Pochwalmy się Kazimierzem!

Skomentuj (9)

Jeszcze tylko do końca listopada można głosować na Kazimierz Dolny nad Wisłą - wyjątkowe i nadal rozwijające się miejsce w plebiscycie 20 lat RP – pochwalmy się!

Dwadzieścia lat temu 4 czerwca 1989 kartką wyborczą obaliliśmy w Polsce komunizm. Niespodziewanie dla wszystkich zaczęła się wolna Polska…PROJEKT 20latRP.PL - POCHWALMY SIĘ! pod honorowym patronatem księdza kardynała Stanisława Dziwisz, Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy zbiera i podsumowuje nasze polskie sukcesy dwudziestolecia wolności. Autorzy projektu 20 lat RP zachęcają do udziału w plebiscycie na największe sukcesy polskie tego dwudziestolecia. Nie warto ciągle szukać własnych porażek, cieszmy się tym, co się udało – zachęcają i przypominają przykłady niektórych z tych sukcesów, grupując je w kilka zasadniczych kategorii. W plebiscycie ogólnopolskim są to: kamienie milowe państwo i kamienie milowe obywatel, a plebiscycie regionalnym: człowiek, dzieło i otoczenie. W tej ostatniej kategorii znalazł się wśród 11 pozycji także Kazimierz Dolny nad Wisłą – wyjątkowe i nadal rozwijające się miejsce – który teraz zajmuje 4 miejsce z 10 % głosów.

- Chcemy dać Polakom okazję do tego, aby głośno mogli powiedzieć, że są dumni z siebie, swej rodziny i swego kraju. Wierzymy, że Polacy potrafią się cieszyć – chcemy wytworzyć tylko modę na polski sukces. Nadchodzi czas, abyśmy głośno powiedzieli: POCHWALMY SIĘ! – zachęcają twórcy projektu do udziału w glosowaniu. Pochwalmy się więc Kazimierzem nad Wisłą!Żeby oddać głos

wystarczy kliknąć tutaj, wybrać na liście w kategorii OTOCZENIE wyjątkowe i nadal rozwijające się miejsce - Kazimierz Dolny nad Wisłą  i nacisnąć 'Zagłosuj'.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • mieszkanka
  Jak nie mżna pamiętac "Baryłki"? Wspaniała kawiarnia na randki - tam spotykałam się z mężem, a wtedy z chłopakiem....
  I nasze małżeństwo nadal trwa, ponad 30lat....
  I dlatego zagłosuję na Kazimierz po raz któryś...Zaglosuję nie tylko z tego powodu. Pozdrawiam Wszyskich, którym Kazimierz jest bliski...
 • Krys
  W okolicach Kazimierza spędziłam swoją młodośc... Szkolne wagary spędzaliśmy w "Baryłce" w Rynku - ktoś pamięta jeszcze?
  I oczywiście oddaję swój głos na te magiczne miejsca....
 • Krzok
  Nie napiszę Ci droga mieszkanko co takiego robię bo byłbym zbyt łatwy do zidentyfikowania, ale myślę że moje nazwisko jest kojarzone w wielu miastach i miejscach.A moja działalność często niedochodowa powoduje że i ty zarabiasz(nie ryzykując nic) a gość nie wyjeżdża znudzony.Zebym był dobrze zrozumiany ja nie atakuje, ja namawiam do działania, a czasem i ryzykowania, a nie czekania aż ktoś coś zrobi. Ton twojej wypowiedzi powoduje że bałbym się wspomnieć o złych ludziach w nawiasie podłych którzy storpedują wszystko lecząc swoje kompleksy.
 • krzok
  Chcąc uzupełnić poprzedni wpis: sporzytkujcie energię na dobre cele, bo radość z wygranej w tego typu plebiscycie jest żadna. Jak mozna cieszyć się z wysokiego miejsca głosując na siebie.
 • mieszkanka
  DO "KRZOKA" powiedz mi co ty dajesz od siebie??????????????
  podaj przykład na wzór dla innych
 • krzok
  Zeby to miasteczko było wyjatkowe musiałaby zmienić sie mentalność mieszkańców, a to dość trudne i czasochłonne. Jest jak każde małe miasteczko w Polsce, niestety.I tak będzie bo świadomość że sukces tworzy sie wspólnymi silami nie istnieje. Trzeba dać czasami coś od siebie a nie tylko czekać i brać.Smutno i żal.
 • mieszkanka
  Zaglosowałam - to wyjątkowe miasto pod każdym względem jakkolwiek można to rozumiec!
 • Niunio
  A ja też zagłosowałem, bo nie widzę przeciwskazań.
 • Tadek
  A zagłosowałem, a co mi tam! :) Ale też z nieskrywaną satysfakcją stwierdziłem, że w dolnośląskim na 7 miejscu figuruje odbudowa mojego głogowskiego Starego Miasta (dość niefortunnie nazwanego centrum).

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę