

zobacz więcej (24)

Święto Niepodległości w Kazimierzu upłynęło pod znakiem 105 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Na rynku uroczyście wręczono medale zasłużonym dla pożarnictwa oraz przekazano kluczyki do nowych samochodów strażackich.

W Święto Niepodległości kazimierski rynek aż poczerwieniał od samochodów strażackich ustawionych w uroczystym szyku. Jako pierwsze prezentowały się dwa zakupione w tym roku nowe wozy: lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy z łodzią motorową oraz nowy samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem na 4 koła wyposażony w nowoczesną autopompę, agregat prądotwórczy i  maszt oświetleniowy. Pierwszy z nich otrzymali strażacy z Kazimierza, drugi – druhowie z Bochotnicy, którzy z kolei przekazali swój wóz bojowy po kapitalnym remoncie i karosażu kolegom z Rzeczycy . Sprzęt dla Kazimierza za ponad 150 tys. zł zakupiono w całości za środki zewnętrzne, auto dla bochotnickiej OSP za 650 tys. zł pozyskano m.in. dzięki wsparciu Wspólnoty Gruntowej z Bochotnicy, która przekazała na ten cel 100 tys. zł. Auta zgodnie z tradycją zostały poświęcone, a po uroczystym przekazaniu dokumentów i kluczyków powitały zebranych dźwiękiem strażackich syren.


Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia wyróżniającym się strażakom. Z rąk prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu burmistrza Grzegorza Duni i komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Puławach Grzegorza Podhajnego złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie: Łukasz Czapla, Marek Lasota, Tomasz Owczarek, Jerzy Twardowski, Stanisław Wolski. Srebrne - Wiktor Fernezy, Stanisław Górecki, Krzysztof Górecki, Adam Kuś, Jacek Olejnik, Tomasz Pielak i Karol Walencik. Brązowe zaś – Krzysztof Danisz, Marek Nicpoń, Dominik Rabiński, Łukasz Stypuła i Maciej Wojtanowicz.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę