Strajk nauczycieli w kazimierskich szkołach zawieszony!

Skomentuj (34)

Mimo braku porozumienia pomiędzy związkami nauczycielskimi a rządem, nauczyciele z kazimierskich szkół zdecydowali o zawieszeniu akcji strajkowej.

Strajk nauczycieli w całym kraju trwa od 8 kwietnia br. Miała być to kilkudniowa akcja, jednak przeciąga się ona do dziś. W Kazimierzu Dolnym strajkowali nauczyciele zarówno z Gminnego Zespołu Szkół, jak i z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Dziś strajk w obydwu placówkach został zawieszony.


- Strajkowaliśmy tylko do Świąt Wielkanocnych. Dziś strajk został zawieszony – mówi Grażyna Kozieł, prezes Miejsko – Gminnego Ogniska ZNP w Kazimierzu. - Sercem jesteśmy ze strajkującymi nauczycielami, wczoraj braliśmy udział w wiecu nauczycieli w Warszawie. Ale dziś wróciliśmy do pracy, głównie ze względów finansowych.


W kazimierskim GZS od dziś zajęcia odbywają się już normalnie, zgodnie z planem lekcji. Czy tak już zostanie do końca roku szkolnego? Trudno powiedzieć. Strajk nie został oficjalnie zakończony a jedynie zawieszony. Podobnie sytuacja wygląda w Koszczycu...


- Dziś w pracy nie było żadnego strajkującego nauczyciela – mówi dyrektor szkoły Teodor Józefacki.  - Po południu szkolny komitet strajkowy ma podjąć decyzję co dalej.


Na dzisiejsze popołudnie w Koszczycu zaplanowana jest także Rada Pedagogiczna, podczas której klasyfikowani będą tegoroczni maturzyści. Wszystko wskazuje jednak na to, że przebiegnie ona bez większych problemów, gdyż oceny zostały już wystawione.


Co będzie dalej? Czy strajk zostanie jeszcze wznowiony? Trudno w tym momencie to przewidzieć. Do tematu jednak wrócimy.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • transfer
  Pod rozwagę P.Burmistrzowi i wszystkim samorządom.Egzamin na prawo jazdy organizuje niezależna komisja (WORD) .Może by tak zaproponować na Unii Miasteczek Polskich to samo z maturami i egz.8kl.Matury przeprowadza CKE od początku do końca a nie tylko wymyśli, przyśle i oceni prace.Nauczyciele mogą wziąć udział w komisji ale za odrębne pieniądze i to niesamorządowe.CKE powinna zapłacić samorządom za użyczenie szkoły (jak to się robi za wybory).Nauczyciel jak sama nazwa wskazuje ma uczyć.Wyjścia na zewnątrz szkoły (np. rekolekcje ,wycieczki) powinien prowadzić opiekun
 • Ulka - Kazimierz
  W czasie strajku pojawiły się komentarze, które pokazują, jak bardzo społeczeństwo nienawidzi nauczycieli. Może warto porozmawiać na przykład tutaj, dlaczego tak jest, skoro wielu z nich naprawdę wkłada serce w swoją pracę i naprawdę kocha dzieci i młodzież.
  • pijany znad Grodarza
   Sama piszesz, że " wielu z nich.....". Własnie ci, którzy nie mieszcza się w tej grupie niweczą wysiłek i zaangażowanie tych " wielu".


   Piszmy o tych dobrych z nazwiska, a tych niedobrych POMIJAJMY, bo zwolnic ich nie można dzięki KARCIE NAUCZYCIELA.
  • wstyd i żenada
   Którzy to są ci "dobrzy z nazwiska"? I jakie cechy świadczą, że są dobrzy? Czy to są ci którzy nie przystąpili do strajku, choć są surowymi i skutecznymi nauczycielami i pedagogami, narażając się na środowiskowy ostracyzm, czy też ci, którzy przystąpili do strajku i wygłupili się kwicząc, mucząc i zachowując się w inny uwłaczający dorosłemu człowiekowi (nie mówiąc o nauczycielu) sposób przy okazji wyrażając swoją pogardę dla ciężkiej pracy np. rolników. Co to są za porównania??? Nauczyciele czują się upokorzeni? Zyskują sobie te osoby godnych siebie obrońców takich jak poniższy "tfuj".
  • gorzkie rozczarowanie
   Sami nauczyciele swoim zachowaniem nakręcili przeciwko sobie atmosferę niechęci i oburzenia. Świadczy to też o tym, że nie mają dobrego odniesienia do otaczającej ich rzeczywistości, mają wygórowane mniemanie o sobie, o tym co sobą reprezentują w porównaniu do innych zawodów i uczniów, którzy nie radzą sobie z wyśrubowanymi założeniami programowymi w szkołach. Sami doprowadzili do przerostu ambicji u rodziców i dzieci w podstawówkach, które prawie wszystkie idą dzisiaj do szkół średnich bez względu na to czy się nadają czy nie. Jakże często to nauczyciele wyrażają się z pogardą o szkołach zasadniczych. I dzisiaj mamy to co mamy - brak fachowców w wielu zawodach i mnóstwo studentów i magistrów, którzy nie znają podstaw matematyki i gramatyki, nie mówiąc o innych umiejętnościach. Ile wartości zostało pogrzebanych przez ostatnie lata w szkołach?
  • pijany znad Grodarza
   No to Morawiecki swoje osiągnął. Znalazł wyznawcow, że to NAUCZYCIELE sa winni wszelkiemu złu w oświacie. Wspołczuje nauczycielom.
  • światłem po oczach
   Dziwne, że jakoś nikt nie współczuje uczniom. Czyż oni nie są bardziej poszkodowani od nauczycieli, którzy faktycznie swoimi akcjami nic nie osiągnęli? Chyba, że bardziej liczą się stracone w czasie strajku pieniądze i wizerunek od kilkudziesięciu nieprzeprowadzonych i mało wartościowych lekcji w szkołach...
 • tfuj
  Skąd tu sie biorą propisowskie mordy propagandowe, ochotnicy dawania falszywego swiadectwa w przerwach miedzy mszami?
  • pypeć na języku
   Czyżby odezwał nam się wzór przykładnego nauczyciela, czy tylko jego wierny wychowanek?
 • biała flaga
  Niby inteligentni nauczyciele, a dali się tak łatwo wykołować małym cwaniaczkom z ZNP. Jeszcze chcieliby postrajkować a tu kapitulacja na całej linii.
  • Taki-Taka
   Wykołować? Strajk został zawieszony. Zawieszony. Jeżeli rządzący nie usiądą do rozmów z nauczycielami, to sytuacja z kwietnia może się powtórzyć, chociaż tak naprawdę nikt tego nie chce. To, że niektórych tak uwiera osoba szefa ZNP, pokazuje tylko, że jest on dobrym reprezentantem nauczycieli, w odróżnieniu od szefa innego związku.
  • Tiki-Taki
   Będą strajkować całe wakacje. Broniarz na Teneryfie, a nauczyciele w swoich "budach". Ot i cała dyskretna różnica.
 • ali Baba
  Niektórzy biedni prowodyrzy strajkujących już w przyszłym tygodniu wylatują do Egiptu na odpoczynek po wyczerpującym strajku...
  • twer
   pewnie ma bogatego współmałżonka:)
 • Ela
  Bardzo mi żal, że nikt nie widzi jak niszczona jest edukacja, kto tam będzie chciał pracować za parę groszy??? Kto? I te żarty niech idą na kasę pracować... kpiny i drwiny... jak tak można. Kto będzie chciał się uczyć w szkołach, skoro na tych kasach już więcej zarabiają!
  • pijany znad Grodarza
   Należy dodac, ze "na kasach zarabiają" bo nauczyciele nauczyli ich liczyć. Nie będzie nauczycieli to i " z kas" nici. Szanujmy nauczycieli.
 • Betty
  Nie jestem zwolenniczką ani ZNP ani PIS , ale weźmy to na logikę.Na koncie pomocowym są już miliony, samorządy obiecują "zrekompensować straty" więc nie widzę powodu , żeby przerywać strajk z powodów finansowych.Dobra mina do złej gry Pani Grażyno.Społeczność miasta przy jajeczku powiedziała sobie co o Was myśli, a że ściany mają uszy zrozumieliście swój błąd.A dla równowagi powiem , że słabo zarabiacie i pieniądze dla oświaty ( jak i całej budżetówki) należą się przez biorącymi 500+.Przecież minister powiedział , że jak ktoś ma dużo dzieci to może iść do oświaty i dostanie te pieniądze.Zapracowane a nie jałmużnę.Jesteście przepracowani, niedozbrojeni w komputery,papier xero itp.I to należy zmienić.
 • Cyrkowiec
  Jak to ze względów finansowych. Przecież szef ZNP zbiera kasę, dla siebie? Przecież on dostanie pełne wynagrodzenie nie świadcząc tak naprawdę żadnej pracy. To jest sztuka - zarobić ale się nie napracować. A reszta? Naiwniacy!!! Daliście się nabrać.
  • Polacy nie głupki choci PIS za debili l...
   Nie znoszę tego typu wpisów PISowski wyznawców, którym mózg PIS wyprał i to totalnie. Potrafią tylko podpuszczać i siać intrygi. Nic więcej. Ja wiem, ze PIS służący Rosji chce by polska młodzież była debilami. Łatwiej będzie takimi sterować i ogłupiać. Dlatego chce by miernoty uczyły w szkołach za parę groszy ciesząc się, że mają tyle wolnego. Ambitni wynocha ze szkół bo PIS musi tak jak chcą ich nadzorcy z Rosji rozwalić edukacje.
  • Cyrkowiec
   Chyba trochę Cię poniosło. Nerwy? Bo przeczytałeś prawdę? Czemu innym zabraniasz mieć swoje, może czasem odmienne od Twojego zdanie? To, że kogoś nie znosisz nie znaczy, że możesz go obrażać pisząc takie bzdury. Nie wiem na jakim etapie skończyłeś edukację, ale sądzę że zdecydowanie za wcześnie, ewentualnie miałeś za dużo wolnego. Nie widzę innej opcji. Pa pa.
  • z wielkiej chmury mały deszcz
   [Do wpisu z 9.16] Dobre sobie. PIS służący Moskwie... A ZNP i koalicja PO, SLD, PSL służąca niby krasnoludkom? Kiedyś była podobna koalicja tylko trochę inne skróty i kolejność: PZPR, ZSL i SD. A miernoty wychodzą dzisiaj ze szkół z takim poziomem nauczania jaki jest dzięki m.in. nauczycielom. Kiedyś w szkołach było mnóstwo kółek zainteresowań prowadzonych przez nauczycieli i uczniowie wykazywali ambicję do samokształcenia. A dzisiaj co jest? Czym młodzież interesuje się?
  • Elo elo
   Jak mnie to bawi jak każdy miłośnik partii kortyta uznaje, że to co twierdzi jest prawdą :) Ja ślepo wierzy w koryto i zawsze na prawdę swoją lub koryta powołać się musi. Ostatnio tobie podobny powiedział mi jak to rząd obniża kwotę wolną od podatku. Jak mu pokazałem, że bredzi odparł poirytowany, że się mylę, bo taka jest "prawda". I to tak jest z prawdą. Prawda, cała prawda i g[...]noprawda!
 • Polo cocta
  „Dzis w pracy nie było żadnego strajkującego nauczyciela” polska jezyk trudna jezyk
  • pijany znad Grodarza
   haha. Faktycznie. "Figura" , jak kwadratowe koło.
 • czar prysł
  Nauczyciele powinni zdawać sobie sprawę, że siejąc wiatr będą zbierać burze. Obniżyli jeszcze bardziej i tak już niską rangę swojego zawodu. Naruszyli delikatną sferę społecznego zaufania do siebie, a teraz żal serca ściska, gdy dociera do nich to, co ludzie o tym wszystkim myślą.
  • Ulka- Kazimierz
   Nauczyciele obniżyli rangę zawodu? Wolne żarty... nawet bardzo wolne.
  • pijany znad Grodarza
   Napisz " co ludzie myślą" . Co Ty myślisz, to już wiem.
  • tak na trzeźwo
   Jeśli Pan "pijany znad Grodarza" nie wie "co ludzie myślą" to może się wybrać na najbliższą wywiadówkę do szkoły, w której był strajk. Na własne uszy będzie można usłyszeć "co ludzie myślą".
  • pijany znad Grodarza
   A kiedy ta wywiadowka ?. Skad wiesz co mysla, jak owa jeszcze nie odbyła się. Jackowski ?
 • syzyf żeromski
  Wrócili do pracy głównie ze względów finansowych... Kto będzie pracował na ich podwyżki, jeśli uczniowie nie będą uczyli się zawodów, albo gorzej... nauczą się nie pracować? Może to nauczycieli należy w pierwszej kolejności uczyć i wychowywać?
  • zaradny życiowo
   Jakich tam znowu zawodów? Przemysłu nie ma. Do magazynów, montowni, przesypowni nie potrzeba dyplomu a znajomości podobnie na pomywaczki, lokajów, cieciów w pensjonatach i parobków u dziedziców. Najlepszy zawód to systematyczne pomnażanie 500+
  • PIS
   Ależ podły z Pana człowiek
  • zaradny życiowo
   @ PIS Coś nie tak pisiorku napisałem? Zabolało? Cierpienie ubogaca ! Trzymaj tak, skręcaj się w złości i nienawiści
  • pijany znad Grodarza
   @ zaradny życiowo.

   Wlasnie tacy ZARADNI to " bank" NIEUCZCIWOŚCI.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę