Zagłosuj na kazimierski rynek!

Skomentuj (22)

Jeszcze do 8 grudnia można głosować na Kazimierz nad Wisłą! Na stronach internetowych magazynu turystycznego Wasze Podróże trwa plebiscyt na najpopularniejszy rynek i plac w Polsce i na świecie. W pierwszej kategorii wśród nominowanych jest rynek w Kazimierzu Dolnym.

Od wieków kazimierski rynek stanowił serce Miasteczka. Tu organizowano zajmujące całą przestrzeń jarmarki, tu przychodzono załatwiać sprawy administracyjne, bo przy rynku właśnie mieścił się ratusz. Nigdy jednak urzędowy budynek nie zdominował placu, ustępując miejsca życiodajnej wodzie, której ujęcie osłonięte w formie drewnianego zadaszenia wg projektu Jana Koszczyca Witkiewicza stało się z czasem symbolem Kazimierza. Wokół tej studni stoją powstałe w czasie największej prosperity Miasteczka obdziergane attykami kamienice patrycjuszy i Fara.

Rynek to wizytówka Kazimierza – miejsce, które najczęściej pojawia się na pocztówkach, także tych malarskich, miejsce, o które najczęściej pytają turyści, miejsce najbardziej w Kazimierzu oblegane.

Nic więc dziwnego, że na stronie internetowej magazynu turystycznego Nasze Podróże kazimierski rynek znalazł się wśród 29 najpopularniejszych placów w Polsce. Na razie jednak – gdy analizujemy bieżące wyniki plebiscytu – pozostaje daleko w tyle za Zamościem i Łowiczem. Czy na taką pozycję zasługuje Miasteczko, okrzyknięte Perłą renesansu, Perłą Lubelszczyzny, nominowane do 7 cudów Polski? Oceńcie Państwo sami.

 

Żeby oddać głos

wystarczy kliknąć tuaj i wybrać na liście Kazimierz Dolny i nacisnąć 'Zagłosuj'

Skomentuj


Dodane komentarze (22)

 • kalkulator
  wniosek: fanom Sandomierza lepiej idzie arytmetyka! Kazik nie jest aż tak popularny, albo głosujący nań nie potrafią dodawać.
 • spec it
  to glosowanie to jedna wielka sciema
  wprowadzili teraz zabezpieczenie przed sztucznym nabijaniem glosow - widac ze wczesniej ktos ostro podrasowywal wyniki.
  Zwroccie uwage na koncy - jest pole do wpisania sumy liczb, a tego wczesniej nie bylo.
  Nie dziwne ze taki Sandomierz tak daleko odskoczyl
 • turysta
  Ewka najbardziej nie lubią Kazimierzanie.
 • Ewka
  Dziwne, tyle ludzi tu przyjeżdża - a głosów na Kazimierz jest niewiele. Czy naprawdę nikt nie lubi kazimierskiego rynku?!
 • bąk
  Myślę,że za wygraną pójdą kiedyś pieniądze na renowację rynku. Warto glosować. Rynek potrzebuje kaski.
 • Irma
  Naprawdę nie lubicie tego miejsca? Wierzyć się po prostu nie chce! 2.64 % (744)- tylko tyle głosów oddano na Kazimierski rynek...;-(
 • pijany spod grodarza
  Rynek to między innymi wałęsające się pieski. Najwyższy czas by Burmistrz w każdy wtorek i piątek przeszedł się po Małym Rynku i zobaczył je. Psy te mają swoich właścicieli. Kupujący mięso znają ich włascicieli. Mięso również kupują urzędnicy w więcrównież znają właścicieli. Urzędnik ma prawny obowiązek interweniować w sprawach dot, Ustawy o zwięrzetach. Ponadto nagminnie przywożone są kotki i porzucane przez tzw. warszawkę. Najwiecej tych kotkow wyrzucanych jest w oklicach 'przy mieście". Wzywam mieszkańćów do spisywania numerów rejestracyjnych samochodów z kórych wyrzucane sa zwierzęta. Wzywam Pana Burmistrza by wyegzekwowal od Siebie, Zcy., urzednikow działań na rzecz zwierząt.Moje hasło:Piwo Kazimierskie i Bandyckie Kasyno przegrają z miłością do Braci Mniejszych. Księże Proboszczu zachęcam.
 • stach z wisły
  Głosując należy miec świadomośc, że plebiscyt pokazuje jedynie aktywnośc mieszkancow a nie obiektywną urode miejsca
 • turystka
  Brawo Zamość i Sandomierz! Brawo mieszkancy (i nie tylko) tych miast!
  Wybaczcie ale jednak zagłosuję na Kazimierz!!!
 • turysta
  Kazimierzacy plują we własne gniazdo, jak zwykle. Zero lokalnego patriotyzmu, nie potrafią sie zmobilizować, nie potrafią działać w żadnej sprawie. Gratulacje!!!
  Ja zaglosuję na kazimierski rynek:)
 • rafał
  A na co tu głosować,brud,smród i ubóstwo.Dużo jeszcze musi wody w brudnej Wisełce upłynąć zanim Kazimierski (rynek) będzie mógł nosić dumnie to miano.
 • Klara
  O kamienice w Rynku nalezy zadbac,lasuja sie,wygladaja okropnie.Poza tym popieram Zalesie Dolne.Cyganki niech zaloza dzialalnosc gospodarcza w jednym miejscu.
 • ZalesieDolne
  Obiektywnie zagłosowałem na inny rynek - mniej zaszczany, bez cyganek i parasoli.
 • Ewita
  Już dawno nikt nie uderzał w ten ton... Proszę przypomnieć, ile pokoleń trzeba mieć za sobą, żeby zasłużyć na nobliwe miano kazimierzaka, a pozbyć się określenia: "obcy"? A sens rankingu? Po prostu zabawa, która ma nie dzielić, ale łączyć wszystkich, którym Kazimierz jest bliski - z takiego czy innego powodu.
 • LamaKrostek
  a JAKI JEST SENS WYGRANIA TEGO RANKINGU? Pomijając ambicje kompleksów małomiasteczkowych charakteryzujących osoby Kazimierza nie pojmujące, ani jego roli, ani sensu. To zdumiewające, iż od roku 30 ub wieku % ilość mieszkańców spod 2 księżyca zmalała do promili. Co prawda postęp jest - ilość bosych się tez zredukowała, a biało skarpetnikow lakierkowych wzrosła jak i sandałowiczow elastyczno-kratkowych. A jednak mnie brzydzi...
 • Irek
  Ale pniemy się, pniemy. Teraz mamy 9 miejsce! Przecież Rynek mamy piękny!
 • mefisto
  oj jakos nie widze szans na wygrana...
 • Ara
  Podskoczyliśmy dwa oczka w górę! Do klawiatur! Głosujmy!
 • JohnnyKasz(a)
  tu stanowisko d/s promocji w UM winno rozwinąć akcje, glosować codziennie, wymóc takie glosowanie na wszystkich urzędnikach i od Urzędu zależnych (np, handlujących na rynkach), wśród mieszkańców prowadzić agitacje, a turystów przekopywać zniżkowymi biletami na oglądanie zaniedbanych - Wikarówki i Kamieniołomów.
 • Ewita
  Jesteśmy dopiero na 12 pozycji!! Głosujcie! Głosować można codziennie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę