Będzie strajk nauczycieli w Kazimierzu?

Skomentuj (20)

Poniedziałek coraz bliżej, a wciąż nie wiadomo, czy dzieci rano będą miały lekcje.

 

Na trwa napięta sytuacja w oświacie. Rozmowy z rządem dotąd nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, stąd na jutro 8 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział rozpoczęcie akcji protestacyjnej nauczycieli w szkołach i przedszkolach. W gminie Kazimierz Dolny do w gotowości strajkowej pozostają Gminny Zespół Szkół i Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Przedszkole i szkoły z terenu gminy – w Dąbrówce, Bochotnicy, Rzeczycy – strajkować nie będą.

- Na dzień dzisiejszy nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o strajku, jesteśmy do tego strajku przygotowani – mówi Grażyna Kozieł prezes Miejsko – Gminnego Ogniska ZNP w Kazimierzu. – Gdyby taka decyzja zapadła, to w naszej szkole część nauczycieli będzie strajkowała, część będzie pracowała.

Dotąd nie wiadomo też, ile osób i kto z nauczycieli do strajku przystąpi.

- Jutro nauczyciele, którzy zadeklarują chęć przystąpienia do strajku, zgodnie ze swoim planem pracy przychodzą do szkoły i zgodnie z procedurami strajkowymi podpisują listy strajkowe, które zostaną przekazane dyrektorowi szkoły – mówi Joanna Chojnacka prezes ogniska ZNP w Koszczycu.

Jeżeli do strajku dojdzie, co będzie z dziećmi? Z młodzieżą?

- Zapewniamy opiekę wszystkim, którzy przyjdą do szkoły – mówi Janusz Raczkiewicz, dyrektor GZS w Kazimierzu. – O tym, kto z nauczycieli będzie strajkował, dowiem się dopiero w dniu jutrzejszym, o 8.00 rano.  Wiem jednak, że część nauczycieli nie będzie strajkowała, będzie normalnie pracowała, więc wszyscy uczniowie, którzy pojawią się jutro w szkole, będą mieć zapewnioną opiekę. Czy to będą lekcje, czy też zajęcia opiekuńcze, czy w jakiejś innego formie, to już zależy od tego, ile osób weźmie udział w strajku.

Podobnie deklaruje dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Egzaminy w gminie – jak zapewnia dyrektor Gminnego Zespołu Szkół odbędą się także zgodnie z planem.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (20)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę