Strajk nauczycieli w kazimierskich szkołach zawieszony!

Skomentuj (34)

Mimo braku porozumienia pomiędzy związkami nauczycielskimi a rządem, nauczyciele z kazimierskich szkół zdecydowali o zawieszeniu akcji strajkowej.

Strajk nauczycieli w całym kraju trwa od 8 kwietnia br. Miała być to kilkudniowa akcja, jednak przeciąga się ona do dziś. W Kazimierzu Dolnym strajkowali nauczyciele zarówno z Gminnego Zespołu Szkół, jak i z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Dziś strajk w obydwu placówkach został zawieszony.


- Strajkowaliśmy tylko do Świąt Wielkanocnych. Dziś strajk został zawieszony – mówi Grażyna Kozieł, prezes Miejsko – Gminnego Ogniska ZNP w Kazimierzu. - Sercem jesteśmy ze strajkującymi nauczycielami, wczoraj braliśmy udział w wiecu nauczycieli w Warszawie. Ale dziś wróciliśmy do pracy, głównie ze względów finansowych.


W kazimierskim GZS od dziś zajęcia odbywają się już normalnie, zgodnie z planem lekcji. Czy tak już zostanie do końca roku szkolnego? Trudno powiedzieć. Strajk nie został oficjalnie zakończony a jedynie zawieszony. Podobnie sytuacja wygląda w Koszczycu...


- Dziś w pracy nie było żadnego strajkującego nauczyciela – mówi dyrektor szkoły Teodor Józefacki.  - Po południu szkolny komitet strajkowy ma podjąć decyzję co dalej.


Na dzisiejsze popołudnie w Koszczycu zaplanowana jest także Rada Pedagogiczna, podczas której klasyfikowani będą tegoroczni maturzyści. Wszystko wskazuje jednak na to, że przebiegnie ona bez większych problemów, gdyż oceny zostały już wystawione.


Co będzie dalej? Czy strajk zostanie jeszcze wznowiony? Trudno w tym momencie to przewidzieć. Do tematu jednak wrócimy.

Skomentuj


Dodane komentarze (34)

 • transfer
  Pod rozwagę P.Burmistrzowi i wszystkim samorządom.Egzamin na prawo jazdy organizuje niezależna komisja (WORD) .Może by tak zaproponować na Unii Miasteczek Polskich to samo z maturami i egz.8kl.Matury przeprowadza CKE od początku do końca a nie tylko wymyśli, przyśle i oceni prace.Nauczyciele mogą wziąć udział w komisji ale za odrębne pieniądze i to niesamorządowe.CKE powinna zapłacić samorządom za użyczenie szkoły (jak to się robi za wybory).Nauczyciel jak sama nazwa wskazuje ma uczyć.Wyjścia na zewnątrz szkoły (np. rekolekcje ,wycieczki) powinien prowadzić opiekun
 • Ulka - Kazimierz
  W czasie strajku pojawiły się komentarze, które pokazują, jak bardzo społeczeństwo nienawidzi nauczycieli. Może warto porozmawiać na przykład tutaj, dlaczego tak jest, skoro wielu z nich naprawdę wkłada serce w swoją pracę i naprawdę kocha dzieci i młodzież.
  • pijany znad Grodarza
   Sama piszesz, że " wielu z nich.....". Własnie ci, którzy nie mieszcza się w tej grupie niweczą wysiłek i zaangażowanie tych " wielu".


   Piszmy o tych dobrych z nazwiska, a tych niedobrych POMIJAJMY, bo zwolnic ich nie można dzięki KARCIE NAUCZYCIELA.
  • wstyd i żenada
   Którzy to są ci "dobrzy z nazwiska"? I jakie cechy świadczą, że są dobrzy? Czy to są ci którzy nie przystąpili do strajku, choć są surowymi i skutecznymi nauczycielami i pedagogami, narażając się na środowiskowy ostracyzm, czy też ci, którzy przystąpili do strajku i wygłupili się kwicząc, mucząc i zachowując się w inny uwłaczający dorosłemu człowiekowi (nie mówiąc o nauczycielu) sposób przy okazji wyrażając swoją pogardę dla ciężkiej pracy np. rolników. Co to są za porównania??? Nauczyciele czują się upokorzeni? Zyskują sobie te osoby godnych siebie obrońców takich jak poniższy "tfuj".
  • gorzkie rozczarowanie
   Sami nauczyciele swoim zachowaniem nakręcili przeciwko sobie atmosferę niechęci i oburzenia. Świadczy to też o tym, że nie mają dobrego odniesienia do otaczającej ich rzeczywistości, mają wygórowane mniemanie o sobie, o tym co sobą reprezentują w porównaniu do innych zawodów i uczniów, którzy nie radzą sobie z wyśrubowanymi założeniami programowymi w szkołach. Sami doprowadzili do przerostu ambicji u rodziców i dzieci w podstawówkach, które prawie wszystkie idą dzisiaj do szkół średnich bez względu na to czy się nadają czy nie. Jakże często to nauczyciele wyrażają się z pogardą o szkołach zasadniczych. I dzisiaj mamy to co mamy - brak fachowców w wielu zawodach i mnóstwo studentów i magistrów, którzy nie znają podstaw matematyki i gramatyki, nie mówiąc o innych umiejętnościach. Ile wartości zostało pogrzebanych przez ostatnie lata w szkołach?
  • pijany znad Grodarza
   No to Morawiecki swoje osiągnął. Znalazł wyznawcow, że to NAUCZYCIELE sa winni wszelkiemu złu w oświacie. Wspołczuje nauczycielom.
  • światłem po oczach
   Dziwne, że jakoś nikt nie współczuje uczniom. Czyż oni nie są bardziej poszkodowani od nauczycieli, którzy faktycznie swoimi akcjami nic nie osiągnęli? Chyba, że bardziej liczą się stracone w czasie strajku pieniądze i wizerunek od kilkudziesięciu nieprzeprowadzonych i mało wartościowych lekcji w szkołach...
 • tfuj
  Skąd tu sie biorą propisowskie mordy propagandowe, ochotnicy dawania falszywego swiadectwa w przerwach miedzy mszami?
  • pypeć na języku
   Czyżby odezwał nam się wzór przykładnego nauczyciela, czy tylko jego wierny wychowanek?
 • biała flaga
  Niby inteligentni nauczyciele, a dali się tak łatwo wykołować małym cwaniaczkom z ZNP. Jeszcze chcieliby postrajkować a tu kapitulacja na całej linii.
  • Taki-Taka
   Wykołować? Strajk został zawieszony. Zawieszony. Jeżeli rządzący nie usiądą do rozmów z nauczycielami, to sytuacja z kwietnia może się powtórzyć, chociaż tak naprawdę nikt tego nie chce. To, że niektórych tak uwiera osoba szefa ZNP, pokazuje tylko, że jest on dobrym reprezentantem nauczycieli, w odróżnieniu od szefa innego związku.
  • Tiki-Taki
   Będą strajkować całe wakacje. Broniarz na Teneryfie, a nauczyciele w swoich "budach". Ot i cała dyskretna różnica.
 • ali Baba
  Niektórzy biedni prowodyrzy strajkujących już w przyszłym tygodniu wylatują do Egiptu na odpoczynek po wyczerpującym strajku...
  • twer
   pewnie ma bogatego współmałżonka:)
 • Ela
  Bardzo mi żal, że nikt nie widzi jak niszczona jest edukacja, kto tam będzie chciał pracować za parę groszy??? Kto? I te żarty niech idą na kasę pracować... kpiny i drwiny... jak tak można. Kto będzie chciał się uczyć w szkołach, skoro na tych kasach już więcej zarabiają!
  • pijany znad Grodarza
   Należy dodac, ze "na kasach zarabiają" bo nauczyciele nauczyli ich liczyć. Nie będzie nauczycieli to i " z kas" nici. Szanujmy nauczycieli.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę