"Świeć się" Kazimierzu!

Skomentuj (10)

zobacz więcej (7)

Trwa ogólnopolski konkurs na najpiękniejsze iluminacje w mieście i domu „Świeć się" organizowany przez Grupę ENERGA. Do 14 stycznia aglomeracje miejskie będą mieć możliwość rywalizacji o tytuł najładniej oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce. Wśród wymienionych miast jest także Kazimierz nad Wisłą.

- Chcemy zachęcić wszystkich do tego, aby podzielili się dobrą energią na Święta i głosowali na najpiękniejsze iluminacje w miastach w całej Polsce. W tym celu stworzyliśmy dedykowaną stronę w Internecie - wystarczy wybrać województwo i oddać głos na jedno z miast. W serwisie zachęcamy także do pochwalenia się swoimi prywatnymi iluminacjami i pokazania innym swoich pięknie oświetlonych drzewek, ogródków, balkonów - mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

Konkurs ma dwie odsłony – miejską i indywidualną.

Plebiscyt miejski to doskonała okazja do Bożonarodzeniowej rywalizacji miast. Na etapie preselekcji, trwającym od 18 grudnia 2009 do 14 stycznia 2010, oddane przez internautów na ośrodki miejskie głosy pozwolą wyłonić po jednej aglomeracji z każdego województwa.

 

Na kazimierską choinkę i jej otoczenie – wyjątkowo piękne w tym roku - głosować można tutaj.

 

Następnie, 16 zwycięzców wojewódzkich weźmie udział w głosowaniu trwającym do 20 stycznia, gdzie pod osąd głosujących poddane zostaną konkretne przykłady najpiękniejszych iluminacji w miastach, które zadbały o wyjątkowe oświetlenie ulic czy placów na Święta.

Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. Internautów zachęcamy do wyrażenia opinii w momencie oddawania głosu – najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone.

W wersji indywidualnej konkurs jest kierowany do każdego z nas.  Internauci mogą zaprezentować swoją choinkę lub iluminację świąteczną na specjalnie stworzonej w tym celu stronie www. Jeżeli głosami jury zostaną one uznane za najpiękniejsze,  uczestnicy mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Dla zwycięzców konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody:
1)    Konkurs iluminacji miejskich (nagroda dla zwycięskiego miasta) - energooszczędny sprzęt AGD: lodówka marki Indesit, pralka marki Whirpool, zmywarka marki Siemens, kuchenka marki Elektrolux.
2)    Konkurs indywidualny (opisowy, na najciekawsze uargumentowanie powodu oddania głosu na miasto w konkursie iluminacji miejskich):
•    I i II miejsce - netbook marki Samsung (praca na baterii do 8 godzin)
•    wyróżnienia Jury - 5 telefonów Samsung Avila 
3)    Konkurs indywidualny (fotograficzny, na zdjęcie najpiękniejszej iluminacji świątecznej w domu lub jego otoczeniu):
•    I miejsce - 40 calowy telewizor LED marki Samsung
•    II i III miejsce - notebook marki Samsung
•    wyróżnienia Jury - 14 iPodów nano 8GB

źródło: Grupa Energa

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Zegarkowy
 • Zegarkowy
 • Zegarkowy
 • Zegarkowy
 • Zegarkowy
  No to parę zdjęć i ode mnie, zrobione wczorajszej nocy...
 • Ana
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
 • Ewita
  Reklama reklamą, a przecież i tak choinki będą się zgodnie z tradycją świecić - na kazimierskim rynku też. Czyżbyście chcieli w ramach oszczędności z tej przyjemności zrezygnować?;-)
 • prosty_rogal
  Taki sympatyczny sposób pobudzenia sprzedaży prądu.Target-samorządy i odbiorcy indywidualni.
  Konkurs będzie miał też trzecią odsłonę, za kilka miesiecy.
  Jak przyjdzie rachunek za prąd.
  A co z oszczędzaniem energi, energooszczędne żarówki(świetlówki)przez cały rok a potem iluminacja.Bilans oszczędności- zero.
 • pancio
  PIĘĆ zdjęć !!! super seksownie efektownej za-stej odlotowej iluminacji miasta. Najlepsze jest czwarte zdjęcie z gwiazdką i refleksami od znaków (dwóch tabliczek) drogowych.

  Poziom Berlina po zaciemnieniu przed nalotami.

  Wiem, nie chcę głosować to po co sie wtrącam, ale może już prosze trzymać minimalny poziom...

  Iluminacja to żyrandol w jakim oknie?!?
 • Bobi
  Chyba najlepszą "iluminację" w bożonarodzeniową noc,kiedy mieszkańcy gromadnie szli na pasterkę- miała ulica Czerniawy panowały tutaj "egipskie ciemności".Niektórzy twierdzą że spowodowane to było zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną w innych częściach miasta na ul. Puławskiej, Krakowskiej i centrum, bo Czerniawy to już przecież "prowincja".Tutaj chodniki też odśnieżane są na ostatku albo wcale..........bo centrum uważane jest tylko do Arkadii.Tak trzymać...........

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę